Muzea

Subscribe to RSS - Muzea
źródło: organizator

Wakacyjne podróże w Muzeum Narodowym – cykl spacerów i koncertów

Tego lata wyruszamy w podróż do słonecznych Włoch, ognistej Hiszpanii i pełnej szyku Francji, a także udamy się w wędrówkę po Dolnym Śląsku. W czasie wtorkowych i sobotnich spacerów z wolontariuszami zostaną zaprezentowane dzieła sztuki włoskiej, francuskiej, hiszpańskiej i śląskiej. Dodatkowo po sobotnich spacerach widzowie będą mieli szansę udać się w dalszą – muzyczną – podróż, wsłuchując się w muzykę danego regionu w wykonaniu gitarzysty Tomasza Radziszewskiego oraz jego gości. Wstęp wolny.
źródło: organizator

Dzień wokół wystawy „Skarbiec. Złotnictwo archikatedry wrocławskiej”

24 czerwca (sobota) Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaprasza na Dzień wokół wystawy „Skarbiec. Złotnictwo archikatedry wrocławskiej”. Tajemnice katedralnego skarbca, niezwykły kunszt mistrzów złotnictwa i odkrycia dokonane podczas przygotowań do ekspozycji to główne tematy wystawy. W programie wykłady, pokazy, zabawy dla dzieci oraz oprowadzania kuratorskie po ekspozycji. Wstęp na wystawę z biletem za 5 zł.

źródło: organizator

Wystawa fotografii Aleksandry Śmigielskiej „Dotknąć”

Zapraszamy w piątek, 30 czerwca, o godz. 18:00 do Muzeum Współczesnego we Wrocławiu na otwarcie wystawy Aleksandry Śmigielskiej „Dotknąć". To seria fotografii zainspirowanych poezją Rafała Wojaczka. Wizualne pułapki, wrażenia, powidoki i pamięć rzeczy, stanów, osób – często tylko i aż tyle – pozostawia nam to coś, co nazywamy realnością. 
źródło: organizator

MAKING PLACES

Wystawa, prezentująca niezwykłą twórczość Sheng-Yuan Huanga i założonej przez niego pracowni Fieldoffice Architects, przygotowana przez Alliance for Architectural Modernity z Tajwanu została po raz pierwszy zaprezentowana w 2016 roku w Muzeum Alvara Aalto w Helsinkach. Zapraszamy do Muzeum Architektury w czwartek 22 czerwca 2017 roku o godzinie 18.00.

źródło: organizator

Wydarzenia w Muzeum Narodowym we Wrocławiu i jego oddziałach od 10 do 18 czerwca

Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach w Muzeum Narodowym we Wrocławiu i jego oddziałach przez najbliższe dwa tygodnie. W programie spacery, wykłady, warsztaty dla dorosłych i dzieci! W Muzeum Narodowym będzie można posłuchać o Cranachu, podążyć śladami Kościuszki, natomiast w Muzeum Etnograficznym nauczyć się będzie można monodii, poznać romską tradycję mówioną. Z kolei w Pawilonie Czterech Kopuł, przy okazji nowej wystawy czasowej, będzie można spotkać się z Romuldem Kuterą. Więcej informacji: www.mnwr.art.pl
źródło: organizator

Bliżej sztuki. Gordon Parks dla Seniorów

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza wszystkich Seniorów na popołudniowe spotkania ze sztuką współczesną. Dwugodzinne zajęcia obejmują oprowadzanie po wystawie oraz wymianę refleksji przy filiżance herbaty. Ostatnie zajęcia przed wakacyjną przerwą Seniorzy spędzą na wystawie fotografii „Aparat to moja broń” Gordona Parksa – artysty, który z aparatu uczynił narzędzie zmiany społecznej. Podczas interaktywnego oprowadzania poznają barwny życiorys Gordona Parksa oraz historie, kryjące się za jego kadrami. Punktem wyjścia do dyskusji na temat potencjału fotografii będzie sytuacja polityczno-społeczna w Ameryce lat 60. oraz różne oblicza fotografii zaangażowanej.
źródło: organizator

Wiedza tajemna... O fotografii architektury z Juliuszem Sokołowskim rozmawia Adam Mazur

W czwartek, 8 czerwca o godz. 17.00 w Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5. Impulsem do spotkania z Juliuszem Sokołowskim we wrocławskim Muzeum Architektury jest wystawa „JEMS Architekci. (Re)kolekcje” otwarta tu pod koniec kwietnia, na której obecne są jego zdjęcia czterech zrealizowanych przez pracownię obiektów:http://ma.wroc.pl/pl/artykul/jems-architekci-re-kolekcje/. Zdjęcia Juliusza Sokołowskiego publikowane na łamach miesięcznika Architektura-murator zachwycają od wielu lat.
źródło: organizator

Otwarta wystawa fotografii Bartosza Hołoszkiewicza „Kyōgi Karuta”.

9 czerwca (piątek) o godz. 18:00 w Muzeum Współczesnym Wrocław zostanie otwarta wystawa fotografii Bartosza Hołoszkiewicza „Kyōgi Karuta”. Tytułowa Karuta to sport bazujący na japońskiej grze karcianej sprzed czterystu lat. Bartosz Hołoszkiewicz poprzez swoje fotografie z uwagą przygląda się zawodnikom – ich skupieniu, wysiłkowi, różnym typom wrażliwości oraz umiejętnościom, które musieli posiąść, chcąc osiągnąć mistrzostwo. Wystawa zorganizowana w ramach NIHON NO NAMI Wrocławskiego Festiwalu Kultury Japońskiej.
źródło: organizator

Pe drom baro… Na wielkiej drodze. Od Cyganów do Romów

Zapraszamy na otwarcie 20 maja, podczas Nocy Muzeów. Od maja do września w Muzeum Etnograficznym można będzie zobaczyć wystawę „Pe drom baro… Na wielkiej drodze. Od Cyganów do Romów”. Kuratorzy: Andrzej Grzymała-Kazłowski, Paulina Suchecka. Będzie to pierwsza prezentacja wyjątkowego zbioru Andrzeja Grzymała-Kazłowskiego, założyciela i właściciela Muzeum Kultury Romów w Warszawie. Ten unikatowy w skali kraju, największy pozostający w rękach prywatnych, zbiór cyganaliów w całości prezentowany był dotychczas tylko w odsłonie wirtualnej oraz we fragmentach na ekspozycjach czasowych.

źródło: organizator

Wystawa "Schron bojowy" w Muzeum Współczesnym Wrocław

Muzeum Współczesne Wrocław oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu zapraszają na otwarcie wystawy „JOANNA PAWLIK feat.: Kamil Kurzawa, Daniel Stachowski. SCHRON BOJOWY” w piątek 19 maja o godz. 18:00 w siedzibie MWW przy pl. Strzegomskim 2a.„Schron bojowy” Joanny Pawlik to opowieść dwubiegunowa. Z jednej strony artystka konsekwentnie podejmuje refleksję nad niepełnosprawnością i wykluczeniem. Dotyka niewidzialnych podziałów przebiegających w świecie sztuki i w społeczeństwie. Bada granice pomiędzy profesjonalnymi i amatorskimi środkami wypowiedzi artystycznej, stawia pytania o możliwość ich współistnienia i rezonowania w procesie twórczym.

Strony