Zdjęcie zastępcy dyrektora WCRS Roberta Pawliszki w gabinecie Wrocławskiego Centrum Seniora

Centrum z prawdziwego zdarzenia

Media o Wrocławskim Centrum Seniora. Zachęcamy do lektury artykułu pod red. Hanny Kaup.

Zmień Piec. Grafika z białymi budynkami miasta na niebieskim tle i piecem, w którym tli się ogień, obok pieca stoi kaloryfer z którego wydobywa się ciepło. Napis nad budynkami miasta ,,Nie wiesz od czego zacząć wymianę pieca?’’ Obrazek ma na celu promocję Kampanii wymiany pieców.

Akcja Zmien Piec

Urząd Miejski Wrocławia rozpoczął kampanię społeczną Wrocław bez smogu, w ramach której realizowana jest akcja Zmień Piec.

Zdjęcie w studiu radiowym Alfred Kampa na niebieskim tle z napisem Radio Rodzina

Senior o wielu pasjach

Alfred Kampa to kolejny bohater audycji Oblicza Wrocławia poświęconych seniorom. Polecamy audycję Oblicza Wrocławia w piątki o g. 15:45

Zdjęcie Czas życia na tle pomoarańczowych liści drzew stary zegar

Wirtualna Galerii Wspomnień

Zapraszamy do sentymentalnej podróży w wirtualnej Galerii Wspomnień, 2 listopada 10:30-18:00 będziemy się łączyć online i wspominać naszych najbliższych, osoby znane ze świata kultury i życia społecznego.

Dzieli nas pół wieku konkurs 12 Liceum Ogólnokształcacego

DZIELI NAS PÓŁ WIEKU - konkurs

Konkurs do 3.11! Tematem XV edycji jest portret osoby starszej od autora o co najmniej 50 lat, celem jest rozwijanie empatii i wzmacnianie więzi międzypokoleniowych.

Grafika Kalejdoskop Seniora nowego programu telewizyjnego dla osób starszych. Grafika czarny telewizor w nim napis Kalejdoskop Seniora, poniżej 3 loga: WCRS, Wrocław Maisto Spotkań i WCS

Kalejdoskop Seniora. nowy program telewizyjny

To flesz informacyjno-poradnikowy, który pozwoli znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania Seniorów. Premiera w poniedziałek, g. 18:45. Zapraszamy!

Plakat w kolorach biało-czarnych z akcentem żółtej kuli na dłoni. Konkurs w ramach kampani społecznej Pogotowia Mediacyjnego trwa do 6.11 i dotyczy przesłania -przepisu na zgodę.

Wrocławski Przepis na Zgodę

Zapraszamy do udziału w konkursie do 6.listopada. Czekamy na przepis i zdjęcia dania, które kojarzy się dialogiem, rozmową albo po prostu byciem razem.

Zdjęcie w pomieszczeniu piłki do ćwiczeń w kolorze złotym i fioletowej taśmy do ćwiczeń oraz zielonej karimaty

8 TYGODNI DO ZDROWIA

Regularna aktywność fizyczna jest najlepszą inwestycją w dłuższe i zdrowsze życie. Zapraszamy do udziału w programie profilaktyczno-treningowym 8 tygodni do zdrowia i spotkanie online 28.10 g 12:00

Grafika logo programu telewizyjnego Elementarz Cyfrowy, na białym tle logo w czarno- niebieskim kolorze z podpisem Elementarz Cyfrowy. Program o charakterze poradnikowym dla dzieci,młodzieży i osób starszych które chcą poznać nowoczesne technologie informatyczno-cyfrowe.

Elementarz Cyfrowy. Program telewizyjny

10 programów telewizyjnych dla młodszych i starszych, którzy wkraczają w świat wirtualny i chcą poznać nowe technologie cyfrowe. Od 2.09 do 4.11 g. 18:45 w telewizji lokalnej Echo24.

Plakat informujący o zbiórce żywności i środków higienicznych w ramach akcji Paczka dla Lwowiaka

Paczka dla Lwowiaka

Akcja pomocy dla dzieci z Domowego Hospicjum przy Katedrze Lwowskiej i potrzebujących rodzin ze Lwowa. Do 2.12. do LO nr VIII można przynosić trwałą żywność, artykuły higieniczne, produkty do dezynfekcji i środki czystości.

