ROBERT PAWLISZKO

Pomysłodawca i wieloletni dyrektor Wrocławskiego Centrum Seniora. Posiadacz wielu talentów i zawodów. Bez reszty oddany wrocławskim seniorom. Inicjator projektów, konferencji, seminariów senioralnych. Doradca i konsultant w zakresie polityki senioralnej, edukacji osób starszych, inicjatyw na rzecz poprawy jakości życia osób starszych. Prywatnie człowiek dusza, tryskający optymizmem i szczerym podejściem do ludzi. Dla pozostałych pracowników WCS inspiracja do działania. Interesuje się m.in. kosmologią. Kocha stare przedmioty, ale także nowe technologie. Jedno i drugie namiętnie kolekcjonuje. Człowiek renesansu...

tel. 71 772 49 21

pok. 24 | poniedziałek-piątek godz. 9:00-15:00

Wyślij wadomość

WALENTYNA WNUK

Inicjatorka Akademii Rozwoju Seniora, prowadzi zajęcia w Szkole Liderów. Andragog z wieloletnim doświadczeniem.  Doradczyni Prezydenta Wrocławia ds. Seniorów. Prowadzi doradztwo i konsultacje dla seniorów. Odpowiedzialna za współpracę z UTW oraz Porozumieniem Rektorów Uczelni Wyższych Wrocławia ds. UTW. Wspiera merytorycznie realizację programu "Edukacja do starości. Wrocław Miastem Pokoleń". Całkowicie oddana sprawom i problemom osób starszych. Niekwestionowany autorytet w dziedzinie wiedzy o seniorach.

tel. 71 772 49 35

pok. 21 | środa godz. 11:00-13:00

Wyślij wadomość

ILONA ZAKOWICZ

Koordynatorka ds. zarządzania informacją i kontaktu z mediami. Koordynatorka merytoryczna i pomysłodawczyni projektu Federacji Klubów Seniora. Koordynatorka i pomysłodawczyni Wrocławskiego Forum Senioralnego. Koordynatorka konferencji naukowej Dni Gerontologii. Koordynatorka projektów: Radiowy Klub Seniora, Szkoła Edukatorów. Asystentka Doradczyni Prezydenta Wrocławia ds. Seniorów. Pedagożka, kulturoznawczyni, gerontolożka. Od lat prowadzi szkolenia, warsztaty, grupy dyskusyjne dla osób dorosłych, w tym seniorów. Z powodzeniem łączy pasję działania na rzecz osób starszych z pracą naukowo- badawczą i zawodową. Interesuje się gerontologią, andragogiką, kulturą popularną, innowacjami w edukacji dorosłych oraz silver marketingiem. Prywatnie miłośniczka dobrej kawy, podróży i literatury. (fot. Michał Łepecki)

tel. 71 772 49 48

pok. 29 | poniedziałek-piątek godz. 8:00-16:00

Wyślij wadomość

KAMILA POLAŃSKA - WASIK

Odpowiedzialna za realizację działań w ramach Wrocławskiej Karty Seniora i Miejsc Przyjaznych Seniorom. Koordynatorka Wrocławskich Dni Seniora, Dni Babci i Dziadka. Koordynatorka projektu "Szkoła Liderów". Edukatorka w Szkole Edukatorow i Szkole Liderów. Wspiera organizacje konferencji, forów, seminariów. Pedagog, doradca zawodowy, wykładowca. Uwielbia pracować wśród ludzi i dla ludzi; wysłucha, porozmawia, zmotywuje i oceni. Wierzy, że „wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny”.

tel. 71 772 49 13

pok. 22 | poniedziałek-piątek godz. 8:00-16:00

Wyślij wadomość

JULIA BARTOSZ

Absolwentka studiów podyplomowych z Psychogerontologii na UWr. Wspiera WCS w realizacji projektów, forów, konferencji, redagowaniu strony internetowej, moderowaniu fanpage'a na portalu facebook, przygotowaniu publikacji i materiałów promocyjnych. Udziela się także artystycznie - robiąc zdjęcia oraz dokumentacje filmowe podczas ważnych wydarzeń. Wspiera działania promocyjne i informacyjne (kontakt z mediami). Ceni sobie wszystkie relacje z ludźmi, bardzo cieszy ją możliwość współpracy międzypokoleniowej, dzięki której czerpie wiedzę i doświadczenie.

tel. 71 772 49 48 

pok. 29 | poniedziałek-piątek godz. 9:00-15:00

Wyślij wadomość

ELŻBIETA IWAŃSKA

Odpowiedzialna za prowadzenie punktu informacyjnego, wydawanie i ewidencję Wrocławskiej Karty Seniora i Zwitki Seniora, kontakt z klubami seniora i innymi organizacjami senioralnymi. Wydaje "Koperta Życia", materiały informacyjne i edukacyjne. Dba o "skrzynkę" do bookcrossingu, znajdującą się we Wrocławskim Centrum Seniora. Zaangażowana w przekazywanie informacji. Interesuje się przede wszystkim filmem i literaturą.

