ROBERT PAWLISZKO

Pomysłodawca i wieloletni szef WCS. Posiadacz wielu talentów i zawodów. Bez reszty oddany wrocławskim seniorom. Inicjator projektów, konferencji, seminariów senioralnych. Doradca i konsultant w zakresie polityki senioralnej, edukacji osób starszych, inicjatyw na rzecz poprawy jakości życia osób starszych. Prywatnie człowiek dusza, tryskający optymizmem i szczerym podejściem do ludzi. Dla pozostałych pracowników WCS inspiracja do działania. Interesuje się m.in. kosmologią. Kocha stare przedmioty, ale także nowe technologie. Jedno i drugie namiętnie kolekcjonuje. Człowiek renesansu...

tel. 71 772 49 21

pok. 24 | poniedziałek-piątek godz. 9:00-15:00

Wyślij wadomość

WALENTYNA WNUK

Inicjatorka Akademii Rozwoju Seniora. Andragog z wieloletnim doświadczeniem.  Doradczyni UM Wrocławia ds. Seniorów. Prowadzi doradztwo i konsultacje dla seniorów. Odpowiedzialna za współpracę z UTW oraz Porozumieniem Rektorów Uczelni Wyższych Wrocławia ds. UTW. Całkowicie oddana sprawom i problemom osób starszych. Niekwestionowany autorytet w dziedzinie wiedzy o seniorach.

tel. 71 772 49 35

pok. 21 | środa godz. 11:00-13:00

Wyślij wadomość

ILONA ZAKOWICZ

Koordynatorka ds. zarządzania informacją i kontaktu z mediami. Koordynatorka i pomysłodawczyni Wrocławskiego Forum Senioralnego. Koordynatorka konferencji interdyscyplinarnej Dni Gerontologii. Koordynatorka merytoryczna projektu Federacji Klubów Seniora. Asystentka Doradczyni Prezydenta Wrocławia ds. Seniorów. Koordynatorka Radiowego Klubu Seniora. Wykładowczyni, pedagożka, kulturoznawczyni, gerontolożka. Od lat prowadzi zajęcia akademickie, szkolenia, warsztaty, wykłady, grupy dyskusyjne dla osób dorosłych w tym seniorów. Z powodzeniem łączy pasję działania na rzecz osób starszych z pracą naukowo- badawczą i zawodową. Interesuje się gerontologią, andragogiką, kulturą popularną, innowacjami edukacji dorosłych oraz silver marketingiem. Prywatnie miłośniczka dobrej kawy, podróży i literatury. (fot. Michał Łepecki/ Targi Seniora w Krakowie 2018). 

tel. 71 772 49 48

pok. 29 | poniedziałek-piątek godz. 8:00-16:00

Wyślij wadomość

KAMILA POLAŃSKA - WASIK

Odpowiedzialna za realizację działań w ramach Wrocławskiej Karty Seniora i Miejsc Przyjaznych Seniorom. Koordynatorka Wrocławskich Dni Seniora. Koordynatorka projektu "Szkoła Liderów". Pedagog, doradca zawodowy, wykładowca. Uwielbia pracować wśród ludzi i dla ludzi; wysłucha, porozmawia, zmotywuje i oceni. Wierzy, że „wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny”.

tel. 71 772 49 13

pok. 22 | poniedziałek-piątek godz. 8:00-16:00

Wyślij wadomość

ALEKSANDRA KUCHARSKA

Koordynatorka projektu „Miasto Pokoleń”. Odpowiada za organizację Forum Liderów Klubów Seniora. Administruje dokumentacją program „Miejsca Przyjazne Seniorom”. Koordynatorka projektu „Jesienny wolontariat”- strefa 55 plus. Wspiera i organizuje spotkania kombatantów i weteranów 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej. Niepoprawna optymistka, estetka. W wolnych chwilach z pasją dekoruje wnętrza, pomaga w kreowaniu wizerunku, bierze udział w sesjach zdjęciowych, lubi otaczać się pięknem. 

