Zdjęcie zastępcy dyrektora WCRS Roberta Pawliszki w gabinecie Wrocławskiego Centrum Seniora

Centrum z prawdziwego zdarzenia

Media o Wrocławskim Centrum Seniora. Zachęcamy do lektury artykułu pod red. Hanny Kaup.

Zmień Piec. Grafika z białymi budynkami miasta na niebieskim tle i piecem, w którym tli się ogień, obok pieca stoi kaloryfer z którego wydobywa się ciepło. Napis nad budynkami miasta ,,Nie wiesz od czego zacząć wymianę pieca?’’ Obrazek ma na celu promocję Kampanii wymiany pieców.

Akcja Zmien Piec

Urząd Miejski Wrocławia rozpoczął kampanię społeczną Wrocław bez smogu, w ramach której realizowana jest akcja Zmień Piec.

Obraz pióra i kałamażu, logotyp miejski dom kultury batory

Ogólnopolski Konkurs Poetycki

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskim konkursie Poetyckim pt.,, Sprostać wierszem''. Organizatorami konkursu są Miejski Dom Kultury BATORY w Chorzowie oraz Radio Katowice.

Na czarnym tle, czerwona sylwetka mężczyzny do połowy tułowia

Jeszcze bliżej. Opowieści Niemenem.

Ośrodek Działań Twórczych Światowid zaprasza na wydarzenie online, które odbędzie się 24 stycznia 2021r. (niedziela) o godz. 17.15. Będzie to interpretacja piosenek Czesława Niemena.

Zaproszenie do konkursu Pandemik ART e-covidowy Festiwal Aktywnosci Senioralnej

FESTIWAL AKTYWNOŚCI SENIORALNEJ „PANDEMIKART 2020” – II EDYCJA

II edycja Festiwalu dla osób 60+ z woj. dolnośląskiego. Do 10.03.2021r. prace można składać w formie: papierowej, fotograficznej, filmowej.

Uwaga komunikat

KOMUNIKAT

W związku z wyjątkową sytuacją informujemy, że Punkt Informacyjny Wrocławskiego Centrum Seniora będzie czynny w dniach: 18.01.2021-29.01.2021 w celu wystawienia Złotej Karty Seniora.

Grafika z okazji Wrocławskich Dni Babci i Dziadka. Na brązowej kanapie siedzą uśmiechnięci: babcia w okularach z telefonem w dłonii dziadek machający ręką

Wrocławskie Dni Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka już za kilka dni! Z tej okazji w dniach 15-22.01.2021 r. zapraszamy naszych drogich Seniorów do skorzystania ze specjalnej oferty spotkań online i do udziału w konkursie.

scena Opery, a w tle rozciągnięta złota maska zakrywająca oczy

E-kultura

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów na najbliższe wydarzenia edukacyjno-kulturowe, które odbędą się w formule online. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Grafika dotycząca akcji WroclawSieSzczepi_Solidarnie Przeciwko Covid-19

Wrocław się szczepi

Przeciwko COVID-19 szczepią się właśnie osoby z grupy 0. W piątek, 15 stycznia, rusza rejestracja dla grupy I – najpierw dla najstarszych seniorów.

zdjęcie zachęcające do udziału w konkursie. na drewnianym stole album ze zdjeciami filiżanka z kawą i aparat fotograficzny.

Konkurs fotograficzny

Wrocławskie Centrum Seniora ogłasza konkurs fotograficzny „Dziadkowie i wnuki. Międzypokoleniowa historia” prace należy przesłać do 30 stycznia.

Obrazek przedstawiający monitor a w lewym, górnym rogu logo Przestrzeni Trzeciego Wieku, obok napis ,,Spotkania online’’, poniżej na brązowym tle obrazek z zabawkami dla dzieci, konik na biegunach, miś, samochodzik, ciuchcia drewniana, a obok obrazka napis ,,Laboratorium zabawek’’, poniżej Jolanta Podsiadło. Pod obrazkiem informacja, że spotkania odbywają się w środę o 14.00, w trybie online, na które obowiązują zapisy,wstęp bezpłatny. W prawym dolnym rogu logo Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego

Laboratorium Zabawek

Zapraszamy do międzypokoleniowej zabawy, w której będziemy odnajdywać przedmioty do zabawy i szukać wspomnień. Spotkania online w 2021r. we wtorki i czwartki o g. 13:00.

