Jarmark Świętojański 2018

Wróżby, czary, tajemnicze znaki - to tylko część z tego, czego można się spodziewać w Noc Świętojańską, obchodzoną 23/24 czerwca. Jest to bowiem zaczarowana noc, kultywowana dawniej wśród Słowian jako święto ognia i wody. Najważniejsze obrzędy związane były z rozpalaniem ognia i zanurzaniem się w wodzie. Sobótka, zwana też nocą świętojańską, była również świętem miłości oraz płodności. Nieraz gorszono się nią, zakazywano jej z ambon, bo aż wrzała od tańców przy ogniskach, nieprzyzwoitych śpiewek, zalotów oraz zabobonów.

10. Europa na Widelcu

Co roku na początku czerwca Wrocław ma swoje kulinarne święto – festiwal „Europa na widelcu”. Po raz pierwszy europejska biesiada odbyła się 4 czerwca 2009 roku – Wrocław świętował w ten sposób rocznicę pierwszych wolnych wyborów. Wrocławianom tak zasmakował ten sposób obchodów, że impreza na stałe zagościła w miejskim kalendarzu. Wydarzeniu patronuje Robert Makłowicz.

Fontanna multimedialna sezon 2018

5 maja Wrocławska Fontanna rozpoczęła sezon 2018 r. 
Fontanna jest jedną z największych atrakcji na turystycznej mapie Wrocławia. 
W każdym sezonie wodne pokazy podziwiają tysiące turystów z kraju i zagranicy.

Fontanna działa w sezonie wiosenno-jesiennym. Wtedy pokazy organizowane są codziennie, 
o pełnych godzinach, prezentowany jest program muzyczny, po zmroku w towarzystwie kolorowych świateł.

Dzień Odry 2018

Dzień Odry. Spotkajmy się nad Odrą
Już 12 maja Biuro Promocji Miasta i Turystyki zaprasza wrocławian i turystów na Dzień Odry. Impreza, tak jak w ubiegłym roku, odbędzie się na nadodrzańskim bulwarze Xawerego Dunikowskiego między godziną 11:00 a 19:00.