Artystka z duszy, nietuzinkowa, niepowtarzalna.
tel. 71 772 49 35 

pok. 21 | poniedziałek-piątek godz. 9:00-15:00

Wyślij wadomość

ELŻBIETA IWAŃSKA

Odpowiedzialna za prowadzenie punktu informacyjnego, wydawanie i ewidencję Wrocławskiej Karty Seniora oraz kontakt z klubami seniora i innymi organizacjami senioralnymi. Jest koordynatorką projektu "Koperta Życia". Zaangażowana w przekazywanie informacji. Interesuje się przede wszystkim filmem i literaturą.

tel. 71 772 49 40

Punkt Informacyjny (pok. 15) | poniedziałek-piątek godz. 7:00-15:00

Wyślij wadomość

BEATA KOCZAŃSKA

Zajmuje się obsługą administracyjną WCS, zamówieniami i umowami. Koordynuje projekt "Miasto Pokoleń". Daje spokój, którym obdziela cały zespół WCS. Uwielbia psy i gry komputerowe.

tel. 71 772 49 23 

pok. 20 | poniedziałek-piątek godz. 8:00-12:00

Wyślij wadomość

AGNIESZKA KOKOSZKIEWICZ

Odpowiedzialna za organizację i przebieg zajęć w Akademii Rozwoju Seniora oraz pozyskiwanie wolontariuszy. Koordynatorka wykonawcza projektu Federacja Klubów Seniora. Podejmuje i koordynuje działania międzypokoleniowe. Koordynatorka zespołów wolontariuszy. Niezastąpiona w kontakcie z seniorami i przekazywaniu informacji. Weganka, miłośniczka kotów, fanka kryminalnych seriali.

tel. 71 772 49 38

pok. 20 | poniedziałek-piątek godz. 10:00-15:00

Wyślij wadomość

JOLANTA PODSIADŁO

Zajmuje się współpracą z Wrocławską Radą Seniorów. Humanistka "do bólu", wierna zainteresowaniom zagadnieniami tożsamościowymi, ostatnio tożsamości rozumianej jako strategia życia. Lubi obcować z ludźmi młodymi duchem w każdym wieku, byleby dojrzałymi i refleksyjnymi. 

tel. 71 772 49 35

pok. 21 | poniedziałek-piątek godz. 9:00-15:00

Wyślij wadomość

JOANNA RYŁKO

Aktualnie przebywa na urlopie.

Wyślij wadomość

EWA RAPACZ

Pełna energii i zapału, prowadząca liczne kulturalne inicjatywy krzewienia i kultywowania polskich tradycji. Przewodzi aktywnej grupie seniorów "o-CAL-eni". Pomysłowa, aktywna seniorka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Lokomotywa działań prosenioralnych. Nie do zatrzymania!

Wyślij wadomość

EWA LANDSBERG

Wolontariuszka z powołania, pełna energii i chęci do działania. Przez kilka lat przewodziła grupie aktywnych seniorek, które wspólnie uczyły się szycia sukien dawnych. Obecnie jest założycielką i liderką grupy seniorów KREATYWNI (do której zaprasza również panów), w której uczy szycia strojów dolnośląskich.

Wyślij wadomość

EWA BIAŁOWĄS

Wolontariuszka z powołania, pełna energii i chęci do działania. Przewodzi grupie aktywnych seniorek, które wspólnie prowadzą i uczą się nawzajem przeróżnych technik rękodzieła, pomagają dzieciom i angażują się w projekty międzypokoleniowe.

Wyślij wadomość

MICHAŁ DĘBIŃSKI

Wspiera WCS artystycznie - w archiwizacji filmowej wydarzeń z życia Centrum i wrocławskich seniorów. Ma 61 lat, jest emerytem z Wrocławia. W jednym miejscu przepracował 44 lata! Jego pasją jest filmowanie, zajmuje się również obróbką i montażem filmów - amatorsko od 37 lat. Tematyka jego filmów jest szeroka. Dzięki filmowaniu poznał wiele ciekawych miejsc i ludzi. Jego zainteresowania ogólne to: film, muzyka poważna, muzyka lekka, łatwa i przyjemna, wycieczki piesze oraz zwiedzanie miejsc zabytkowych. Jest osobą niekonfliktową, łatwo nawiązującą kontakty oraz pracowitą. Podczas wykonywania swojej pracy zawodowej, został odznaczony brązową odznaką Zasłużony dla Miasta i Województwa Wrocławskiego.

Wyślij wadomość

TADEUSZ WILK

Znany również jako Andrzej Rokosz: www.andrzejrokosz.swiatobrazu.pl Wspiera WCS artystycznie - w archiwizacji fotograficznej wydarzeń z życia Centrum i wrocławskich seniorów. Aktywny senior, dla którego fotografia od zawsze była pasją, ale na jej pełną i właściwą realizację pozwala sobie od niedawna. Wśród zainteresowań wymienia także zamiłowanie do aktorstwa, a pracownicy WCS do tej listy dodają jeszcze niezwykłe poczucie humoru.

Wyślij wadomość