Data wydarzenia
2018-01-31 10:00:00
Miejsce
Dolnośląska Biblioteka Publiczna
Cena
0.00PLN

Konferencja w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej z okazji obchodów Dnia Babci i Dziadka 2018 „Jak zachować młodość umysłu seniora?”
Wczoraj, 31 stycznia, na zakończenie obchodów Dni Babci i Dziadka 2018, odbyła się w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej konferencja pt: "Jak zachować młodość umysłu seniora?". Organizatorami wydarzenia byli: Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusz Mikulskiego we Wrocławiu oraz FORMSOFT Sp. z o.o. Sp.k. (multimedialne programy edukacyjne Akademia Umysłu). Wrocławskie Centrum Seniora objęło patronatem powyższą konferencję, natomiast Kuchnia MARCHE (ul. Świdnicka 53) zapewniła przepyszny poczęstunek dla uczestników wydarzenia.

Od godz.10:00 do 16:00 miały miejsce różnorodne i bardzo interesujące wystąpienia prelegentów, dotyczące treningów pamięci, sprawności psychofizycznej seniorów, zapobiegania bądź opóźniania rozwoju choroby Alzheimera.

Wrocławskie Centrum Seniora serdecznie dziękuje:

1) Pani Beacie Tarnowskiej za prezentację oferty Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej skierowanej do seniorów (Dyskusyjny Klub Książki, kursy językowe, spotkania z autorami książek, nowoczesne treningi pamięci z programami Akademia Umysłu® SENIOR EDU - fotorelacja z zajęć, pokaz filmu, fragmentów ćwiczeń) oraz za ogromne zaangażowanie w działania prosenioralne.

2. Panu Markowi Szurawskiemu - pisarzowi, podróżnikowi, trenerowi pamięci, autorowi takich bestsellerów, jak: "Pamięć. Trening interaktywny", "Pamięć i intelekt. Trening mistrzowski" oraz "Pamięć na całe życie. Trening arcymistrzowski", za wspaniałe wystąpienie i energię w działaniu.

3. Panu Danielowi Wójcikowi (psycholog) oraz Pani Katarzynie Szczechowiak (dietetyk) z Wrocławskiego Centrum Alzheimerowskiego, za specjalistyczne i holistyczne podejście do osób z chorobą Alzheimera i innymi schorzeniami otępiennymi, za przeprowadzane, bezpłatne przesiewowe badania pamięci.

4. Panu Piotrowi Łąckiemu, autorowi książki pt. "Żyj pełnią życia!, czyli jak utrzymać sprawność fizyczną, umysłową i cieszyć się życiem w wieku 60+", za działalność psychologiczną oraz realizowane projekty aktywizacyjne na rzecz seniorów.

5. Pani Ewie Wołodźko i całej firmie FORMSOFT Sp. z o.o. Sp.k. za otwartość i inicjatywę w działaniu, za efektywne treningi pamięci i koncentracji Akademia Umysłu Edu Senior.

6. Kuchni MARCHE, ul. Świdnicka 53 we Wrocławiu za przygotowanie oraz dostarczenie pysznych ciast i tortów, tworzonych z pasją i wyobraźnią.

7. Wszystkim uczestnikom konferencji za zainteresowanie i słowa uznania.

dbp
 

konferencja