VII Kongres Gospodarki Senioralnej

Dodane przez Barbara Pacan - 04-06-2023 - 12:57
plakat zapowiadający wydarzenie

 

„Dialog pokoleń – społeczeństwo, zdrowie, praca, konsumenci” to tytuł VII Kongresu Gospodarki Senioralnej, który odbędzie się 15 czerwca 2023 roku w Warszawie. 

Kongres Gospodarki Senioralnej jest wydarzeniem dedykowanym środowiskom senioralnym, przedstawicielom biznesu, samorządów, badaczom, ekspertom oraz osobom indywidualnym, dla których ważna jest jakość życia, niezależnie od wieku i chcą wpływać na otaczającą je rzeczywistość. Wydarzenie podzielono na pięć bloków tematycznych:

  • Nowe technologie i edukacja klientów
  • Zdrowie i długowieczność
  • Pokolenia w pracy
  • Klient Generacji Silver
  • Marketing Generacji Silver gh


Gościem specjalnym kongresu będzie Bradley Schurman ze Stanów Zjednoczonych. Temat, który poruszy - to jak społeczeństwa na świecie radzą sobie z przejściem demograficznej zmiany.
 
„Kiedy już dziś 25% naszego społeczeństwa ma 60 lat i więcej, a za 27 lat populacja osób starszych sięgnie 40% mieszkańców naszego kraju, już dziś powinniśmy na tę zmianę zareagować w zdecydowany sposób. Rynek konsumencki wymaga przekalibrowania na potrzeby coraz starszego klienta a rynek pracy powinien być bardziej przyjazny starszym pracownikom.  Nie bez znaczenia pozostają kwestie odpowiedzialności społecznej w obszarze dyskryminacji z uwagi na wiek.” – mówi Marzena Rudnicka, Prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej.

Udział w kongresie jest nieodpłatny.

Aby wziąć w nim udział, niezależnie czy stacjonarnie w Warszawie, czy on-line wystarczy się zarejestrować pod linkiem: www.KongresGospodarkiSenioralnej.pl