Wernisaż we Wrocławskim Klubie FORMATY

źródło: organizator
21 maja 2017 r. (niedziela) o godzinie 18:00 we Wrocławskim Klubie FORMATY odbędzie się wernisaż malarstwa Barbary Gulbinowicz. Wernisaż połączony będzie z koncertem w wykonaniu Artystki, podczas którego wykona piosenki własnej kompozycji. Na scenie towarzyszyć jej będzie Wiktor Mączyński (gitara). W centrum twórczości Barbary Gulbinowicz, niezależnie od podjętego tematu, zawsze znajduje się człowiek – jego wewnętrzny świat myśli, duchowości i emocjonalności. Nastroje zmieniają się jak w kalejdoskopie, przemawiając językiem realizmu.
 Barbara Gulbinowicz studiowała w latach 1983-1988 malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w pracowni prof. J. Hałasa. Dyplom w 1988 r. Maluje obrazy w technikach: olej, akryl, akwarela, pastel, techniki mieszane i własne. Zajmuje się również poezją, pisze opowiadania oraz komponuje piosenki. Swoją twórczość prezentuje regularnie na licznych wystawach indywidualnych we Wrocławiu i w innych miastach w Polsce.             

Obrazy Barbary przemawiają językiem realizmu. Jednak ruch, światło, moc koloru i kontrast, czytelność gestu malarskiego, w osobliwy sposób nadają tradycyjnemu malarstwu znamię współczesności i nowoczesności, a zawierając pierwiastek symboliczny, czynią jego charakter uniwersalnym. W centrum twórczości Barbary Gulbinowicz, niezależnie od podjętego tematu, zawsze znajduje się człowiek – jego wewnętrzny świat myśli, duchowości i emocjonalności. Nastroje zmieniają się jak w kalejdoskopie. W ten sposób artystka wędrując własną drogą, oswaja rzeczy nowe i dziwne. Ujmuje je symbol i znaczy własnym imieniem niejako oznajmiając:” Droga wolna, można iść dalej”. W ten sposób Malarstwo Barbary Gulbinowicz staje się opowieścią pt.: „ Życie jest piękne”. Bowiem, gdy człowiek karmi się pięknem – żyje pięknie. Obrazy prezentowane są w wielu galeriach oraz zdobią zbiory prywatne w kraju i za granicą.
* Wernisaż z muzyką: Barbara Gulbinowicz - Malarstwo & Koncert
* Wrocławski Klub FORMATY
* 21.05.2017 godz. 18:00
* wstęp wolny
 
Od 1 października 2016 r. WKF zaprasza:
od poniedziałku do piątku 
13:00 - 20:00 
ul. Samborska 3-5
54-615 Wrocław
NIP: 896-10-04-210 
tel./fax. +48 71 789 33 20
Termin: 
21.05.2017 (niedziela), 18.00
Kategoria: 
Galeria Dni Seniora: 
false
Tagi: