Data wydarzenia
2017-12-29 00:00:00
Data końca wydarzenia
2017-12-29 00:00:00
Miejsce
WCS
Cena
0.00PLN

Kolejne spotkanie z cyklu: Miasto Pokoleń


Uczniowie zapoznali się z “definicją mowy ciała" i krótką historią rozwoju tej dziedziny wiedzy, z możliwością zastępowania słów innymi zachowaniami (komunikacja niewerbalna), a także z przekazywaniem emocji gestami, odczytywaniem znaków drugiej osoby i adekwatnymi reakcjami.

Mogli przećwiczyć swoje umiejętności w formie przedstawiania scenek rodzajowych metodą "teatru cieni". Ponadto zaprezentować swój indywidualny sposób zachowywania się, wzajemnie obserwować się i oceniać. Wspaniałą ilustracją do rozpoznawania mimiki postaci były przepięknie wykonane, oddające charakter, marionetki z bajki "Kopciuszek", które zaprezentowała Pani Beata.

Można było zaobserwować, że uczniowie byli poruszeni, traktowali ćwiczenia jako dobrą zabawę.Nabrali przekonania, że "mowa ciała" jest doskonałym narzędziem w kreowaniu i prezentacji każdego z nas. Stawanie się tym, kim chcemy być, może odbywać się również przy pomocy mowy ciała – podkreślała Pani Irena Knossalla, edukatorka - seniorka prowadząca warsztaty. Pani Irena Knossalla z grupy "Pań Niespodzianek" przygotowała trzy tematy zajęć dla dzieci i młodzieży.

Spotkania międzypokoleniowe, dzięki uprzejmości pani Beaty Tomczyk, scenografki z Wrocławskiego Teatru Lalek, mogą zaistnieć w teatrze. Wcześniej te warsztaty odbywały się w salach lekcyjnych. Zajęcia są nadzwyczaj interesujące, gdyż w Pani Beata udostępnia rekwizyty teatralne, m.in. maski."Mowa ciała- pierwsze kryterium oceny człowieka"Jeden z nich cieszy się szczególnym zainteresowaniem. To warsztaty Teatralne “przedmioty”, maski, marionetki pomagają uczniom odczytywać złożoność naszej "mowy ciała". W ramach tegorocznej edycji odbyły się trzy spotkania z uczniami z następujących szkół: SP nr 63 przy ul. Menniczej, SP nr 50/Gimnazjum nr 27 przy ul. Czeskiej oraz z SP nr 107 przy ul. B. Prusa.

Różne pokolenia wrocławian spotykają się w celu wzajemnego międzypokoleniowego poznania się, wymiany doświadczeń i wiedzy. Współpraca zakłada zajęcia w szkołach i przedszkolach, a także poza ich obrębem, dotyczące edukacji na temat osób starszych i procesu starzenia się. Aktywni seniorzy z wrocławskich UTW i innych organizacji senioralnych zaangażowani w projekt "Miasto Pokoleń" spotykają się z dziećmi i młodzieżą w placówkach oświatowych.

Miasto Pokoleń

Miasto Pokoleń

miasto pokolen