Na zdjęciu: uczestnicy Wrocławskich Dni Gerontologii

15 i 16 listopada 2024r. na Wydziale Farmacji UM odbyły się Wrocławskie Dni Gerontologii - forum wiedzy w zakresie zmian związanych ze starzeniem się i rozwiązań poprawiających funkcjonowanie osób w wieku 60 plus. 

Jakich wykładów mogli posłuchać uczestnicy konferencji i jakie wglądy na temat systemowego objęcia opieką seniorów w Polsce zaprezentowała dr Anita Richert-Kaźmierska, członek Rady ds. Polityki Senioralnej przy Ministrze Polityki Senioralnej, pełnomocnik Wojewody Pomorskiego ds. rodziny i polityki społecznej?

Pierwszego dnia uczestnicy wysłuchali wykładów profesorskich w tematach: profilaktyki zdrowia psychicznego, seksualnego czy osteoporozy, sprawności umysłowej oraz o stanie polskiej geriatrii. 

Otwierające konferencję wystąpienie dr Anity Richert-Kaźmierskiej poruszyło kwestie zarówno potencjału seniorów w budowaniu lokalnej społeczności, jak i temat standardów opieki okołomedycznej dla starszych osób, gdy opuszczają szpital po zabiegach. 
Co zrobić, by  wsparcie państwa było systemowe? Gdzie gminy mogą się zgłaszać, by pozyskiwać środki na opiekę wytchnieniową i inne działania dla seniorów? Warto podsłuchać podpowiedzi stałej doradczyni komisji sejmowej polityki senioralnej. 

W dalszej części audycji będzie można usłyszeć z ust profesora Kałki o wpływie poziomu testosteronu na ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, pracę gruczołu krokowego i łysienie androgenowe. Serdecznie zachęcamy do odsłuchu tej wartościowej relacji.

 


Posłuchaj audycji, kliknij w link: Wrocławskie Dni Gerontologii 2024, cz.1


 

Termin