Od 17 listopada do 28 stycznia 2018 roku odwiedzający Stadion Wrocław będą mogli obejrzeć największą w Europie, niezwykłą, edukacyjną Wystawę Budowli z Klocków Lego.

 

Choć wystawa gościć będzie na Stadionie po raz drugi, w zakresie eksponatów jest zupełnie nowa. Organizatorzy w kilku wielkich ciężarówkach przywiozą ponad 100 premierowych, niesamowitych budowli stworzonych z ok 7 mln klocków, które ułożone jeden za drugim utworzyłyby linię z Wrocławia do Łodzi! Wśród budowli, które będzie można obejrzeć na wystawie znajdzie się m.in. model Stadionu Wrocław.

Na 1700 m2 organizatorzy Wystawy Budowli z Klocków Lego pokażą także tematyczne sekcje o dużych walorach edukacyjnych.

 

Nietypowa lekcja biologii
Fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka, pozwalają najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu, a starszym na sprawdzenie wiedzy na temat anatomii i fizjologii. Naukę ułatwią i uprzyjemnią eksponaty wykonane z klocków Lego. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowanie podstawowe narządy człowieka, takie jak: mózg i serce, jak również układ oddechowy, pokarmowy i kostny.

 

Interaktywna Mapa Europy
Wykonana w całości z klocków interaktywna, ogromna mapa Europy pokazuje granice państw, ich stolice, flagi, a także księstwa europejskie. Dzięki niejz wiedzający będą mogli poszerzyć wiedzę dotyczącą najważniejszych organizacji europejskich.

 

Najwyższy człowiek w historii
Rekonstrukcja postaci najwyższego, mierzącego 272 cm, człowieka w historii – Roberta Wadlow'a. Do zbudowania tak wysokiej postaci w skali 1:1 nie wykorzystano żadnego wewnętrznego stelaża. Model zatem składa się wyłącznie z klocków:zużyto ponad 100.000 elementów.

 

Instrumenty muzyczne
Makieta edukacyjna przedstawiająca popularne instrumenty muzyczne, takie jak: gitara, trąbka, perkusja, akordeon i skrzypce. Zwiedzający będą mieli okazję nie tylko zobaczyć instrumenty wykonane z tego nietypowego budulca, ale także posłuchać każdego z nich.

 

Wielka kolekcja STAR WARS
We Wrocławiu organizatorzy przygotowali specjalną strefę Star Wars. Fani Gwiezdnych Wojen znajdą tam między innymi bogatą kolekcję autorskich eksponatów przedstawiających osiem wątków z kultowej IV części filmu – „Nowa Nadzieja” i ogromny niszczyciel gwiezdny Venator.

 

Hit wystawy
Niezapomniane wrażenia zapewniają również makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągam z klocków LEGO. Wyjątkowym dodatkiem są także makiety autorskie, m.in. EREBOR – Samotna Góra, Wioska i Zamek Średniowieczny oraz Hit Wystawy – makieta przedstawiająca dworek w Soplicowie - rodzinną posiadłość głównych bohaterów „Pana Tadeusza” poematu Adama Mickiewicza.

 

Zabawy klockami
Największa w Polsce Wystawy Budowli z Klocków Lego daje nie tylko dzieciom, ale i dorosłym możliwość zabawy. Na specjalnie wydzielonej powierzchni Fun Parku znajduje się strefa Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. We Wrocławiu można „rysować” i „pisać” klockami, a stworzone przez dzieci samochody z klocków mogą zjeżdżać z pochylni lub skakać na dedykowanych skoczniach. Ponadto wytrzymałość budowli można sprawdzić na platformie wibracyjnej Super Shaker.

 

Bilety
Wystawa zostanie otwarta 17 listopada. Zakupu biletów można dokonać w kasach Wystawy lub online na www.wystawaklockow.pl.

 

Ceny biletów
Poniedziałek-piątek:

BILET PORANNY 10:00 – 15:00 18 zł / osoba;
BILET POPOŁUDNIOWY 15:00 – 18:30 22 zł / osoba;
BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe)
15:00 – 18:30 - 18 zł/osoba;
BILET WIECZORNY 18:30 – 20:00 15 zł / osoba;

Sobota, niedziela i święta
BILET WEEKENDOWY 10:00 - 18:30 22 zł / osoba;
BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 18 zł/osoba;
BILET WIECZORNY 18:30 – 20:00 15 zł / osoba;
GRUPY ZORGANIZOWANE (szkoły, przedszkola, inne)

Wejście dla grup zorganizowanych w poniższych cenach jest możliwe od poniedziałku do piątku w godz. 09:00 – 15:00. Minimum 10 osób – 15 zł / osoba

Szczegóły i sprzedaż biletów w systemie online na www.wystawaklockow.pl

Z biletem na wystawę można także zwiedzić taniej Stadion Wrocław. Każda osoba, która okaże bilet na wystawę zapłaci 10 zł za bilet ulgowy, a także za bilet grupowy (min 15 osób) oraz za bilet normalny. Rezerwacji prosimy dokonywać pod adresem zwiedzanie@stadionwroclaw.pl

http://wystawaklockow.pl/wroclaw/

 

 

lego