ZIELONO MI! Święto Wrocławia na Różance

źródło: organizator
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach, które będą miały miejsce 23 i 24 czerwca w Centrum Kultury AGORA, przy ul. Serbskiej 5a, w ramach obchodów Święta Wrocławia. W programie m.in.: warsztaty kulinarne, drukarskie, wyplatania wianków, rękodzielnicze, gra miejska, animacje dla najmłodszych, międzypokoleniowe piknikowanie, potańcówka.
Program:
 
23 czerwca 2017 / 19:00 – 20:30 / Sala teatralna
ZIELONA WIECZORYNKA W CK AGORA: Amazonia. Przygody małpki Sai
24 czerwca 2017 / 15:00 – 21:30
Dzień bez samochodu!
CHWASTOŻERCY / 15:00 – 18:00
Warsztaty kulinarne, w trakcie których dowiemy się, co niedocenianego, a zdrowego i pięknego rośnie w przydomowych ogródkach, w lesie i na polanach. Ukoronowaniem warsztatów będzie poczęstunek dla uczestników i ich bliskich.
STROJNE DRZEWA / 15:00 – 18:00
Drzewa zagrają pierwsze skrzypce! Będziemy je zdobić w kwiaty, lampiony i girlandy. Pozwolimy małym uczestnikom i ich rodzinom na piękną zabawę w przestrzeni, która na ten dzień, zamieni się w fantastyczny ogród.
wrocłaWIANKI / 15:00 – 18:00
Nie każda panna umie upleść świętojański wianek, a być może chciałaby spróbować starych ludowych sposobów na znalezienie wielkiej miłości? Nasze warsztaty z plecenia wianków na pewno zadowolą nawet najbardziej wymagające wrocławianki. Po zakończeniu zajęć, przy rytmach radosnych bębnów, będziemy puszczać nasze kompozycje na Starej Odrze w pobliżu Centrum Kultury AGORA.
SADZIMY SIĘ! / 15:00 – 18:00
Z pomocą wykwalifikowanego ogrodnika stworzymy miejski ogródek przed Centrum Kultury AGORA. Przez całe wakacje będziemy mogli doglądać naszych sadzonek i cieszyć oko zielenią.
GRA MIEJSKA – W POSZUKIWANIU KWIATU KARŁOWIC / 15:00 – 18:00
Gra miejska inspirowana Baśnią Nocy Świętojańskiej Jana Kasprowicza. Uczestnicy nie tylko poznają niesamowite miejsca naszego osiedla, ale także poznają fantastyczne postaci i być może odnajdą wyjątkowy skarb…
ODCISKI MAMY ZIEMI / 15:00 – 18:00
Warsztaty z wykorzystaniem prasy drukarskiej – odbijanie na papierze unikatowych wzorów z żywych roślin: liści, kwiatów, owoców i warzyw.
STREFA DZIECIOKA / 15:00 – 18:00
Animacje dla najmłodszych – malowanie wielkoformatowe, kwiatowy dywan i łowienie kwiatuszków z basenu.
TEATRZYK KAMISHIBAI I ABORYGEŃSKIE WARSZTATY / 15:00 – 18:00
Aborygeńska legenda „O gąsienicy, która zmieniła się w motyla i o tym, dlaczego ptaki wiją gniazda” opowiedziana dzięki ilustracjom i czytaniu na żywo, warsztaty plastyczne: aborygeńskie albumy i kije deszczowe.
 
WYSTAWA
KAZANIE DO KWIATKÓW / Galeria CK Agora
Wystawa starych fotografii i printów z archiwalnych zbiorów Klasztoru Ojców Franciszkanów (Kościół św. Antoniego we Wrocławiu-Karłowicach).

KONCERTY
RHIANNON Celtic Band/ 15:00
Irlandzki folk na wrocławskiej trawie! Muzycy sprawią, że najcięższe nogi poderwą się do podskoków!
ŜANĜO - Zmiana Wibracji Ziemi / 18:00
Grupa prezentuje muzykę i taniec wpisując się w nurt World Music – Muzyka Świata. Idea przyświecająca działaniom twórczym to prezentacja elementów tradycji wszystkich kontynentów kuli ziemskiej jako zintegrowanej wspólnoty. Artyści biorący udział w przedsięwzięciu to globtroterzy chłonący kulturę świata, uczący się gry od mistrzów z Afryki, Ameryki, Azji, Australii i Europy.
POTAŃCÓWKA / 20:00
Pójdę boso…, Chodź pomaluj mój świat i Dmuchawce, latawce, wiatr! Piękne polskie znane i folkowe piosenki do wspólnego tańca i śpiewania – zarówno dla starszych, jak i najmłodszych gości CK Agora!

INNE
Pochód z wiankami nad Odrę przy radosnych rytmach bębnów / 19:30
Pochód uczestników Zielono mi! wraz z muzykami ŜANĜO i pracownikami CK Agora, wspólne puszczanie wcześniej przygotowanych w trakcie warsztatów wianków na wodę zgodnie z dawnymi tradycjami.
KARMA BUS / 15:00 – 22:00
Foodtrack oferujący zdrowe jedzonko i napoje.
PIKNIKOWANIE PRZED CK AGORA / 15:00 – 22:00
Możliwość rozłożenia kocyków, strefa na jednorazowego grilla i strefa relaksu dla starszych i młodszych. Poczęstunek dla grillujących w postaci sezonowych warzyw i owoców.
SCHRONISKO DLA ROŚLIN / 23 czerwca – 1 września 2017
Schronisko dla roślin powstanie z myślą o tych, którzy wyjeżdżają na wakacje, a nie chcieliby, żeby ich zieloni podopieczni podupadli na zdrowiu z powodu braku wody czy też samotności. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji i oddaniu w dobre ręce swoich ulubieńców.
KSIĄŻKA NA KOCYKU Czytanie na świeżym powietrzu!
 
Centrum Kultury AGORA, 
51-111 Wrocław
tel.: (71) 325-14-83, w. 105
www.ckagora.pl

www.facebook.com/CentrumKulturyAGORA

 

Termin: 
23.06.2017 (piątek), 19.00 to 24.06.2017 (sobota), 23.45
Galeria Dni Seniora: 
false
Tagi: