Wielki Koncert Kresowy. Mogiłę Dziada ocal od zapomnienia

Zapraszamy na Wielki Koncert Kresowy, który już po raz ósmy odbędzie się we wrocławskim Rynku 9 i 10 czerwca od godz.14:00. Podczas tej imprezy podsumowane zostaną przygotowania dolnośląskiej młodzieży do wakacyjnej akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. Ponad 100 pocztów sztandarowych z patronackich szkół weźmie udział w patriotycznej paradzie wokół Rynku.

Ósma edycja Wielkiego Koncertu Kresowego, podczas którego zostaną podsumowane przygotowania do wakacyjnej wyprawy na polskie, zapomniane cmentarze, w ramach akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. Do wrocławskiego rynku przyjadą poczty sztandarowe z dwustu dolnośląskich szkół, aby uczestniczyć w patriotycznej paradzie i zademonstrować swoje przywiązanie do naszej narodowej historii. Uczestnicy spotkania przywiozą do Wrocławia tabliczki z nazwami miejscowości, w których prowadzone są prace renowacyjne. Koncert , na który zostały zaproszone młodzieżowe zespoły z Winnicy, Koziatyna i Żytomierza będzie formą podziękowania dolnośląskiej młodzieży za ofiarność i zebrane symboliczne złotówki. W patriotyczny nastrój wprowadzą uczestników spotkania soliści Zespołu Tańca Ludowego UMCS z Lublina. Podczas koncertu odbędzie się podniosła uroczystość. Kardynałowi Henrykowi Gulbinowiczowi, patronowi naszej akcji – goście z Litwy, na czele z panią mer Samorządu Rejonu Wileńskiego- nadadzą tytuł Honorowego Obywatela Wileńszczyzny. Dostojnemu Jubilatowi pieśni z lat dziecinnych przypomni specjalny chór ZGODA z Wilna. Na koncert przybędą nasi Rodacy z Ukrainy, Rumunii i Litwy i Syberii. Patronat medialny nad uroczystościami objęta TVP Polonia. Podczas koncertu zostaną zrealizowane reportaże telewizyjne – emitowane na antenie lokalnej i ogólnopolskiej.

O godz. 14 rozpocznie się koncert, zaś pierwsze występy zespołów przewidziane są na godz. 15. W tym czasie wolontariusze akcji będą prowadzić kwestę na rzecz ratowania polskich mogił na Kresach. Pierwszy dzień koncertu zakończy się około godz. 19. W sobotę występy rozpoczną się około 15.

Podczas koncertu podsumowujemy również dotychczasowe przygotowania do lipcowej akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Ponad 1200 wolontariuszy wyruszy na Kresy, by porządkować mogiły swoich przodków na 127 cmentarzach.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie okis.pl

MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA.
Wielki Koncert Kresowy

9 – 10 czerwca 2017
Rynek wrocławski

Termin: 
09.06.2017 (piątek), 14.00
10.06.2017 (sobota), 14.00
Galeria Dni Seniora: 
false
Tagi: