Kalejdoskop Seniora to nowy cykl programów informacyjno - poradnikowych w Telewizji Echo24 dedykowany seniorom i ich rodzinom, którzy chcą uczestniczyć w wydarzeniach w przestrzeni miejskiej.

Głównym celem programu jest dostarczenie osobom w wieku 60+ rzetelnej informacji na temat miejskiej oferty działań prosenioralnych, aktywizacja, w tym także ukazanie możliwości twórczego spędzania czasu pandemii w domu.

Kalejdoskop Seniora zapowiedź programu telewizyjnego. Na obrazku dwie osoby starsza i młodsza przy laptopie

O projekcie Kalejdoskop Seniora

Seniorzy we Wrocławiu mogą czerpać wiadomości o ofercie miejskiej przygotowanej z myślą o nich z programu telewizyjnego Kalejdoskop Seniora. Ma on charakter informacyjno-poradnikowy. Raz w tygodniu reporterzy zbierają informację o wszystkich wydarzeniach ważnych i ciekawych z perspektywy najstarszych mieszkańców Wrocławia.

Program trwa kwadrans, a jego forma to skrócone przedstawienie najważniejszych informacji ze stolicy Dolnego Śląska. Autorzy programu skupiają się przede wszystkim nad tymi tematami, które są istotne z perspektywy osób starszych, ale także ich rodzin i opiekunów.

Jednak Kalejdoskop Seniora to nie tylko omówienie bieżących informacji. W dużej mierze to przewodnik dla seniora, w którym znajdzie podpowiedzi, w jaki sposób może twórczo, rozwijająco, zdrowo i bezpiecznie spędzić czas. W Kalejdoskopie prezentowane są inicjatywy i wydarzenia miejskie, które powstały z myślą o seniorach.  

W każdym odcinku jest także fragment poradnikowy, który pozwali znaleźć odpowiedzi na aktualne pytania nurtujące seniorów. Często stanowią one rozwinięcie ogólnodostępnych informacji. Tematem tych porad jest przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo w czasie pandemii koronawirusa. Autorzy dokładają starań, by tematykę senioralną przedstawiać także od aktywnej strony profilaktyki zdrowotnej, kultury, turystyki, aktywności fizycznej, projektów lokalnych.

To prawdziwy kalejdoskop informacji, wiedzy, wskazówek i możliwości rozwoju w wieku 60+.
Program można obejrzeć w lokalnej telewizji Echo 24
w poniedziałki o godz. 18:40.
Archiwum odcinków jest dostępne na stronie internetowej stacji – www.echo24.tv http://www.echo24.tv/program/kalejdoskop-seniora-37

Więcej o projekcie i odcinkach tutaj http://www.seniorzy.wroclaw.pl/kalejdoskop-seniora

Kadr Kalejdoskop Seniora. Widoczna seniorka i lekarka