Zgodnie z zapowiedzią prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka przy pl. Solidarności 1/3/5 otwarto „Przestrzeń Trzeciego Wieku” – kolejne miejsce, w którym seniorzy mogą spędzić czas podczas m.in. warsztatów, spotkań czy konferencji.

– Widzę w polityce senioralnej nie tylko zobowiązanie wobec najstarszych z nas, ale także wielki potencjał do rozwoju miasta. Dlatego tak dużą wagę przykładam  do zapewnienia wrocławskim seniorom wielu możliwości aktywnego, różnorodnego zrzeszania się i działania. Cieszę się, że na mapie naszego miasta pojawił się kolejny „srebrny” punkt – Otwarty Klub Seniora – podkreślił prezydent Wrocławia.

Oficjalne otwarcie (26 czerwca) nowego miejsca dla wrocławskich seniorów uświetnił wieczorek taneczny w klimacie lat 20-tych i 30-tych. Dodatkowo podczas uroczystego balu uczestnicy mieli okazję wziąć udział w wielu konkursach i zabawach, a także spróbować swoich sił w tańcach, które triumfowały w przedwojennych kabaretach.

Nowe miejsce dla seniorów
W „Przestrzeni Trzeciego Wieku” odbywać się będą m.in. wykłady, warsztaty, prelekcje, spotkania i konferencje skierowane do osób starszych, a także wszystkich zainteresowanych tematyką senioralną. W harmonogramie wydarzeń nie zabraknie działań z zakresu edukacji, kultury, sportu i rekreacji oraz innych dziedzin, które interesują seniorów. Spotkania prowadzić będą eksperci, edukatorzy, animatorzy, artyści, a także sami seniorzy.
 

– Cieszymy się, że możemy zaproponować wrocławskim seniorom kolejne miejsce, w którym mogą realizować swoje pasje i zainteresowania, a także nawiązać nowe znajomości – podkreśliła Dorota Feliks, dyrektor WCRS.

Godziny otwarcia, harmonogram Wszystkich seniorów zainteresowanych ofertą „Przestrzeni Trzeciego Wieku” i harmonogramem wydarzeń Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza do do siedziby przy pl. Solidarności 1/3/5 do pokoju 318 w godzinach 9.00-15.00.

Źródło: kliknij

Otwarcie „Przestrzeni Trzeciego Wieku” Kliknij

PTW

Prezydent Wrocławia

    

PTW