Chór Bakara

Tegoroczny Przegląd Amatorskich Chórów Senioralnych okazał się niezwykle inspirującym wydarzeniem, pełnym muzyki, emocji i integracji międzypokoleniowej.

Spotkanie to zgromadziło 13 zespołów, które razem stworzyły wyjątkową atmosferę, ukazując nie tylko umiejętności wokalne, ale także ogromną pasję, z jaką osoby starsze podchodzą do sztuki i życia.

 

 

W przeglądzie wzięło udział łącznie 167 uczestników, którzy swoimi występami dowiedli, że muzyka jest językiem uniwersalnym, łączącym pokolenia i otwierającym serca. Każdy z zespołów zaprezentował różnorodne utwory, co wzbudziło zachwyt zarówno publiczności, jak i organizatorów. Seniorzy pokazali, że wiek nie stanowi przeszkody w rozwijaniu pasji i aktywnym uczestnictwie w życiu kulturalnym.

 

Na zdjęciu: Kamila Polańska, Klaudiusz Leśnia i widownia
 
Promocja aktywnego stylu życia

Przegląd nie był jedynie okazją do pokazania swoich talentów, ale również przestrzenią do budowania relacji i promowania aktywnego stylu życia wśród seniorów. Wydarzenie miało charakter integracyjny – zespoły dzieliły się swoimi doświadczeniami, tworząc wyjątkową więź między uczestnikami. Muzyka stała się mostem, który połączył różne pokolenia, przypominając, że w każdym wieku można czerpać radość z tworzenia i uczestniczenia w kulturze.

Zespoły uczestniczące

W tegorocznej edycji zaprezentowali się m.in.:

Chór Bakara

 

Chór Bakara

 


Chór Canorus

 

Chór Canorus

 


Chór Dnia Jednego

 

Chór Dnia Jednego

 


Chór Grunwald

 

Chór Grunwald

 


Chór Senior z Miękini

 

Chór Senior z Miękini

 


Chór Magnolia

 

Chór Magnolia

 


Chór Przedmieście Świdnickie

 

Chór Przedmieście Świdnickie

 


Chór Spiwanoczki

 

Chór Spiwanoczki

 


Senior Gospel Choir

 

Senior Gospel Choir

 


Chór Rapsodia

 

Wrocławski Chór Seniora Rapsodia


Zespół Amazonki&Cechowianki

 

Zespół Amazonki&Cechowianki


Zespół Demolo

 

Zespół Demolo


Zespół Hubianie

 

Zespół Hubianie

 

Każdy z uczestników zaprezentował nie tylko swoje zdolności wokalne, ale również ogromną radość płynącą z wspólnego śpiewania i współpracy w zespole. Wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki jako wyraz uznania za ich wysiłek i wkład w rozwój lokalnej kultury.


Wyróżnienia za najlepsze występy

Ważnym punktem programu było wręczenie wyróżnień przez jury, które składało się z wybitnych specjalistów w dziedzinie muzyki: dr Marii Zawartko, Aliny Wieczorkowskiej i Jagody Leśniak. Doceniono zarówno indywidualne osiągnięcia muzyczne, jak i interpretacje całych zespołów. Wyróżnienia przyznano w następujących kategoriach:

Najlepszy dyrygent – p. Marzena Matyla (Senior Gospel Choir),
Najlepszy akompaniator – p. Mateusz Bober (Chór Senior z Miękini),
Najlepsza interpretacja – Zespół Demolo oraz Senior Gospel Choir.

 

Na zdjęciu: dr Maria Zawartko, Alina Wieczorkowska i Jagoda Leśniak

 

Nagroda publiczności była równie ważnym elementem wydarzenia, gdyż to widownia decydowała o tym, które zespoły najbardziej przypadły jej do gustu.

Zwycięzcami tego głosowania zostali:
1.    Chór Dnia Jednego,
2.    Chór Rapsodia,
3.    Chór Magnolia.

 

Nagrodzone osoby na scenie
 
Gościnny występ

Zwieńczeniem wydarzenia był gościnny występ chóru „Piastuny”, który zaprezentował program pt. „Skarbiec polski – wiązanka melodii sprzed wieku”. Występ był wyjątkowy nie tylko ze względu na repertuar, ale również dzięki charakterystycznym strojom, które nawiązywały do polskiej szlachty. Całość odbyła się pod kierownictwem Henryka Macały, a występ chóru spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności.

 

Chór „Piastuny”

 

 

Podziękowania

Organizatorzy wydarzenia szczególne podziękowania kierują do współorganizatora, jakim była Akademia Dźwięku Legato, oraz do Złotnickiego Centrum Spotkań, które było partnerem przedsięwzięcia.

To dzięki ich wsparciu i zaangażowaniu możliwe było zrealizowanie tak inspirującego i pełnego pozytywnych emocji wydarzenia.

 

statuetki na stole