Obrazek przedstawiający monitor a w lewym, górnym rogu logo Przestrzeni Trzeciego Wieku, obok napis ,,Spotkania online’’, poniżej na brązowym tle obrazek z zabawkami dla dzieci, konik na biegunach, miś, samochodzik, ciuchcia drewniana, a obok obrazka napis ,,Laboratorium zabawek’’, poniżej Jolanta Podsiadło. Pod obrazkiem informacja, że spotkania odbywają się w środę o 14.00, w trybie online, na które obowiązują zapisy,wstęp bezpłatny. W prawym dolnym rogu logo Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego

Laboratorium Zabawek

Zapraszamy do międzypokoleniowej zabawy, w której będziemy odnajdywać przedmioty do zabawy i szukać wspomnień. Spotkania online we wtorki o g. 13:00.

Paulina Dmuchowska zapowiedx wystąpienia online podczas Festiwalu Równoleżnik Zero

Festiwal Równoleżnik Zero online

IX Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza online. Zobacz program.

Grafika pięciolinia na tle nieba rozpoczęta kluczem wiolinowym a na niej czarne nutki i jaskółki

Sobota ze swingiem. koncert online

Pierwszy koncert online -Sobota ze swingiem- 17.10. o g. 16:00. Przed internetową publicznością zaprezentuje się zespół Sami Swoi Orchestra. Zapraszamy!

Grafika Infopunkt nieczynny

Punkt Informacyjny zamknięty do odwołania

Naszym Seniorom proponujemy programy radiowe i telewizyjne oraz spotkania online bez konieczności wychodzenia z domu.

zdjecie sali wykładowej na krzesłach siedzą osoby, wykład prowadzi dr Edyta Karasek geriatra

JAK DBAĆ O ZDROWIE W PANDEMII KORONAWIRUSA SARS-COV-2

Podczas wykładu z dr n.med. Edytą Karasek geriatrią z VITA Przychodnia Lekarzy Specjalistów i Stomatologów, uczestnicy zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa w COVID-19.

Zapowiedź spotkania online Moda i Uroda w czwartki godz. 13:30

Moda i Uroda - zajęcia online

Zapraszamy na spotkanie online Moda i uroda - w czwartek 15.10. wyjątkowo o g. 14:15. Podczas najbliższego spotkania porozmawiamy o tym jak chronić skórę jesienią.

Grafika zapowiadająca zajęcia online dla seniorów Poradnik Psychologiczny grafika na zielonym tle, zajęcia prowadzi psycholog Dawid Zieliński

Poradnik Psychologiczny zajęcia online

Bliżej siebie, bliżej ludzi. Poradnik Psychologiczny. Zapraszamy na zajęcia online w najbliższy piątek 16.10 o godz. 14:00

zdjęcie zabytkowej architektury w Bułgarii

Język, kultura oraz zwyczaje Ukrainców i Bułgarów

Zapraszamy na spotkanie online: Język, kultura i zwyczaje Ukraińców i Bułgarów. Piątek, 16.10, g.12:00. Zapraszamy w imieniu Medipe.

Zdjęcie z wnętrza opery. Na srodku scena i loże reprezentacyjne oraz fotele widowni, kolory czerwono złote.

Maciej z Opery. Klub Recenzenta Muzycznego

Czy lubisz muzykę, chodzić do teatru, filharmonii, opery? Zapisz się do Klubu Recenzenta Muzycznego przy Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. Zapraszamy!

Spotkanie online o Niemcach

Język, kultura i zwyczaje Niemców. Spotkanie online

W ramach Dni Seniora zapraszamy na spotkanie online: Język, kultura i zwyczaje Niemców. Piątek, 09.10. g.12:00. Zapraszamy w imieniu Medipe.

Logo pandemikArt2020 w kolorach czerwono zielonych

Wyniki FESTIWALU „PandemikART 2020”

Zakończona została I edycja Festiwalu Aktywności Senioralnej „PandemikART 2020”. Ocenie poddano 56 prac z których Komisja wyłoniła 17 Laureatów.

Przegląd chórów w ramach Dni Seniora

X Wrocławski Przegląd Amatorskich Chórów Senioralnych 2020

Przedstawiamy galerię zdjęć z Finałowej Gali Przeglądu Amatorskich Chórów Senioralnych w dniu 21.09. podczas Wrocławskich Dni Seniora 2020.

Operetka Wrocławska

JUBILEUSZ 65-LECIA OPERETKI WE WROCŁAWIU - II EDYCJA

Uroczysty koncert w ramach Wrocławskich Dni Seniora. Koncert Galowy przypomni o bogatych tradycjach operetki we Wrocławiu i stanowić będzie zaczątek nowych kart historii Operetki Wrocławskiej.

Grafika projektu "Wnuczku" nie oszukasz mnie

"Wnuczku" nie oszukasz mnie - nowy projekt

Startuje nowy projekt, na FB Mikrogranty, znajdują się informacje o najczęściej popełnianych przestępstwach oraz porady jak przeciwdziałać oszustwom na naszych Dziadkach.