Zdjecie wnetrza opery, widok na scene i widownię

Podróż z operetką

W ramach Dni Babci i Dzień Dziadka już jutro, w piątek, 15 stycznia, godz. 14:00 zapraszamy na niezwykłe historie związane z operetką -spotkanie muzyczne online -Powróćmy, jak za dawnych lat.

Napis w zdrowym ciele zdrowy duch, na podłodze piłki do ćwiczeń i ciężarki

Zdrowie

W zdrowym ciele, zdrowy duch. Zachęcamy do internetowych zajęć w formie treningów aktywizujących, które pozwolą nieco bardziej zadbać o zdrowie w tych niesprzyjających dla Państwa warunkach.

na obrazku mózg, żarówka oraz profil głowy, w którym łącza maszyny napędzają myślenie

Siłownia Pamięci

Zachęcamy wszystkich seniorów do ćwiczenia pamięci. Treningi Indywidualne opracowane i dostępna na stronie internetowej Fundacji Stocznia.

Okładka Gazety Sneior numer 1 styczeń 2021

Gazeta Senior

Drodzy seniorzy, polecamy nowy numer Gazety Senior, styczeń 2021r. Ważne komunikaty oraz przekazy o zmianach dotyczących świadczeń dla seniorów.

Logo portalu 60plus.pl

60plus

Zapraszamy do odwiedzenia portalu senioralnego 60plus.pl Znajdą tam Państwo informacje na temat zdrowia, kuchni, hobby oraz wiele innych ciekawych ofert, a także informacje o zniżkach i poradach.

 usmiechnięte starsza kobieta ze złożonymi rękoma w pionie, ćwiczy

Aktywny senior na emeryturze

Plan na aktywną emeryturę. O tym, jak spędzać wolny czas po zakończeniu kariery zawodowej można dowiedzieć się z darmowego poradnika, który pomoże w organizacji dnia.

Logo Fundacji Katarynka na rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji, odwrócona literka K z kropką po środku

Fundacja Katarynka

Fundacja Katarynka Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji jest organizatorem poszerzającym przestrzeń kultury, sportu i kinematografii dla osób niewidomych i niesłyszących. Więcej info w treści.

Emergency Medical info, logotyp akcji kopertazycia.pl

Koperta Życia

Drodzy Państwo przedstawiamy poradnik dla seniorów, w którym można znaleźć ważne informacje dotyczące sprawnego funkcjonowania w trudnych zdarzeniach losowych, które mogą się Wam przydarzyć.

Trzej Królowie w pokłonie Jezusowi, oddawający dary w Betlejem

Epifania

6 styczeń jest dniem obchodów Święta Trzech Króli. Jak mówi historia - mirra, kadzidło i złoto to dary, które w podzięce i okazaniu szacunku otrzymał Jezus w Betlejem od mędrców przybywających z różnych stron świata.

 Napis Telewizja dla zdrowia, w tle lawenda, logo programu

Tv dla zdrowia

Kanał YouTube Telewizja dla zdrowia udostępnia wszelakie materiały edukacyjne o tematyce prozdrowotnej. Jeżeli poszukują Państwo tego typu nowości jest to coś, co przykuje Waszą uwagę.

postac kobiet w czarnym kolorze, obok zielone liście,a poniżej napis Batut oraz półokragła linia pozioma w formie uśmiechu

Stowarzyszenie Batut

Cykl ćwiczeń gimnastycznych dla seniorów prezentowanych przez fizjoterapeutkę, które można swobodnie wykonać w domu, w pozycji stojącej i siedzącej. Zapraszamy do skorzystania.

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu ogłasza koncert, z datą 9.01.2021r. g.17.00

Klub MiL

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu jest instytucją kultury miasta Wrocławia od 1991 roku, która upowszechnia muzykę dawną oraz współczesną, a także literaturę. Zachęcamy do odwiedzin.

Wolontariusz w maseczce i rękawiczkach niosący zakupy i rozmawiający przez telefon

Wspieraj Seniora

Drodzy Seniorzy, przypominamy, że działa Korpus Wsparcia dla osób starszych pod bezpłatną infolinią 22 505 11 11. Jeśli doskwierają wam trudności możecie zadzwonić i zgłosić swoje potrzeby.