Data wydarzenia
2018-04-06 12:00:00
Miejsce
Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu ul. Z. Krasińskiego 1, Wrocław
Cena
8.00PLN

Rewolucja Technologiczna, Wielkie konflikty militarne oraz rozwijające się prądy emancypacyjne całkowicie odmieniły status oraz społeczną rolę kobiet. Wynalazki przełomu XIX i XX wieku takie jak telegraf i telefon stworzyły idealne podłoże do powstania nowych miejsc pracy, które szybko zostały zdominowane przez rzeszę pań.
W ramach ekspozycji czasowej zaprezentowane zostaną niepublikowane wcześniej archiwalne zdjęcia, ukazujące pracownice poczty oraz wyjątkowe przykłady telekomunikacyjnych obiektów takich jak telefony, dalekopisy, czy łącznice, pochodzące ze zbiorów Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu oraz prywatnej kolekcji.
Wystawa, której bohaterkami są telegrafistki, juzistki, telefonistki i pracownice poczty, jest próbą spojrzenia na historię kobiet zarówno w kontekście ich niezwykłej i ciekawej aktywności zawodowej, jak również rozwoju technologicznego, który całkowicie odmienił społeczne, cywilizacyjne oraz kulturowe oblicze ówczesnej Europy.
W ramach wystawy, przy współpracy z Pocztą Polską, wydany zostanie również okolicznościowy datownik, który będziecie mieć Państwo okazję nabyć podczas wernisażu.
Wydarzenia towarzyszące wystawie ,,Kobiety w łączności”:

Wernisaż otwierający wystawę ,,Kobiety w łączności”: 6.04.2018 r., godz 12:00.
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej: 7.04.2018 r., godz 14:30.
Warsztaty rodzinne przygotowane w ramach wystawy czasowej: „Halo, mówi się”: 21.04.2018r., godz 11:00.

Bilety:

Bilet normalny - 10 PLN
Bilet ulgowy - 8 PLN
Podziel się:

plakat