Na zdjęciu: uczestnicy Wrocławskich Dni Gerontologii

Konferencja stała się kierunkowskazem, jak wielowymiarowo zadbać o zdrowie. Wskazała również jak gromadzić zasoby psychofizyczne, mentalne i społeczne, by kreować swoją dojrzałą rzeczywistość, a nie pozostawać w niej niespełnionym i biernym. Przybliżamy rozmowy z uczestnikami, podsumowanie Aleksandry Szermach z WCRS - Wrocławskiego Centrum Seniora.

W tym odcinku Radiowego Klubu Seniora będzie można m.in. zapoznać się z wachlarzem działań Stowarzyszenia Manko, skupionego wokół edukacji i aktywizacji osób starszych. 
Dlaczego tak ważne jest, by skutecznie wydłużać okres życia i sprawności seniorów? Co ma z tym wspólnego srebrna gospodarka i złotówki z portfeli obywateli? 
Czym jest program Ogólnopolskiej Karty Seniora, honorowany przez 4 tys. firm, czy program „Pracodawca przyjazny seniorom”?  

Dlaczego proflaktyka zdrowia jest lepsza niż DPS-y – o tym przekonująco wypowiada się redaktor „Głosu Seniora” Łukaszem Salwarowski. 
Wtórują mu seniorzy wypowiadający się w sondzie korytarzowej podczas przerwy w dniu wykładowym. 

Puentą zebranych głosów będzie wypowiedź koordynatorki Dni Gerontologii, Aleksandry Szermach, o znaczeniu merytorycznych prelekcji połączonych z debatą społeczną z udziałem geriatrów, liderów środowisk senioralnych, rodzin i opiekunów osób starszych. Zapraszamy do zapoznania się z tymi cennymi obserwacjami.

 


Posłuchaj audycji, kliknij w link: Wrocławskie Dni Gerontologii 2024, cz. II


fot. Barbara Pacan

Termin