Kalendarz

poniedziałek, 3 Lipiec 2017

źródło: organizator

Zwiedzanie Opery Wrocławskiej

Zwiedzanie Opery Wrocławskiej obejmuje historię teatru, trasę po foyer, widowni, scenie, pracowniach artystów, charakteryzatorów, kostiumografów (z możliwością przymierzenia kostiumu). Oprowadzanie trwa 1 godzinę i odbywa się w języku polskim. Terminy dla grup zorganizowanych, czyli np. przedszkolnych, szkolnych, turystycznych (min. 10 osób, maks. 100 osób): 16 I, 20 II, 13 III, 3 IV, 22 V, 12 VI, 3 VII -koszt dla 1 os./5 zł. Terminy dla osób indywidualnych i rodzin z dziećmi (minim. wiek dziecka 5 lat): 15 I, 19 II, 12 III, 2 IV, 21 V, 11 VI, 2 VII -koszt dla 1 os./10 zł
źródło: organizator

Badania z wykorzystaniem Rzeczywistości Wirtualnej

Wrocławskie Centrum Seniora i zespół badaczy z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego serdecznie zaprasza seniorów na indywidualne, bezpłatne spotkanie dotyczące wykorzystania Wirtualnej Rzeczywistości w ćwiczeniach umysłu oraz ćwiczeniach relaksacyjnych. Udział w sesjach Wirtualnej Rzeczywistości jest bezpieczną i nieinwazyjną metodą. Sesje są krótkie, przyjemne i relaksujące. Godzinne spotkania odbędą się w dniach 3-7 lipca w godz. 9:30 - 13:30 w sali 28 we Wrocławskim Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6. Obowiązują zapisy: tel. 71 772 49 40 lub osobiście na pl. Dominikańskim 6 w pokoju 15 (9:00-15:00)
źródło: organizator

Wakacyjne podróże w Muzeum Narodowym – cykl spacerów i koncertów

Tego lata wyruszamy w podróż do słonecznych Włoch, ognistej Hiszpanii i pełnej szyku Francji, a także udamy się w wędrówkę po Dolnym Śląsku. W czasie wtorkowych i sobotnich spacerów z wolontariuszami zostaną zaprezentowane dzieła sztuki włoskiej, francuskiej, hiszpańskiej i śląskiej. Dodatkowo po sobotnich spacerach widzowie będą mieli szansę udać się w dalszą – muzyczną – podróż, wsłuchując się w muzykę danego regionu w wykonaniu gitarzysty Tomasza Radziszewskiego oraz jego gości. Wstęp wolny.
źródło: organizator

Konkurs kapeluszowy z okazji Dni Seniora Wrocław 2017

15 września bieżącego roku uroczystym Marszem Kapeluszy rozpoczynamy obchody Dni Seniora Wrocław 2017. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa konkurs kapeluszowy. Dla chętnych osób, które zechcą podzielić się z nami swoimi pomysłami i rękodzielniczymi wytworami, ogłaszamy trzy kategorie konkursowe:1.Kapeluszy kreatywny 2.Kapelusz ekologiczny 3.Duet kapeluszowy (może być rodzinny, np.: wnuczek i babcia, mąż i żona, syn i ojciec bądź duet towarzyski, np.: dwie koleżanki, przyjaciele, wolontariusze). W każdej kategorii przyznamy trzy pierwsze miejsca. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

Wakacyjna oferta dla seniora

Wyższa Szkółka Jazdy-Partynice zaprasza całe lato na poranki wśród koni. Może w nich uczestniczyć każdy, kto chce spróbować jazdy konnej, wybrać się na spacer lub odpocząć w towarzystwie przyjaznych koni. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz.8:00 do 15:00 pod nr tel: 691 495 923.
źródło: organizator

Badania pamięci

VITA Przychodnia Lekarzy Specjalistów i Stomatologów we Wrocławiu, przy ul. Oławskiej 15, zaprasza na bezpłatne (liczba miejsc limitowana) oraz płatne (cena promocyjna – 100 zł) badania pamięci. Oferta skierowana jest do osób powyżej 60 roku życia, u których stwierdza się:pogorszenie pamięci świeżej, pogorszenie orientacji, pogorszenie funkcjonowania w życiu codziennym. Rezerwacja terminów: osobista lub telefoniczna od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7:30 – 19:00, a w piątki od 7:30 – 18:00, tel:71/ 343-35-56 lub 71/ 343-22-65, kontakt@vita.wroclaw.pl, www.vita.wroclaw.pl
źródło: organizator

XXI Festiwal Muzyki Kameralnej „Wieczory w Arsenale ”

Orkiestra Kameralna Wratislavia oraz dyrektor artystyczny Jan Stanienda mają zaszczyt zaprosić Państwa na XXI Festiwal Muzyki Kameralnej „Wieczory w Arsenale ”. Jak każdego roku, u progu lata publiczność spotyka się z artystami na pięknym, zabytkowym dziedzińcu wrocławskiego Arsenału. W tym roku festiwal trwać będzie od 2 do 9 lipca a czeka nas pięć wyjątkowych koncertów! Zaproszenie do uczestnictwa w festiwalu przyjęli m.in. ceniony i lubiany aktor Piotr Machalica w repertuarze Wojciecha Młynarskiego, znany doskonale wrocławianom gitarzysta Krzysztof Pełech, a także niemiecki pianista Hinrich Alpers. Największą muzyczną sensacją będzie niewątpliwie koncert wiolonczelisty niemiecko-japońskiego pochodzenia Danjulo Ishizaki, który odwiedzi wrocławską publiczność po raz pierwszy. Będzie nam ogromnie miło jeżeli zechcą nas Państwo odwiedzić. Poniżej przedstawiamy ofertę przygotowaną specjalnie dla Seniorów:
źródło: organizator

Konkurs poetycki pt. „W ramionach Odry moje życie płynie”

Koło Literatów Polskich im. Zb. Herberta Oddział we Wrocławiu i Wrocławskie Centrum Seniora serdecznie zapraszają do uczestnictwa w konkursie poetyckim, organizowanym w ramach Dni Seniora Wrocław 2017. Prace konkursowe w czterech egzemplarzach (od 3 do 5 wierszy, o łącznej ilości do 90 wersów, podpisane godłami (w środku koperta z nazwiskiem, imieniem i adresem) należy przesyłać w terminie do dnia 31 sierpnia 2017 r. na adres: Anna Paciorek Koło Literatów Polskich im. Zb. Herberta, ul. Grabiszyńska 315/72, 53-236 Wrocław z dopiskiem – Konkurs na Dni Seniora Wrocław 2017
---