Twoja obecność pomaga mi żyć. Wolontariat dla Seniorów żyjących w osamotnieniu

Dodane przez Łukasz Kocur - 22-03-2023 - 15:07
hasło Przedstawiciele Stowarzyszenia mali bracia Ubogich docierają do seniorów żyjących w poczuciu osamotnienia i dla nich organizują wolontariuszy towarzyszących. Ma to na celu przeciwdziałać osamotnieniu i wykluczeniu społecznemu osób starszych. Wolontariusz odwiedza raz w tygodniu seniora, żeby porozmawiać, powspominać, pójść na spacer, wspólnie obejrzeć film, itp., po prostu dać mu poczucie, że nie jest zapomniany i niepotrzebny. Wolontariusz odwiedza cały czas tego samego seniora, gdyż zależy nam na ty

Przedstawiciele Stowarzyszenia mali bracia Ubogich docierają do seniorów żyjących w poczuciu osamotnienia i dla nich organizują wolontariuszy towarzyszących. Ma to na celu przeciwdziałać osamotnieniu i wykluczeniu społecznemu osób starszych.

Wolontariusz odwiedza raz w tygodniu seniora, żeby porozmawiać, powspominać, pójść na spacer, wspólnie obejrzeć film, itp., po prostu dać mu poczucie, że nie jest zapomniany i niepotrzebny.

Wolontariusz odwiedza cały czas tego samego seniora, gdyż zależy nam na tym, żeby pomiędzy seniorem a wolontariuszem nawiązała się relacja. Powyżej został opisany program realizowany przez Stowarzyszenie „Twoja obecność pomaga mi żyć” - w skrócie Obecność.

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich jest federacją międzynarodową działającą w 10 krajach na świecie. W Polsce powstało w 2003 r. z inicjatywy młodych osób wyjeżdżających na wolontariat do Francji. Obecnie działamy w 10 miastach: Warszawa, Lublin, Poznań, Kraków, Wrocław, Łódź, Świdnik, Gniezno, Pruszków, Tarnów. We Wrocławiu działa od 2020 r. i obecnie na terenie miasta jest przeszło 60 par - senior plus wolontariusz.

Wszystkie informację i szczegóły programu dostępne są w linku na oficjalnej stronie stowarzyszenia: