Drodzy Seniorzy, zachęcamy serdecznie do udziału w zajęciach online. Zapraszamy do zapoznania się z grafikiem, do zapisów i do udziału w zajęciach.

Wszystkich chętnych do uczestniczenia w spotkaniach przez Internet prosimy o zapisywanie się pod adresem mailowym: karta.seniora@wcrs.wroclaw.pl. Zainteresowanym osobom wyślemy link, w który należy kliknąć, żeby przenieść się na stronę Akademia Korbank, wpisać swoje imię, następnie kliknąć w "używam mikrofonu" i potwierdzić wszystkie zgody (na używanie mikrofonu). Osoby, które będą potrzebować pomocy przy wejściu na stronę, zapraszamy zawsze godzinę przed każdym spotkaniem. Pomożemy Państwu w poradzeniu sobie z wejściem na spotkanie.

 

Trening twórczości z elementami treningu pamięci prowadzi Kalina Pańta - andragog poniedziałki, godz. 12.30

Zajęcia zawierają zarówno ćwiczenia pobudzające naszą szeroko rozumianą twórczość, ale co najważniejsze, pomagają nam zachować pamięć w dobrej kondycji. Podczas zajęć prezentowane są ćwiczenia wzmacniające pamięć i pobudzające do pracy mózgu. Czas zajęć to czas zabawy i nauki, rozprężenia i zarazem ciężkiej pracy.

 

Szczęśliwi w tańcu prowadzi Joanna Stanisławska wtorki i czwartki, godz. 10:00

Specjalne lekcje opracowane dla seniorów obejmują prozdrowotny ruch i dużą dawkę tanecznej serotoniny.

 

Zdrowie od kuchni. Żywienie w czasie pandemii. Spotkanie z dietetykiem klinicznym Magdą Szyszka-Barycka, wtorki, godz. 11:30

Podczas spotkań online rozmawiamy o żywieniu w pandemii, czym jest zbilansowana i urozmaicona dieta. Akcja #zostańwdomu wciąż aktualna, większość z nas posprzątała już szafy i zakamarki, może czas na kuchnię i przegląd jej zawartości?

 

Laboratorium Zabawek projekt międzypokoleniowy. Zajęcia poprowadzi Jolanta Podsiadło we wtorki godz. 13:00 - Uwaga zmiana terminu spotkania.

W domowym laboratorium zapraszamy do międzypokoleniowej zabawy, w której będziemy odnajdywać przedmioty do zabawy. Podczas spotkania online będziemy opowiadać sobie historie rodzinne związane z zabawkami.

 

Psychologiczny poradnik antywirusowy. Prowadzenie Viola Sulima Czwartki, godz. 12:00

Podczas spotkania rozmawiamy o izolacji i osamotnieniu w kwarantannie, która dotyka każdego z nas oraz jak sobie radzić w sytuacji w której się znaleźliśmy.

 

Moda i uroda prowadzenie Aleksandra Kucharska, czwartki, godz. 13.30 Najbliższe terminy spotkań to 06.08 i 27.08.

Świetny wygląd i dobre samopoczucie jest ważnym składnikiem naszego życia. Nowy cykl spotkań, jaki dla Państwa przygotowaliśmy, będzie inspiracją do tworzenia nowych stylizacji i zabawy własnym wizerunkiem. Poprzez wygląd komunikujemy kim jesteśmy i kreujemy indywidualny styl życia. Zarówno zajęcia z wizażu, jak i ze stylizacji, wskażą trendy modowe oraz możliwości metamorfozy każdej z nas.

 

Zdrowy kręgosłup i elementy karate dla seniorów. Prowadzący Paweł Bator Poniedziałki, środy i piątki, godz. 9:00

Trening dla seniorów - ćwiczenia poprawiające funkcjonowanie i podwyższające wydolność oraz elastyczność ciała, wystarczy komputer i 2 metry kwadratowe podłogi.

 

Tajemnice Wrocławia - spotkania z przewodnikiem, prowadzenie Anita Ignasiak - przewodnik miejski piątki, godz. 10:00 W planie spotkań: 12.06.2020 Grekokatolicyzm, 19.06.2020 Prawosławie, 26.06.2020 Podsumowanie.

 

We wrześniu wracamy do zajęć ze Śmiechoterapii dla seniorów. Zajęcia prowadzi dr Maria Kmita w środy, godz. 16:00  O tym jak nie tracić ducha w czasach kryzysu za pomocą dobrego humoru. O internetowym humorze dotyczącym koronawirusa oraz o tym jak śmiech może działać w walce z kryzysem związanym z izolacją.

UWAGA! Z dr Marią Kmitą spotkamy się po wakacjach.

 

Indywidualne bezpłatne konsultacje telefoniczne - bez zapisów

Porady z zakresu zagadnień Ustawy o pomocy społecznej. Zapraszamy na konsultacje telefoniczne - poradnictwo z zakresu Ustawy o pomocy społecznej, w ramach uzyskania: pomocy w przyznaniu usług opiekuńczych, informacji o zasadach uzyskania miejsca w domach pomocy społecznej, orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, karty parkingowej, świadczeń dla osób niepełnosprawnych, wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego, dodatku mieszkaniowego, przeciwdziałania przemocy domowej, poradnictwa dotyczącego uzależnień w rodzinie, doraźnej pomocy finansowej MOPS Zachęcamy do skorzystania z konsultacji telefonicznych. Porady indywidualne pod numerem tel. 502 765 302 od poniedziałku do piątku w godz. 12-13. Osoby niesłyszące mogą się kontaktować za pomocą smsów. Konsultacje prowadzi -były długoletni pracownik MOPS- specjalista pracy socjalnej Elżbieta Gorgoń.

Konsultacje prawne online prowadzone przez radcę prawnego Witolda Wojsznisa. Kontakt telefoniczny do radcy prawnego: tel. 500 434 183, e-mail: wojsznis@gmail.com Oferta pomocy dotyczy wszystkich spraw, które nurtują seniorów, obok prozaicznych i powszechnie występujących problemów prawnych - w ostatnim okresie dochodzi do wielu oszustw, gdzie na celowniku ludzi nikczemnych i niegodziwych znaleźli seniorzy, którzy nie byli w stanie poradzić sobie samodzielnie z tą nową dla nich sytuacją.

Spotkania online. . Ekran monitora,  w lewym, górnym rogu logo Wrocławskie Centrum Seniora, obok napis ,,Zapraszamy’’, poniżej grafika przedstawiająca małżeństwo seniorów patrzących w ekran komputerowy, uśmiechających się do niego, z prawej strony napis: ,,Na spotkania online dla seniorów’’ Dołącz do Nas!’’ Pod grafiką informacja o tym, że zajęcia odbywają się według planu podanego na stronie www.seniorzy.wroclaw.pl, platforma elearningowa internetowa korbank, fb/centrumseniora, www.seniorzywroclaw.pl, obok