„Przecierająca szlaki” - nowa grupa warsztatowa

Dodane przez Marta Łomnicka - pon., 05/23/2022 - 14:06
na zdjęciu w pomieszczeniu spotkanie kilku osób z grupy warsztatowej pod nazwą Przecierająca szlaki
Autor
Imię i nazwisko

Spieszymy z wiadomością, że grupa warsztatowa tworzenia drzewa genealogicznego pod nazwą Przecierających szlaki powiększa się o nowych uczestników.

Grupę prowadzi Pani Ewa Landsberg inicjatorka warsztatów, od 15 lat związana z Wrocławskim Centrum Seniora, była liderka i pomysłodawczyni grupy Kreatywni działającej przy WCS. 

Uczestnicy warsztatów, podczas przedostatniego spotkania, zredagowali podanie w sprawie kopert dowodowych ze szczególnym zwróceniem uwagi na ustawę ułatwiającą ich pozyskanie.
Dzięki uzyskanej pomocy w Centrum w przetłumaczeniu aktu spisanego cyrylicą, Pani Iza rozpoczęła intensywne poszukiwania korzeni swojej rodziny.

18 maja 2022 r. grupa warsztatowa podjęła współpracę z Wrocławskim IPN przy ul. Sołtysowickiej 21 A. 
- P. Ewa Klementowska z IPN krok po kroku wyjaśniła nam jak na dedykowanej stronie internetowej pobrać druki wraz z instrukcją ich wypełnienia - podkreśla Ewa Landsberg.

- Mieliśmy możliwość nie tylko uzupełnienia brakujących informacji przez pracowników, ale też poszerzenia naszych poszukiwań i... pozyskania kolejnych informacji.
Każdy z nas miał przydzieloną osobę do sprawdzenia naszych wniosków, co w znaczący sposób przyczyniło się do sprawnego przyjęcia naszych dokumentów.
Przesympatyczni pracownicy bardzo cierpliwie wsłuchiwali się w nasze potrzeby poszukiwawcze i służyli cennymi wskazówkami. Wyszliśmy spełnieni i zadowoleni - relacjonuje p. Ewa - prowadząca warsztaty. 

Od dzisiaj jako grupa Przecierających szlaki w temacie efektywnych poszukiwań genealogicznych spotykamy się
8 czerwca 2022 r. o godz. 11:00

Zapraszamy na warsztaty osoby, które są na takim samym etapie poszukiwań.

Do zobaczenia.

Fot. Barbara Pacan