Radosna Parada Niepodległości przejdzie ulicami Wrocławia

Dodane przez Łukasz Kocur - 08-11-2023 - 12:59
Zdjęcie przedstawia dzieci w czerwonych kurtkach zimowych  i czapkach podczas marszu niepodległości na uliach miasta. Dziewczynki trzymają w ręku flagi biało-czerowne, którymi machają. W tle zarys spacerujących ludzi i budynków


Centrum Historii Zajezdnia serdecznie zaprasza na wyjątkową, Radosną Paradę Niepodległości. Także w tym roku wrocławianki i wrocławianie wspólnie, wielopokoleniowo, barwnie i rodzinnie mogą świętować ten dzień.

Start o godz. 10:00 z placu Wolności i przez plac Legionów dojdziemy do Centrum Historii Zajezdnia. O godz. 12:00 wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.
Centrum Historii Zajezdnia na cały weekend 11–12 listopada przygotowało wiele atrakcji. Warto zabrać biało-czerwone flagi i wspólnie iść w paradzie! Swój udział zadeklarowali artyści, twórcy, sportowcy, uczniowie i przedstawiciele środowisk zrzeszających osoby z niepełnosprawnością. Będzie też orkiestra, chorągwiarze, maskotki i mażoretki oraz Reprezentacyjny Dolnośląski Zespół Pieśni i Tańca „Wrocław”.
Na Paradzie nie zabraknie także Konnej Straży Miejskiej oraz Reprezentacyjnej Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Na czele Parady pojedzie zabytkowy autobus Jelcz 043 „Ogórek”.

Radosna Parada Niepodległości organizowana jest przez Ośrodek Pamięć i Przyszłość, Gwardię Gryfa oraz WCRS i uzyskała dofinansowanie ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Zapraszamy i polecamy udział w tym pięknym i radosnym świętowaniu.