PN  Panie Niespodzianki

    To grupa aktywnych seniorek działających jako wolontariuszki, propagujących Wrocławskie Centrum Seniora. Panie Niespodzianki    
    uczestniczą w ważnych wydarzeniach naszego miasta. Swoją obecność zaznaczają stylizowanymi strojami z dawnych    
    epok, szytymi własnoręcznie.

pasek

Dla dzieci i seniorów

Pojawiając się w plenerach Wrocławia są barwną niespodzianką dla mieszkańców i turystów. Wzbudzają ogromne zainteresowanie, udzielają wywiadów, odpowiadają na pytania przechodniów. Opowiadają również o swojej działalności, podkreślając, że daje im ona możliwość osobistego rozwoju, a przede wszystkim niesienia radości innym. Ważnym akcentem jest udział w Senioraliach i w Marszu Kapeluszy, podczas których Panie Niespodzianki stanowią orszak Pary Królewskiej.

Realizują program współpracy międzypokoleniowej, spotykając się z młodzieżą i dziećmi szkół podstawowych oraz przedszkoli. Włączają się w publiczne imprezy dla dzieci, w tym plenerowe, gdzie z przyjemnością czytają bajki, wpisując się w propagowanie czytelnictwa. Z pewnością stylizowane stroje Pań Niespodzianek wzmacniają emocje i wyobraźnię małych słuchaczy. To okazja, by podkreślić, że nie ma barier dla porozumienia nawet między tak odległymi pokoleniami.

Panie pamiętają także o Seniorach domów opieki społecznej, spotykając się z nimi na wspólnym muzykowaniu. Biorą także udział w pokazach mody w centrach handlowych.

W ramach Dni Seniora Panie Niespodzianki wystąpiły w Przeglądzie Małych Form Teatralnych i Kabaretowych. Ważną częścią ich aktywności są spotkania z dziećmi chorymi i niepełnosprawnymi w hospicjach, szpitalach i ośrodkach opiekuńczych. Włączyły się również w kwestowanie na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Oczywiście Pań Niespodzianek nie mogło zabraknąć w Korowodzie Nadziei. Podczas obchodów Dnia Życzliwości organizowanego przez Urząd Miasta Wrocławia rozdawały mieszkańcom i gościom gadżety symbolizujące to święto.

pasek

Artystyczne rękodzieło

Szczególną formą działalności Pań Niespodzianek jest rękodzieło. Zajmują się więc dzierganiem, filcowaniem, dekupażem, szyciem, origami, haftem itp. Tworzą okazjonalne kompozycje florystyczne i dekoracje świąteczne. Swoimi umiejętnościami dzielą się z dziećmi i młodzieżą, przekazując im nieco zapomniane dzisiaj pasje. Wykonanymi przez siebie drobiazgami obdarowują dzieci we wspomnianych wyżej instytucjach. Współpracują także z innymi grupami, które działają w ramach WCS: O-CAL-eni, Kreatywni. 

pasek

Panie Niespodzianki są grupą otwartą. Zapraszają wszystkich chętnych do współpracy. Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godzinie 9.30 we WCS przy pl. Dominikańskim 6.

Panie Niespodzianki