Logo WCS/WCRS

 

Zdjęcie wydarzenia

Badaj kości!

W piątek 15 listopada odbył się wykład na temat profilaktyki i diagnostyki osteoporozy. Tematyka była wyjątkowo ciekawa, przyszło bardzo wielu seniorów.

Plakat wydarzenia

Spotkanie z pisarzem

W czwartek 21 listopada w Empik Renoma odbędzie się spotkanie autorskie z Jakubem Szamałkiem, autorem bestsellerowego thrillera „Kimkolwiek jesteś”. Wstęp wolny.

Plakat wydarzenia

Kultura dla wszystkich?

Jakie są dobre praktyki i standardy kultury bez barier w Polsce? Co o wydarzeniach myślą odbiorcy z niepełnosprawnościami? Zapraszamy do udziału w konferencji „Kultura dla wszystkich”.

zdjęcie

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Profilaktyki Grypy 21 listopada 2019 r. mieszkańcy Wrocławia będą mieli szansę bezpłatnie zaszczepić się przeciw grypie.

zdjęcie

Kawiarnia Sąsiedzka – miejsce dla osób z pasją

„Teraz Ty!” to cykl spotkań odbywających się w Kawiarni Sąsiedzkiej (ODA Firlej) we Wrocławiu, które skupiają się na prezentowaniu pasji gości.

zdjęcie

Zajęcia we Wrocławskim Centrum Seniora

W tym tygodniu zapraszamy Państwa na zajęcia z bezpieczeństwa, dietoterapii i fitnessu. Miejsce: Wrocławskie Centrum Seniora, pl. Dominikański 6. Trwają zapisy!

zdjęcie

Piątkowe zajęcia w Centrum Seniora

Zapraszamy na piątkowe zajęcia we Wrocławskim Centrum Seniora. O 12.00 prelekcja na temat osteoporozy, a o 13.00 spotkanie na temat ochrony danych osobowych.

zdjęcie

Jesienne spacery edukacyjne

W listopadowe soboty wyruszymy na edukacyjne spacery po zielonych terenach na zachodzie Wrocławia. Poszukamy owoców i grzybów oraz weźmiemy udział w artystycznych warsztatach.

zdjęcie

Odwołane wtorkowe zajęcia

Informujemy, że we wtorek 19 listopada nie odbędą się zajęcia: Trening pracy z ciałem i Sprawność ciała i umysłu.

zdjęcie

Co dziś i jutro we Wrocławskim Centrum Seniora?

Terapia śmiechem, warsztaty ekologiczne, wykład na temat zmian klimatu. Zapraszamy serdecznie, wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

Zdjęcie wydarzenia

Pożegnanie z tytułem za 5 zł

Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza na spektakl 16 i 17 listopada. Z okazji Dnia Niepodległości oraz pożegnania z tytułem bilety dla Seniorów w cenie – 5zł/os.

zdjęcie

Praca w stowarzyszeniu

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, partner Wrocławskiego Centrum Seniora, szuka osoby do współpracy na stanowisku koordynator /koordynatorka regionalny/a.

Zdjęcie wydarzenia

Jesień ze statystyką

Cykl warsztatów „Jesień ze statystyką” otworzyło spotkanie z pracownikami wrocławskiego Urzędu Statystycznego w ramach projektu „Od juniora do seniora”.

Plakat wydarzenia

„Mój dom” – o historii czasopisma

14 listopada w Muzeum Architektury odbędzie się spotkanie poświęcone pismu „MÓJ DOM”. Powstało prawie 40 lat temu, jako pierwsze czasopismo w Polsce podejmujące tematykę wzornictwa, projektowania i architektury.

zdjęcie

Zbiórka darów na Mikołajki

Organizujemy zbiórkę darów dla polskich dzieci mieszkających na Ukrainie. Chcemy, aby upominki trafiły do nich na Mikołajki, 6 grudnia. Czekamy na Was!

Zdjęcie

Zajęcia we Wrocławskim Centrum Seniora

W poniedziałkowe święto Centrum jest nieczynne, ale już od wtorku zapraszamy Państwa na zajęcia. M.in. trening z ciałem, warsztaty samoobronny, śmiechoterapii, tańca, ekologiczne.

Plakat wydarzenia

Muzyczny listopad na Scenie Kamienica

Fraszkoterapia, Bajki dla dorosłych, Dziady cz. 2, Wieczorek Andrzejkowy - to tylko niektóre z propozycji listopadowych Sceny Kamienica.

Zdjęcie wydarzenia

Podsumowanie Dni Seniora Wrocław 2019

5 listopada w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora odbyło się spotkanie z udziałem Partnerów Dni Seniora Wrocław 2019. Wyróżniono też kolejne Miejsca Przyjazne Seniorom.

zdjęcie

Koncert Royal Philharmonic Orchestra

Choć koncert tego znakomitego zespołu odbędzie się dopiero w marcu, w sprzedaży Narodowego Forum Muzyki już pojawiły się bilety.

zdjęcie

Przedstawienie z okazji Dnia Niepodległości

Grupa o-CAL-eni zaprasza w czwartek 7 listopada na program słowno-muzyczny z udziałem publiczności.

Zdjęcie

Warsztat komputerowy dla seniorów

21 listopada w Zespole Szkół przy ul. Worcella odbędą się zajęcia dla seniorów z obsługi komputera. W programie m.in. nauka korzystania z e-komunikacji, e-poczty. Trwają zapisy!

Zdjęcie

Spotkanie z geriatrą

13 listopada w godzinach 14.00-16.00 zapraszamy na spotkanie wstępne z lekarzem geriatrą, poprzedzające warsztaty śmiechoterapii.

Zdjęcie

Warsztaty zero waste – alternatywa dla plastiku

Zapraszamy do udziału w warsztatach ekologicznych, na których uczestnicy własnoręcznie wykonają torby na zakupy, wykorzystując technikę recyklingu.

zdjęcie

Ćwicz umysł na wesoło!

Dziś w godz. 16:00-18:00 zapraszamy na ćwiczenia umysłu na wesoło :) Sala 27, WCS. Spotkanie prowadzi liderka grupy O-CAL-eni. Trwają zapisy!