Formacja Taneczna „GRACJE”

Dodane przez weronikast - 04-01-2022 - 14:48

Formacja Taneczna „GRACJE” została powołana przez Wrocławskie Centrum Seniora w kwietniu 2016 roku. Początkowo do grupy należało 8-10 pań w wieku 50+, w większości jednak 60+, mających pozytywne nastawienie do otaczającego świata, poczucie humoru, radość życia, pań kochających ruch i taniec. Z czasem grupa powiększyła się do 16 osób, w większości studentek – seniorek Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy AWF.

Organizację grupy powierzono Instruktorce tańca Pani Annie Wiatrowskiej. Stroje, w których występuje Zespół, Seniorki zakupiły we własnym zakresie.
W 2021 roku zespół taneczny obchodził swój Jubileusz 5-lecia działalności artystycznej. W tym czasie współpracował z Wrocławskim Centrum Seniora, Europejskim Centrum Edukacji Międzykulturowej, Fundacją „Życie z pasją” i Stowarzyszeniem Brata Alberta zajmującym się Seniorami „Sejsmografem”.  

Panie tańczą i trenują 2 razy w tygodniu, przeplatając zajęcia taneczne z jogą dla seniorów. Mają możliwość korzystania z profesjonalnej sali tanecznej, którą udostępnia klub taneczny „No Limits” dając upust swojej pozytywnej energii, tańcząc i ćwicząc aranżowane przez p. Anię układy taneczne. Zajęcia prowadzi od początku powstania grupy – instruktorka i mentorka Anna Wiatrowska.
Podczas lockdownu, panie spotykały się na skyp`e i były to bardzo wzruszające i twórcze chwile. Występowały na Festynach Osiedlowych i Miejskich. Uczestniczyły w Dniach Seniora we Wrocławiu i w Warszawie. W czasie Wrocławskich Dni Odry, w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Esperanto. Ale również co roku w zaprzyjaźnionym Domu Dziennej Pomocy na ul. Ciepłej i jeszcze w wielu innych imprezach, o których można przeczytać i zobaczyć zdjęcia na stronie internetowej: gracje.pl (gracje.pl/5-lat-gracji-1).

Stroje wymyślamy i niektóre zakupujemy same. Jestem naprawdę dumna z pań, bo jesteśmy niepowtarzalne, samodzielne i kochające taniec, który nas łączy mimo różnic w charakterach i poglądach – mówi Anna Wiatrowska. Choreografie są moim pomysłem – dodaje, ale tańczymy też tańce w kręgu i kanony tj. „Belgijka”, „Czardasz”, „Czekolada” i inne. 

.