Formacja taneczna „GRACJE” została powołana przez Wrocławskie Centrum Seniora w kwietniu 2016 roku. Początkowo do grupy należało 8-10 pań w wieku 50+, w większości jednak 60+, mających pozytywne nastawienie do otaczającego świata, poczucie humoru, radość życia, pań kochających ruch i taniec.
Z czasem grupa powiększyła się do 16 osób, w większości studentek - seniorek Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy AWF. Organizację grupy powierzono Instruktorce tańca Pani Annie Wiatrowskiej. Stroje, w których występuje Zespół, Seniorki zakupiły we własnym zakresie.

  W 2021 roku zespół taneczny obchodził swój Jubileusz 5-lecia działalności artystycznej
  W tym czasie współpracował z Wrocławskim Centrum Seniora, Europejskim Centrum Edukacji Międzykulturowej, Fundacją  "Życie z pasją" i Stowarzyszeniem Brata Alberta zajmującym się Seniorami "Sejsmografem".  
  Panie tańczą i trenują 2 razy w tygodniu, przeplatając zajęcia taneczne z jogą dla seniorów. Mają możliwość korzystania z profesjonalnej sali tanecznej, którą udostępnia klub taneczny "No Limits" dając upust swojej pozytywnej energii, tańcząc i ćwicząc aranżowane przez p. Anię układy taneczne.

  Zajęcia prowadzi  od początku powstania grupy - instruktorka i mentorka Anna Wiatrowska. Podczas lockadaun`u, panie spotykały się na skypie i były to bardzo wzruszające i twórcze chwile.
  Występowały na Festynach Osiedlowych, Miejskich.  Uczestniczyły w Dniach Seniora we Wrocławiu i w Warszawie. W czasie  Wrocławskich Dni Odry,  w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Esperanto. Ale również co
  roku w zaprzyjaźnionym Domu  Dziennej  Pomocy na ul. Ciepłej i jeszcze w wielu innych imprezach, o których można przeczytać i zobaczyć zdjęcia na stronie internetowej Gracje.pl 
  http://gracje.pl/5-lat-gracji-1/

  -Stroje wymyślamy i niektóre zakupujemy same. Jestem naprawdę dumna z pań, bo jesteśmy niepowtarzalne, samodzielne i kochające taniec, który nas łączy mimo różnic w charakterach i poglądach - mówi Anna Wiatrowska.
  Choreografie są moim pomysłem- dodaje, ale tańczymy też tańce w kręgu i kanony tj. " Belgijka" , "Czardasz ", "Czekolada " i inne. 

  Polecamy do wysłuchania audycję- Radiowy Klub Seniora- o swoim jubileuszu, o tym, jak taniec i muzyka wpływa na zdrowie, kondycje i dobre samopoczucie opowiadają Bogusława Muszyńska, Jadwiga Andrzejewska, Zofia Świrniak.
  https://www.radiorodzina.pl/audycje/radiowy-klub-seniora-151-grupa-taneczna-gracje/

   

  Zdjęcie z jubileuszu 5 lecia Gracji grupy tanecznej


   

  Gracje

   

  Swoje umiejętności Gracje prezentowały już wielokrotnie:

  • 18.09.2016 na Festynie osiedlowym „Nowy Dwór” , a później w tamtejszym Klubie Seniora podczas Zabawy tanecznej;
  • 22.09.2016 przedstawiły dwa układy taneczne na Nowym Targu podczas „Dni Seniora”;
  • 13.01.2017 tańczyły na Spotkaniu Noworocznym UTW AWF; - 22.I.17 w D.H.”Marino” swoim występem wzbogaciły świętowanie „Dnia Babci i Dziadka”;
  • 08.03.2017 zaprezentowały się podczas obchodów Dnia Kobiet w WRCS;
  • 25.03.2017 pokazały swój wigor i radość życia tańcząc w Pasażu Grunwaldzkim podczas wydarzenia „Wróć do formy na wiosnę”;
  • 22.04.2017 podczas Dnia Odry zaprezentowały się na Bulwarach Nadodrzańskich;
  • 27.05.2017 występowały na Festynie „Przewietrz się na Olimpijskim”;
  • 10.06.2017 nie zabrakło „GRACJI” na Festynie Rodzinnym w Parku Strachocińskim;
  • 2.09.2017- wzięły udział w Paradzie Seniorów w Warszawie.