21 listopada będziemy we Wrocławiu obchodzili Dzień Życzliwości 2023

Dodane przez Łukasz Kocur - 15-11-2023 - 15:16
Plakat na Dzień Życzliwości 2023. Grafika przedstawia wizerunek dużej grupy ludzi, którzy uśmiechnięci z kwiatami w ręku podążąją w kierunku drugiej tak licznej grupie ludzi abu spotkać się na środku drogi i wspólnie powitać. Na grafice znajdują się napisy: Wróćmy do życzliwości oraz 21 listopada Dzień Życzliwości we Wrocławiu.

Już niedługo Dzień Życzliwości, który obchodzić będziemy 21 listopada. Celem święta jest promowanie pozytywnych zachowań i pokazanie, że nasze miasto otacza dobra energia. W tym roku świętujemy pod hasłem: „Wróćmy do Życzliwości”.

Tego dnia przede wszystkim uśmiechaj się do ludzi! Bądź także uprzejmy i dobry dla napotkanych na ulicy czy w pracy osób. Zrób coś miłego, pogawędź z sąsiadem czy ustąp miejsca w tramwaju. Dziel się swoją pozytywną energią i pokazuj, że życzliwość rzeczywiście ma moc.

  • Dzień życzliwości 2023. Jak świętować ?

Po prostu bądźmy przyjaźni. Pomagajmy sobie, bądźmy wrażliwi na potrzeby innych, uprzejmi. Integrujmy się.

  • Od czego zacząć?

Na początek pozdrówmy 10 osób, życząc im udanego Dnia Życzliwości. Pamiętajmy – drobne gesty wiele znaczą. Nie tylko „robią nam dzień”, ale i pomagają nabrać dystansu do problemów, a wtedy wszystko widzimy we właściwych proporcjach.

W ramach obchodów święta mieszkańcy mogą jak zwykle liczyć na wiele imprez, o których będziemy informować na bieżąco. Będą wydarzenia kulturalne, kulinarne, warsztaty plastyczne, spotkanie z psychologiem i wiele innych.

Jak co roku na wrocławian czekają też plakaty, a także plan lekcji, zakładka i pocztówka autorstwa Andrzeja Tylkowskiego. Całość dostępna w załączeniu pod adresem: Dzień Życzliwości wrocław.pl

Polecamy m. in. specjalnie wybrane pozycje mówiące o serdeczności, tolerancji, współczuciu i wdzięczności.

Książki można wypożyczać w Mediatece (plac Teatralny 5) do 26 listopada. Wstęp wolny.

Źródło: wroclaw.pl / foto: Andrzej Tylkowski