Czy wiesz, jak karmić osoby obłożnie chore? Na co zwracać uwagę, by nie chorować? Czym przejawia się niedożywienie? Jaką dietę stosować przy różnych chorobach?

 

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Gromkowskiego we Wrocławiu, Dział Profilaktyki Zdrowotnej Wydziału Zdrowia, Departament Zdrowia i Promocji Województwa w ramach programu „Niedożywienie Dolny Śląsk” zapraszają na szkolenie pn. „Prawidłowe odżywianie w wieku senioralnym”. Spotkanie będzie składać się z dwóch części: wykład (1,5 godziny), porady żywieniowe i dietetyczne (1,5 godziny).

Omówione zostaną następujące zagadnienia:

- dieta w różnych jednostkach chorobowych

- niedożywienie – na co zwracać uwagę by nie chorować

- zaburzenia połykania u seniorów

- karmienie osób obłożnie chorych

- dieta po zabiegach operacyjnych

 

Zespół prowadzący szkolenie: dr n. med. Anna Zmarzły, mgr dietetyki Michał Woytoń, licencjat dietetyki Natalia Konik, licencjat dietetyki Małgorzata Szlęk, mgr pielęgniarstwa Joanna Magolan, mgr pielęgniarstwa Maria Niebielecka.

Spotkania odbędą się w dniach: 23 października, 8 listopada i 21 listopada 2017 r. od godziny 11:00 do 14:00 w sali wykładowej, V piętro, w przychodni przy ul. Dobrzyńskiej 22/23 we Wrocławiu.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna:

- rejestracja na konsultację żywieniową: w Ośrodku Żywienia Klinicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu pod numerem telefonu 71 395 76 20 codziennie w godzinach 8:00- 10:00,

- rejestracja na szkolenie przez email: elzbieta.kowalczyk1@tlen.pl.

 

leki