Stowarzyszenie Operetka Wrocławska zaprasza II Festiwal Muzycznego Powiatu Wrocławskiego!

Dodane przez Łukasz Kocur - 30-05-2023 - 14:02
Stowarzyszenie Operetka Wrocławska

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska zaprasza na dwa koncerty "Kiepuriada"  11 czerwca 2023 do Żórawiny i Mietkowa. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

 

W ramach II Festiwalu Muzycznego Powiatu Wrocławskiego (maj-październik 2023), zaplanowano
9 zróżnicowanych wydarzeń, poświęconych sztuce operowej, operetkowej, rewiowej, musicalowej, sakralnej oraz piosence popularnej/rozrywkowej. zaprezentowana będzie literatura muzyczna okresu od baroku do współczesności. poszczególne koncerty i spektakle odbywać się będą w większości w miejscach nieoczywistych do prezentacji tego typu zdarzeń kulturalnych. Będą to m.in. skanseny, zamki, pałace, zabytkowe świątynie oraz świetlice w małych miejscowościach.

  • 11 czerwca 2023 godz. 15:00 park, Żórawina
  • 11 czerwca 2023 godz. 18:00 plac przy GOK, Mietków

Kiepuriada

Piosenki i arie z polskich filmów przedwojennych, musicali, operetek i wodewili jedno z najbardziej znanych małżeństw w historii polski, pozostawiło po sobie prócz wielu miłych wspomnień i zasług dla kultury polskiej, także wiele już dziś zapomnianych i niezwykłych muzycznych przebojów. Marta Egghert była wielką divą węgierskiej operetki, która w późniejszym etapie kariery sięgała wspólnie z Janem Kiepurą po pieśni dwudziestolecia międzywojennego, nierzadko pisane specjalnie dla nich. podczas koncertu kiepurowskiego, usłyszymy takie utwory, jak: "brunetki, blondynki", "mów do mnie jeszcze", "pokochaj mnie", "jaśminowy walc", "lata 20 miał mój dziad" "Ninon" i wiele innych. pochodzą one z pierwszych polskich filmów, musicali, wodewili, a często samodzielne utwory pisane były z dedykacją dla naszego wybitnego artysty. wieczór wypełniony będzie anegdotami i wspomnieniami z życia Eggerth i Kiepury. zostanie także wprowadzone nowość, łącząca okres blisko 100 lat. wspólnie ze słynnym małżeństwem i śpiewakami do wspólnego wykonania przeboju wszech czasów "usta milczą, dusza śpiewa" włączy się publiczność. a to za sprawą emisji zrekonstruowanego cyfrowo nagrania audio.

Wykonawcy:
Mariola Augustyn - sopran (Martha Egghert)
Tomasz Maleszewski - tenor (Jan Kiepura)
Damian Domalewski - tenor (Władysław Ladis)
Tancerze Teatru Scena Kamienica