Cykl "Przyroda w wielkim mieście"

źródło: organizator
W kwietniu, w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora odbyło się drugie spotkanie poświęcone związkom przyrody i ludzi w wielkim mieście. Wykład wygłosiła i rozmowę na temat wpływu drzew na ludzi poprowadziła dr Dorota Chmielewska-Łuczak z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie z cyklu „Przyroda w wielkim mieście”, które odbędzie się 16 maja (wtorek), we Wrocławskim Centrum Seniora, pl. Dominikański 6, sala 210, o godz. 14.00. Obowiązują zapisy pod nr 71 772 49 40.Drzewa produkują tlen, oczyszczają powietrze w mieście, zmniejszają hałas, filtrują wodę, dają cień i osłonę od wiatru. Wpływają poprzez to na nasze zdrowie, samopoczucie i nastrój, a nawet obyczaje. Korzystny wpływ drzew na ludzi jest już szeroko omawiany przez naukowców, a wyniki naukowych badań wskazują jednoznacznie – drzewa są niezbędnym elementem naszej miejskiej przestrzeni. Abyśmy byli zdrowi i zadowoleni, otaczać nas musi dobrze zaplanowana i zorganizowana zieleń miejska. Zieleń miejska to nie tylko znane nam parki i skwery, poznaliśmy wiele innych sposobów jej organizowania – małe parki kieszonkowe, las miejski, parki tematyczne, parkiety.
Dobrze zorganizowana zieleń nie tylko wpływa na nasze zdrowie, ale także na stan i wartość miejskiej infrastruktury – od wpływu na nawierzchnie dróg do podnoszenia wartości miejskich nieruchomości.
Wykład dr Doroty Chmielewskie-Łuczak wzbogaciły piękne ilustracje drzew i parków miejskich, a także rozmowy uczestników spotkania, bo jak się okazuje, drzewa i zieleń wokół nas to temat zajmujący dla wszystkich i niewyczerpany.
Ponieważ 4 kwietnia nie omówiono wielu ciekawych wątków dotyczących związków ludzi i drzew, temat będzie kontynuowany na spotkaniu w dniu 16 maja 2017 r. Rozmawiać będziemy także o książce Petera Wohllebena „Sekretne życie drzew”. Od dnia premiery na polskim rynku wydawniczym we wrześniu 2016 r., książka wzbudza zachwyt i zadziwienie czytelników. Spróbujemy zgłębić tajemnice drzew, ich życie społeczne, rodzinne i towarzyskie.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem wpływu drzew na ludzi oraz książką Petera Wohllebena „Sekretne życie drzew” na kolejne spotkanie z cyklu „Przyroda w wielkim mieście”, które odbędzie się 16 maja 2017 we Wrocławskim Centrum Seniora, pl. Dominikański 6, sala 210, o godz. 14.00.
 
Tekst: Danuta Wachtl
MiaSTO Zwierząt

 

 

Termin: 
16.05.2017 (wtorek), 14.00
Galeria Dni Seniora: 
false
Tagi: