Grupa Pań Kreatywnych zakończyła działalność. Przypominamy dotychczasowe działania Kreatywnych.

Z działalności Kreatywnych:

Rozpoczynamy Wielkim Czytaniem Narodowym i już 2 września o godzinie 11.00 spotkacie nas w Ogrodzie Botanicznym, gdzie będziemy czytać „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

9 września jedziemy do Lwówka Śląskiego z okazji 800-lecia miasta. Wraz z grupami rekonstrukcyjnymi weźmiemy udział w uroczystej Paradzie, prezentując stroje z XIII, XIX i XX wieku.

Stroje z epoki

15 września to dzień, w którym nie może zabraknąć grupy Kreatywnych. Wielkie Święto Wrocławskich Seniorów rozpocznie się Marszem Kapeluszy. Pamiętając o 200. urodzinach Tadeusza Kościuszki wystąpimy w strojach z tej epoki.

15 października uroczyście będziemy obchodzić wspomniane już urodziny i zwiedzimy Muzeum Pana Tadeusza.

Poducha od Babcinego serducha”

Panie Kreatywne nawiązały współpracę wolontariatu z Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska i z wielkim zapałem rozpoczynają szycie poduszeczek dla najmłodszych pod hasłem „Poducha od Babcinego serducha”. Wezmą także udział w imprezach okolicznościowych, takich jak Mikołajki i Dzień Dziecka, a w ramach projektu „Bajkowy świat – weselszy świat” będą czytać bajki.

Powstaje także projekt kalendarza z profesjonalnej sesji zdjęciowej w strojach z różnych epok. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na konto Domu Opieki Seniora i Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska.

Zimowe niespodzianki

21 listopada z okazji Dnia Życzliwości wybierzemy Życzliwego Seniora i Seniorkę z wrocławskich klubów seniora. W grudniu czeka nas dużo projektów, m.in. pokoleniowy Mikołaj, który wraz z grupą młodych wolontariuszy odwiedzi jeden z wrocławskich domów seniora oraz Kiermasz Bożonarodzeniowy (dokładny termin i miejsce podamy na stronie Kreatywnych).

Dzień Babci i Dziadka

W tym roku bierzemy udział w akcji „Szlachetna Paczka” – chcemy sprawić, by potrzebujący Senior miał choć trochę lepsze święta. 21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka, w ramach którego odbędzie się zabawa z wnukami. Opowiemy o tym, jacy byli dziadkowie w ich wieku, jakiej słuchali muzyki, w co się bawili, co czytali, jakie mieli przygody.

Miłość piękna w każdym wieku

14 lutego, w Dzień Zakochanych podczas wydarzenia pt. „Miłość jest piękna w każdym wieku” wysłuchamy wierszy, piosenek i wybierzemy parę z najdłuższym stażem. Impreza odbędzie się w gościnnym Klubie Seniora przy Radzie Osiedla Nowy Dwór we Wrocławiu.