Na zdjęciu: Marek Bułaj


Na częstotliwości Oblicz Wrocławia gościmy Marka Bułaja, artystę – fotografika. Będzie zachęcać do przybycia na trzy organizowane przez niego wystawy fotograficzne, które potrwają od września do końca listopada. 
Opowie, skąd czerpie inspiracje do tematów przewodnich wystaw, jak powstają same prace i jak prowadzi swoją grupę warsztatową we Wrocławskim Centrum Seniora.

Co daje człowiekowi obserwacja świata przez migawkę i kiedy jest najlepszy moment, by nacisnąć spust aparatu – warto się tym wnioskom przysłuchać. 

Od wystawy, która przedstawia wieloaspektowe ujęcie pałacu w Gorzanowie, zaczyna się ta audycja. 
Dzięki licznym kadrom uczestników wyzwania, by pokazać gorzanowski obiekt z dowolnej perspektywy: minionej świetności, ale i architektonicznej wartości, odzyskiwanej przez nowego gospodarza, pałac ten zyskał niebywałe portfolio, budujące lokalny patriotyzm. 

Poznamy także założenia wystawy ZPAF (Związek Polskich Artystów Fotografików), zaprezentowanej w Galerii FotoGen przy pl. Nankiera, a przy okazji organizator skomentuje nadany jej tytuł: „Ograniczona obecność”. 
Gość audycji opowie jak tworzy się takie wystawy i czym dziś mogą zaskoczyć analogowe metody robienia zdjęć. 

Podsumowaniem spotkania będzie natomiast zaproszenie na trzecią wystawę w filii MBP przy ul. Grabiszyńskiej, gdzie uczestnicy warsztatów prowadzonych przez Marka Bułaja we Wrocławskim Centrum Seniora, pokażą swoje „Subiektywne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość” – w soczystych barwach, w jakich seniorzy widzą życie i z domieszką żartu i autoironii, z jaką obchodzą się ze sobą nawzajem.

To będzie uczta dla oka, na którą serdecznie zapraszamy w imieniu gościa Oblicz Wrocławia.

 


Posłuchaj audycji, kliknij w link: Widzieć świat aparatem przez różowe okulary


fot. Radio Rodzina

Termin