Data wydarzenia
2017-12-13 19:00:00
Data końca wydarzenia
2017-12-15 00:00:00
Miejsce
Dyskusyjny klub filmowy (DKF) Politechnika
Cena
0.00PLN

13 grudnia 2017 rusza wrocławska odsłona Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC. To innowacyjne wydarzenie, które łączy kino dokumentalne na wysokim poziomie z refleksją na tematy globalne. W ciągu trzech dni widzowie będą mieli okazję poznać cztery inspirujące historie z różnych stron świata, ukazujące globalne współzależności, problemy i wyzwania. Każdy z prezentowanych filmów to oddzielna historia, specyficzne zagadnienie społeczne, inspiracja do refleksji nad kierunkiem, w którym zmierza świat.

W środę, 13 grudnia przegląd otworzy „Córka jeziora” Ernesto Cabellosa. Reżyser wielokrotnie przedstawiał kolejne oblicza 15-letniego konfliktu między wspólnotami społecznymi a firmami górniczymi w Peru. Akcja filmu dzieje się w szczytowym momencie peruwiańskiej gorączki złota. Główna bohaterka, Nelida, potrafi porozumiewać się z duchami. Wykorzystuje swoje moce, aby uchronić jezioro przed zniszczeniem. Pod jej ukochanymi jeziorami Yanacocha odkryto złoża złota, warte miliardy dolarów, których wydobycie wspiera rząd w Limie. W czwartek.

14 grudnia będzie można zobaczyć dwa filmy. „Dwa brzegi” Marcina Pławnickiego przedstawia subiektywny komentarz do wyprawy grupy polskich blogerów i vlogerów na wyspę Lesbos. Podczas pobytu uczestnicy mieli okazję spotkać się z lokalnymi władzami, instytucjami i organizacjami pomocowymi, zwykłymi mieszkańcami wyspy, zaangażowanymi w ciągłą pomoc potrzebującym oraz porozmawiać z samymi migrantami i uchodźcami.

Pokaz zapowie Martyna Gacek-Świecik z Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu. Tego samego dnia wyświetlony zostanie także film „Dwa światy”. Reżyser Maciej Adamek przedstawia historię 12-letniej Laury i jej niesłyszących rodziców, dla których dziewczynka staje się opiekunką i przewodniczką. Dodatkowo od godz. 18.00 w holu przed wejściem do sali kinowej będzie można odwiedzić stoisko informacyjne poświęcone programowi Europejski Korpus Solidarności. To nowa inicjatywa Komisji Europejskiej, skierowana do młodych ludzi w wieku od 18 do 30 lat, której celem jest pomoc społecznościom w całej Europie oraz ofiarom klęsk żywiołowych.

15 grudnia Festiwal zakończy film „Ambulans” Mohameda Jubaly. To mroczna, nakręcona w pierwszej osobie relacja z ostatniej wojny w Strefie Gazy. Autor i bohater filmu dołącza do załogi jednej z karetek pogotowia. Będąc w samym sercu wojny, szuka dla siebie miejsca w oblężonym kraju, gdzie przyszłość wydaje się być całkowicie nieprzewidywalna. Dodatkowo od godz. 18.00 w holu przed wejściem do sali kinowej będzie można odwiedzić stoisko informacyjne, poświęcone programowi Europejski Korpus Solidarności. To nowa inicjatywa Komisji Europejskiej, skierowana do młodych ludzi w wieku od 18 do 30 lat, której celem jest pomoc społecznościom w całej Europie oraz ofiarom klęsk żywiołowych. Wszystkie pokazy filmowe odbywają się o godzinie 19.00 w sali 329 budynku A1 Politechniki Wrocławskiej (wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 27). Po każdym z filmów odbędzie się dyskusja z widzami. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
Zobacz: strona www organizatora
Zobacz: strona www wydarzenia

Festiwal