Noc Muzeów 2023 - zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie

Dodane przez Łukasz Kocur - 10-05-2023 - 15:24
ilustracja wprowadzenie

Noc Muzeów to możliwość bezpłatnego udziału w wydarzeniach, zwiedzanie w towarzystwie przyjaciół, znajomych, a także możliwość bezpośredniego spotkania z kuratorami i artystami. Wiele instytucji przygotowało także w tym roku specjalny program zwiedzania, zorganizuje warsztaty czy zabawy adresowane także dla rodziców z dziećmi, które są dostępne już od godzin popołudniowych.

Trudno określić frekwencję gdyż jest to impreza niebiletowana, ale można założyć, że każdego roku muzea i galerie odwiedza około 20 tysięcy osób. W 2022 roku samo Muzeum Miejskie Wrocławia podczas Nocy Muzeów odwiedziło ponad 11 tysięcy osób, Muzeum Architektury 4700 osób, Centrum Historii Zajezdnię 4600 osób.

Noc Muzeów we Wrocławiu już w sobotę 20 maja. To szansa, by za darmo odwiedzić aż 101 instytucji, w tym duże i znane muzea, ale też centra kultury i edukacji oraz galerie  Do większości z tych miejsc możemy przyjść w sobotni wieczór, ale na niektóre warsztaty, oprowadzania i wykłady obowiązują wcześniejsze zapisy.

Już od 10 maja można zapisać się na świetne zajęcia i trasy zwiedzania – szczegóły znajdują się w linku poniżej, który odsyła do artykułu miejskiego portalu wroclaw.pl.

W załączeniu - na dole artykułu (wersja PDF) - możecie Państwo zobaczyć szczegółowy program Nocy Muzeów we Wrocławiu nA ROK 2023.

Źródło: oficjalne komunikaty miejskie