18 i 19 listopada w Sky Tower odbędzie się druga edycja Wrocław Winyl Weekend, czyli święto płyt winylowych i dobrych dźwięków. Na miłośników winyli i dobrej muzyki czeka moc atrakcji.

Podczas Wrocław Winyl Weekend 2017 zaprezentują się wystawcy z całej Polski ze swoimi najciekawszymi kolekcjami. Będzie to zarówno muzyka najnowsza, jak i ta która pamiętają jeszcze nasi dziadkowie i rodzice. – Prezentowane przez wystawców płyty to będą prawdziwe „perełki”. Dlatego, jeżeli ktoś chce uzupełnić swoją kolekcję winyli i szuka konkretnego tytułu, serdecznie zapraszam na naszą Giełdę. To także doskonałą okazją, by porozmawiać z wystawcami o płytach, kolekcjach i w ogóle o muzyce – mówi Karol Woźniak z Dolnośląskiej Giełdy Fonograficznej, współorganizatora wydarzenia.
Giełdzie płyt towarzyszyć będą występy DJ'-ów, którzy na żywo zagrają na festiwalowej scenie - sety tylko z winyli. Ponadto na odwiedzających Wrocław Winyl Weekend czekają konkursy z nagrodami oraz koncerty na żywo: w sobotę Żółta Febra i Administrator Electro, zaś w niedzielę Sam&Bart i WhoIsWho.

Winylowe przedszkole i wystawy
Na 1. piętrze Sky Tower zaaranżowane zostanie przedszkole dla dzieci i wnuków winylomaniaków. Maluchy będą tam mogły spędzić czas w otoczeniu instrumentów i muzyki, gdy ich rodzice i dziadkowie wybiorą się na winylowe polowania. Dodatkowo na 1. piętrze będzie można zobaczyć rozmaite wystawy związane z winylami. Wśród nich m.in. wystawa obrazów z płyt winylowych autorstwa Agi Krysiuk, wystawa okładek płyt z psami duetu Grzegorz&Winyl oraz wypożyczona od Muzeum Poczty i Telekomunikacji wystawa „Od fonografu do gramofonu”.
Dla miłośników dawnego sprzętu będzie także pokaz sprzętu grającego i komputerowego ze stajni Elektroniki PRL-u Świdnica.

Winylowe filmy
Z kolei w strefie restauracji na ekranach multimedialnych o godzinie 15:00 wyświetlone zostaną w ramach kina winylowego filmy:
- w sobotę „Przyjaciele na 33 obroty”,
- w niedzielę „Miłość do płyty winylowej”.

Wrocław Winyl Weekend 2017 odbywać się będzie w godzinach pracy Galerii, pozostałe atrakcje zaplanowane są od 12:00 do 19:00. Imprezę poprowadzi szef muzyczny Radia RAM Piotr Bartyś.

Źródło: https://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/inne/1258018-wroclaw-winyl-weekend-2017

winyl