oo
Panie Niespodzianki

To grupa aktywnych seniorek działających jako wolontariuszki, propagujących Wrocławskie Centrum Seniora. Panie Niespodzianki uczestniczą w ważnych wydarzeniach naszego miasta. Swoją obecność zaznaczają stylizowanymi strojami z dawnych epok, szytymi własnoręcznie.

pozioma inia oddzielająca tekst

Dla dzieci i seniorów

Pojawiając się w plenerach Wrocławia są barwną niespodzianką dla mieszkańców i turystów. Wzbudzają ogromne zainteresowanie, udzielają wywiadów, odpowiadają na pytania przechodniów. Opowiadają również o swojej działalności, podkreślając, że daje im ona możliwość osobistego rozwoju, a przede wszystkim niesienia radości innym. Ważnym akcentem jest udział w Senioraliach i w Marszu Kapeluszy, podczas których Panie Niespodzianki stanowią orszak Pary Królewskiej.

Realizują program współpracy międzypokoleniowej, spotykając się z młodzieżą i dziećmi szkół podstawowych oraz przedszkoli. Włączają się w publiczne imprezy dla dzieci, w tym plenerowe, gdzie z przyjemnością czytają bajki, wpisując się w propagowanie czytelnictwa. Z pewnością stylizowane stroje Pań Niespodzianek wzmacniają emocje i wyobraźnię małych słuchaczy. To okazja, by podkreślić, że nie ma barier dla porozumienia nawet między tak odległymi pokoleniami.

Panie pamiętają także o Seniorach domów opieki społecznej, spotykając się z nimi na wspólnym muzykowaniu. Biorą także udział w pokazach mody w centrach handlowych.

W ramach Dni Seniora Panie Niespodzianki wystąpiły w Przeglądzie Małych Form Teatralnych i Kabaretowych. Ważną częścią ich aktywności są spotkania z dziećmi chorymi i niepełnosprawnymi w hospicjach, szpitalach i ośrodkach opiekuńczych. Włączyły się również w kwestowanie na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Oczywiście Pań Niespodzianek nie mogło zabraknąć w Korowodzie Nadziei. Podczas obchodów Dnia Życzliwości organizowanego przez Urząd Miasta Wrocławia rozdawały mieszkańcom i gościom gadżety symbolizujące to święto.
 

pozioma inia oddzielająca tekst

Artystyczne rękodzieło

Szczególną formą działalności Pań Niespodzianek jest rękodzieło. Zajmują się więc dzierganiem, filcowaniem, dekupażem, szyciem, origami, haftem itp. Tworzą okazjonalne kompozycje florystyczne i dekoracje świąteczne. Swoimi umiejętnościami dzielą się z dziećmi i młodzieżą, przekazując im nieco zapomniane dzisiaj pasje. Wykonanymi przez siebie drobiazgami obdarowują dzieci we wspomnianych wyżej instytucjach. Współpracują także z innymi grupami, które działają w ramach WCS: O-CAL-eni, Kreatywni. 

pozioma inia oddzielająca tekst

Panie Niespodzianki są grupą otwartą i zapraszają wszystkich chętnych do współpracy.
Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godzinie 9.30 we WCS przy pl. Dominikańskim 6.

Zdjęcie kolorowe