Inne

Subscribe to RSS - Inne
źródło: organizator

Wydarzenia w Klubie Proza

W najbliższy czwartek, 27 lipca, w klubie Proza z czytelnikami spotka się reportażysta Wojciech Górecki - autor m.in. „Abchazji", „Planety Kaukaz" i „Toastu za przodków", a także gruzińska pisarka Ekaterine Togonidze. Z kolei niedzielny wieczór z pewnością spodoba się fanom czeskiego kina! Ponadto w klubie Proza będzie można w tym tygodniu zobaczyć również improwizowany spektakl komediowy Teatru PAPTAK (28 lipca, 20:00). Bilety w cenie 20 zł normalny i 15 zł ulgowy będą do nabycia na miejscu przed przedstawieniem. Więcej na www.domliteratury.wroc.pl
źródło: organizator

XXI Festiwal Muzyki Kameralnej „Wieczory w Arsenale ”

Orkiestra Kameralna Wratislavia oraz dyrektor artystyczny Jan Stanienda mają zaszczyt zaprosić Państwa na XXI Festiwal Muzyki Kameralnej „Wieczory w Arsenale ”. Jak każdego roku, u progu lata publiczność spotyka się z artystami na pięknym, zabytkowym dziedzińcu wrocławskiego Arsenału. W tym roku festiwal trwać będzie od 2 do 9 lipca a czeka nas pięć wyjątkowych koncertów! Zaproszenie do uczestnictwa w festiwalu przyjęli m.in. ceniony i lubiany aktor Piotr Machalica w repertuarze Wojciecha Młynarskiego, znany doskonale wrocławianom gitarzysta Krzysztof Pełech, a także niemiecki pianista Hinrich Alpers. Największą muzyczną sensacją będzie niewątpliwie koncert wiolonczelisty niemiecko-japońskiego pochodzenia Danjulo Ishizaki, który odwiedzi wrocławską publiczność po raz pierwszy. Będzie nam ogromnie miło jeżeli zechcą nas Państwo odwiedzić. Poniżej przedstawiamy ofertę przygotowaną specjalnie dla Seniorów:
źródło: organizator

Moniuszko inaczej śpiewany

Wakacyjny czas w Narodowym Forum Muzyki rozpoczynamy śpiewająco – a to za sprawą wyjątkowego koncertu chórów dziecięcych objętych projektem Akademii Chóralnej. Młodzi wykonawcy zaprezentują niezwykłe aranżacje arii z najsłynniejszych oper i pieśni ze Śpiewnika domowego Stanisława Moniuszki. Zapraszamy 2 lipca (niedziela) o godz.15:00. Dla posiadaczy Wrocławskiej Karty Seniora bilety w specjalnej cenie 10 zł, dostępne w kasach NFM.
źródło: organizator

Koncert charytatywny - Gramy dla Pawła - 4 czerwca

W najbliższą niedzielę 4 czerwca w Sali Wielofunkcyjnej we Wrocławskim Centrum Kongresowym zagrają  PIERSI, RAVEL, SYPNIEWSKI, BLACK RADIO, DJ LIQUID i ANTONE. Koncerty rozpoczną się o godz. 16:00 i potrwają do godz. 22:00, kiedy odbędzie się pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. Artyści zrzekli się wynagrodzenia na rzecz pomocy dla Pawła. Wstęp na koncert będzie bezpłatny, ale każdy kto zdecyduje się przyjść będzie mógł wspomóc akcję kupując cegiełkę za minimalną kwotę 30 zł. Cały dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc Pawłowi Półrolniczakowi i jego rodzinie. Organizatorzy wydarzenia, wieloletni przyjaciele, liczą na otwarte serca wspaniałej publiczności, która między innymi dzięki pracy Pawła Półrolniczaka mogła niejednokrotnie bawić się na wyjątkowych imprezach w kompleksie Hali Stulecia.<--break->
źródło: organizator

Śpiewajmy o wolności

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Gimnazjum nr 6 we Wrocławiu, zapraszają na koncert upamiętniający 28 rocznicą zwycięstwa obozu "SOLIDARNOŚCI" w wyborach 4 czerwca 1989 roku. Koncert odbędzie się 2 czerwca 2017 o godz.10:00 w Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej 184.

źródło: organizator

Wystawa plastyczna

Serdecznie zapraszamy na wystawę plastyczną Klubu Seniora "Zawsze Młodzi", gdzie zaprezentowane zostaną prace powstałe podczas warsztatów artystycznych, zajęć z arteterapii i prac domowych klubowiczów. Będą to eksperymentalne formy malarskie, nowoczesne i ciekawe poszukiwania plastyczne. 
Uroczyste otwarcie wystawy 2 czerwca (piątek) o godz. 17:00 w kawiarni Stara Piekarnia ul. Krzywoustego 310a, Wrocław Psie Pole.
źródło: organizator

Spotkanie autorskie ze Stefanem Skąpskim

Z okazji dnia dziecka Klub Firlej zaplanował spotkanie ze Stefanem Skąpskim, mieszkańcem osiedla Grabiszyn-Grabiszynek, niegdyś prezydentem Wrocławia, dziś autorem wierszy dla dzieci. Spotkanie odbędzie się 1 czerwca w godz. 17:00- 19:00 i jest efektem rozmów z mieszkańcami, podczas których dyskutowano o potrzebie prezentowania lokalnych twórców - najbliższych sąsiadów - na scenie Firleja. Poeta zaprezentuje wydane w ostatnich latach tomiki, m.in: "Król niedźwiedzi i inne zwierzęta" (2016) oraz "Niezwykłe przygody ze świata przyrody" (2014), które stanowią bajkową opowieść o naturze pełnej ciekawych zjawisk i niespodzianek. Opowie o swoich inspiracjach, roli jaką pełni w jego życiu poezja i przyroda, a także o swojej twórczej pracy. Spotkanie będzie okazją do rozmowy z autorem, zadania pytań, oraz zdobycia podpisu z dedykacją.

Strony