Data wydarzenia
2018-01-23 17:00:00
Miejsce
Studiu Filmowym im. Zbyszka Cybulskiego w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA (ul. Wystawowa 1)
Cena
0.00PLN

Centrum Technologii Audiowizualnych, Wrocławskie Centrum Seniora oraz Biuro Promocji Miasta i Turystyki serdecznie zapraszają seniorów wraz z wnuczętami na specjalny pokaz filmu „Twój Vincent”, który realizowany był m.in. we Wrocławiu.
„Twój Vincent” (angielski tytuł „Loving Vincent”) jest pierwszą na świecie pełnometrażową animacją malarską. Film złożony jest z około 65 000 obrazów malowanych farbą olejną na podobraziu. Prace trwały 7 lat, a przeszło 100 malarzy polskich i zagranicznych malowało płótna techniką wiernie naśladującą twórczość van Gogha. Scenariusz został stworzony przez reżyserkę Dorotę Kobielę we współpracy z poetą i prozaikiem Jackiem Dehnelem. Fabułę stanowi życie i śmierć Vincenta van Gogha. Wyreżyserowali go wspólnie Dorota Kobiela i Hugh Welchman. Dorota Kobiela jest malarką i reżyserką, Hugh Welchman – brytyjskim producentem filmowym, którego animowany film „Piotruś i Wilk” zdobył w 2007 roku Oscara za najlepszy krótkometrażowy film animowany.

Malarska animacja „Twój Vincent” w krótkim czasie zdobyła rzesze fanów, przypadła do gustu krytykom i otrzymała szereg nagród i wyróżnień m.in. Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszego filmu animowanego. Teraz przed twórcami kolejne emocje – ogłoszenie nominacji do Oscarów, które odbędzie się 23 stycznia 2018 roku.

Właśnie tego dnia z okazji Dnia Babci i Dziadka w Studiu Filmowym im. Zbyszka Cybulskiego w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA (ul. Wystawowa 1) o godzinie 17.00 odbędzie się seans filmowy, podczas którego wyświetlony zostanie film „Twój Vincent”. Przed filmem organizatorzy zapraszają na zwiedzanie CeTA (o godzinie 16.30 I grupa, o 16.45 II grupa). Na to wydarzenie obowiązują zapisy pod: numerem telefonu +48 717 72 49 40, adresem email: eiwanska5@gmail.com lub osobiście we Wrocławskim Centrum Seniora w punkcie informacyjnym (pl. Dominikański 6). Po seansie w holu CeTA będzie można obejrzeć wystawę obrazów, które powstały przy produkcji filmu.

Bezpłatne wejściówki na film będą dystrybuowane w punkcie informacyjnym Wrocławskiego Centrum Seniora. Jedna osoba może odebrać dwie wejściówki.

Organizatorzy:
CeTA, Wrocław-miasto spotkań, Wrocław, ESK 2016, WCS,

Partnerzy:
Breakthru Films, NEXT FILM, Wrocław UMWD, Odra Film, Wroclaw Film Comission
---
Źródło: http://filmstudioceta.pl/2018/01/dzien-babci-i-dziadka-z-filmem-twoj-vi…

Vincent