Data wydarzenia
2018-12-11 17:00:00
Miejsce
RODM Wrocław, ul. Nankiera 17
Cena
0.00PLN

Szanowni Państwo,

tegoroczny grudzień jest ostatnim miesiącem działalności RODM Wrocław prowadzonego przez Fundację Młoda Rzeczpospolita. Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za 2,5 roku współpracy. Zapraszamy z tej okazji na ostatnie wydarzenia przygotowane przez nasz zespół.

11.12 (wtorek), godz. 17:00 - debata pod tytułem "Nowa Zimna Wojna?" z udziałem gen. Waldemara Skrzypczaka oraz dra Leszka Sykulskiego

W czasie debaty zastanowimy się, czy obecną sytuację międzynarodową można porównać do zimnowojennego układu sił. Wyszczególnione zostaną aspekty geopolityczne i ich wpływ na prowadzoną przez Polskę politykę bezpieczeństwa. 

Na spotkaniu będzie można zakupić najnowszą książkę dra Sykulskiego "Geopolityka a bezpieczeństwo Polski" w promocyjnej cenie 40 zł oraz książki dra Jacka Bartosiaka.

Miejsce: Siedziba RODM Wrocław, ul. Nankiera 17, (sala konferencyjna)

https://web.facebook.com/events/357419244821457/

12.12 (środa), godz. 17:00 - spotkanie autorskie pt. "Podróż do hiszpańskiego Złotego Miasta".

Po ostatnim spotkaniu dotyczącym mroźnej Islandii przyszedł czas na gorącą Hiszpanię! Już w środę Łukasz Poznański zabierze nas na wirtualną wycieczkę po hiszpańskiej Salamance. Młody podróżnik, dzieląc się wrażeniami ze swoich doświadczeń i przygód, da nam możliwość choć na chwilę przeniesienia się w realia miejsca, które odegrało ważną rolę w historii Europy.

Miejsce: Księgarnia Hiszpańska Wrocław La Librería Española de Wrocław, ul. Szajnochy 5

https://web.facebook.com/events/219225172306953/

Patronem wydarzenia jest konsulat honorowy Królestwa Hiszpanii we Wrocławiu.

18.12 (wtorek), godz. 17:00 - Wykład o Oskarze Kolbergu oraz tradycjach świątecznych w Polsce

Ostatnim spotkaniem przed świętami będzie wykład o Oskarze Kolbergu, wybitnym polskim etnografie. Podczas spotkania dowiemy się, w których miejscach w Polsce prezenty pod choinkę przywozi Dzieciątko, Gwiazdor a gdzie Aniołek. O wszystkim opowie Patryk Wojciechowski, doktorant na Katedrze Etnologii i Antropologii Kulturowej.

Współorganizatorami wydarzenia są Stowarzyszenia Etnologia Wrocławska oraz Studenckie Koło Naukowe Etnologów.

źródło: materiały promocyjne organizatora

lkhu