tel. 71 772 49 40

Punkt Informacyjny (pok. 15) | poniedziałek-piątek godz. 7:00-15:00

Wyślij wadomość

BEATA KOCZAŃSKA

Zajmuje się obsługą administracyjną WCS, zamówieniami i umowami. Koordynuje projekt "Miasto Pokoleń". Daje spokój, którym obdziela cały zespół WCS. Uwielbia psy i gry komputerowe.

tel. 71 772 49 23 

pok. 20 | poniedziałek-piątek godz. 8:00-12:00

Wyślij wadomość

AGNIESZKA KOKOSZKIEWICZ

Odpowiedzialna za organizację i przebieg zajęć w Akademii Rozwoju Seniora. Koordynacja działań w zakresie wsparcia Klubów Seniora. Koordynacja projektu SeniorTaxi. Koordynacja projektu Targi Senioralne. Wsparcie projektu Federacja Klubów Seniora. Podejmuje i koordynuje działania międzypokoleniowe. Koordynatorka zespołów wolontariuszy. Organizacja wizyt studyjnych. Organizacja spotkań i wsparcie 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej (27 DP AK). Niezastąpiona w kontakcie z seniorami i przekazywaniu informacji. Weganka, miłośniczka kotów, fanka kryminalnych seriali.

tel. 71 772 49 38

pok. 20 | poniedziałek-piątek godz. 10:00-15:00

Wyślij wadomość

JOLANTA PODSIADŁO

Zajmuje się współpracą z Wrocławską Radą Seniorów. Wspiera projekt "Miasto Pokoleń". Humanistka "do bólu", wierna zainteresowaniom zagadnieniami tożsamościowymi, ostatnio tożsamości rozumianej jako strategia życia. Lubi obcować z ludźmi młodymi duchem w każdym wieku, byleby dojrzałymi i refleksyjnymi. 

tel. 71 772 49 35

pok. 21 | poniedziałek-piątek godz. 9:00-15:00

Wyślij wadomość

JOANNA RYŁKO

Aktualnie przebywa na urlopie.

Wyślij wadomość

EWA RAPACZ

Pełna energii i zapału, prowadząca liczne kulturalne inicjatywy krzewienia i kultywowania polskich tradycji. Przewodzi aktywnej grupie seniorów "o-CAL-eni". Pomysłowa, aktywna seniorka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Lokomotywa działań prosenioralnych. Nie do zatrzymania!

Wyślij wadomość

EWA LANDSBERG

Wolontariuszka z powołania, pełna energii i chęci do działania. Przez kilka lat przewodziła grupie aktywnych seniorek, które wspólnie uczyły się szycia sukien dawnych. Obecnie jest założycielką i liderką grupy seniorów KREATYWNI (do której zaprasza również panów), w której uczy szycia strojów dolnośląskich.

Wyślij wadomość

EWA BIAŁOWĄS

Wolontariuszka z powołania, pełna energii i chęci do działania. Przewodzi grupie aktywnych seniorek, które wspólnie prowadzą i uczą się nawzajem przeróżnych technik rękodzieła, pomagają dzieciom i angażują się w projekty międzypokoleniowe.

Wyślij wadomość

MICHAŁ DĘBIŃSKI

Wspiera WCS artystycznie - w archiwizacji filmowej wydarzeń z życia Centrum i wrocławskich seniorów. Ma 61 lat, jest emerytem z Wrocławia. W jednym miejscu przepracował 44 lata! Jego pasją jest filmowanie, zajmuje się również obróbką i montażem filmów - amatorsko od 37 lat. Tematyka jego filmów jest szeroka. Dzięki filmowaniu poznał wiele ciekawych miejsc i ludzi. Jego zainteresowania ogólne to: film, muzyka poważna, muzyka lekka, łatwa i przyjemna, wycieczki piesze oraz zwiedzanie miejsc zabytkowych. Jest osobą niekonfliktową, łatwo nawiązującą kontakty oraz pracowitą. Podczas wykonywania swojej pracy zawodowej, został odznaczony brązową odznaką Zasłużony dla Miasta i Województwa Wrocławskiego.

Wyślij wadomość

TADEUSZ WILK

Znany również jako Andrzej Rokosz: www.andrzejrokosz.swiatobrazu.pl Wspiera WCS artystycznie - w archiwizacji fotograficznej wydarzeń z życia Centrum i wrocławskich seniorów. Aktywny senior, dla którego fotografia od zawsze była pasją, ale na jej pełną i właściwą realizację pozwala sobie od niedawna. Wśród zainteresowań wymienia także zamiłowanie do aktorstwa, a pracownicy WCS do tej listy dodają jeszcze niezwykłe poczucie humoru.

Wyślij wadomość