Zdjęcie zastępcy dyrektora WCRS Roberta Pawliszki w gabinecie Wrocławskiego Centrum Seniora

Centrum z prawdziwego zdarzenia

Media o Wrocławskim Centrum Seniora. Zachęcamy do lektury artykułu pod red. Hanny Kaup.

Zmień Piec. Grafika z białymi budynkami miasta na niebieskim tle i piecem, w którym tli się ogień, obok pieca stoi kaloryfer z którego wydobywa się ciepło. Napis nad budynkami miasta ,,Nie wiesz od czego zacząć wymianę pieca?’’ Obrazek ma na celu promocję Kampanii wymiany pieców.

Akcja Zmien Piec

Urząd Miejski Wrocławia rozpoczął kampanię społeczną Wrocław bez smogu, w ramach której realizowana jest akcja Zmień Piec.

Postacie Mikołajowe w różnych odsłonach, podczas wręczania prezentów

Mikołajki

W Polsce 6 grudnia obdarowujemy się upominkami świątecznymi i jest to zgodne z naszą tradycją od wielu lat. Czy w innych krajach na świecie jest podobnie? Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

Zaproszenie na spotkanie online 9.12.2020, g 14:00 na zdjęciu Kobieta blondynka z kciukiem i napis nie (i)graj z lekami w grę wchodzi Twoje zdrowie.Polipragmazja spotka

Polipragmazja - Spotkanie online

Polipragmazja, czyli wielolekowość. Czym jest i jakie są jej przyczyny oraz skutki? Które połączenia leków są niebezpieczne? Zapraszamy na spotkanie online 9.12.2020 r. (środa) godz. 14.00.

filiżnk kawy, kartka papieru ze smutną miną

FORUM PRZECIW DEPRESJI

W czasie pandemii mogą nachodzić nas złe myśli wywołujące wewnętrzny niepokój. Zapraszamy do zapoznania się z kampanią udzielającą wsparcia w trudniejszych momentach.

na bordowym tle choinka po lewej stronie, kolorowe prezenty, po prawej stronie napis Zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe w naszych domach i zaproszenie do nadsyłania wspomnień do 14.12.2020

ZWYCZAJE I TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE W NASZYCH DOMACH

Zapraszamy do 14.12.2020 r. do przesyłania wspomnień jak u Państwa w domu przygotowywano się i obchodzono zwyczaje adwentowe i święta.

Grafika kuli ziemskiej Kongres online Nowy Świat

Kongres Naukowy - NOWY ŚWIAT

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego w ramach nurtu Wrocławska Koncepcja Edukacyjna zaprasza na wyjątkowe wydarzenie online jakim jest Kongres Naukowy pod hasłem NOWY ŚWIAT 3 grudnia 2020.

czerwone tło i wyskakujący uśmiechnięty św mikołaj. Zaproszenie na spotkanie mikołajkowe online

Spotkanie Mikołajkowe

Podczas spotkania online opowiemy o historii życia świętego Mikołaja i zwyczajach obchodzonych w Polsce i w Europie. Zapraszamy w piątek 4 grudnia o godz. 11.00.

Cytryna i woda na czerwonym tle, symbol zdrowego odżywiania się

centrum dietetyczne online

Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej ogłasza zapisy na porady dietetyczne w sieci. Eksperci udzielają konsultacji całkowicie bezpłatnie. Zachęcamy do skorzystania.

miska z warzywami oraz owocami w wielu kolorach

Właściwe Odżywianie

Dobra dieta jest podstawą w pracy naszego organizmu. Pora jesienno-zimowa sygnalizuje, że odporność może słabnąć, więc podajemy przykładowy jadłospis, który uzupełni nasze niedobory.

Zdjęcie, stary radioodbiornik na komodzie w pokoju.

Radiowy Klub Seniora-Posłuchaj

Wrocławskie Centrum Seniora każdego dnia zaprasza swoich sympatyków na liczne spotkania online i nie daje się koronawirusowi. Posłuchaj audycji.

nuty

E-KULTURA

Serdecznie zapraszamy Państwa na najbliższe wydarzenia edukacyjno-kulturowe, które odbędą się w formule online. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Stół wigilijny, szykowanie przez kobietę nakryć do stołu, w tle choinka

Święta 2020 - Obostrzenia

Informujemy, że w związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020r. będą obowiązywały limity osób w trakcie spędzania Świąt Bożego Narodzenia.

grafika: na niebieskim tle dziewczyna i chłopak w odpowiedniej odległości dystansie społecznym z prawidłowo założonymi maseczkami

Apel: Noś Maseczki

To niejedna trudna chwila, lecz nie trzeba igrać z losem, swej maseczki nie odchylaj, noś na nosie, nie pod nosem!

Grafika, po lewej stronie plan świątecznych zajęć online, po prawej figurka św. Mikołaja na łyżwach, w tle kolor żółty i biały

Świąteczne spotkania online

Przestrzeń Trzeciego Wieku zaprasza w grudniu na przedświąteczne spotkania online. Powiemy m.in.: o zwyczajach świątecznych w rodzinnych domach, podpytamy jakie tradycje świąteczne goszczą w domach aktorów.

Grafika, 4 zapalone czerwone świece na górze na środku napis Tradycje i zwyczaje adwentowe jest to zaproszenie do spotkania online 2 grudnia godzina 12

ZWYCZAJE ADWENTOWE

2.12.2020 r. (środa) o godz. 12.00 zapraszamy Państwa na spotkanie online by wspólnie dzielić się wspomnieniami związanymi z tym czasem.

Stroik świąteczny na stole ze szklanym świecznikiem i świeczką w środku

Ozdoba Świąteczna

Drodzy Seniorzy podajemy dalej pomysł na wykonanie nieskomplikowanego, a zarazem efektownego stroika świątecznego, który pomoże rozjaśnić szarą rzeczywistość.

kobieta, która śpi w łóżku, pod kolrową pościelą

Wartościowy sen, a koronawirus

Dobry, wzmacniający sen ma znaczenie dla naszego zdrowia. W Pandemii COVID-19 niestety nasila się epidemia bezsenności. Jak sobie z tym poradzić? Zapraszamy do artykułów.

Obrazek przedstawiający monitor a w lewym, górnym rogu logo Przestrzeni Trzeciego Wieku, obok napis ,,Spotkania online’’, poniżej na brązowym tle obrazek z zabawkami dla dzieci, konik na biegunach, miś, samochodzik, ciuchcia drewniana, a obok obrazka napis ,,Laboratorium zabawek’’, poniżej Jolanta Podsiadło. Pod obrazkiem informacja, że spotkania odbywają się w środę o 14.00, w trybie online, na które obowiązują zapisy,wstęp bezpłatny. W prawym dolnym rogu logo Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego

Laboratorium Zabawek

Zapraszamy do międzypokoleniowej zabawy, w której będziemy odnajdywać przedmioty do zabawy i szukać wspomnień. Spotkania online we wtorki o g. 13:00.

Zaproszenie na andrzejkowy wieczór online z napisem po prawej stronie na szarym tle 30.11. godzina 16, z linkiem do spotkania. Po lewej stronie 3 palące się świeczki poniżej z miseczką wody i na niej położonym kluczem kluczem po lewej stronie.

Wieczór Andrzejkowy – online

Przenieśmy się w magiczny czas wróżb, zgłębiając tajemnice andrzejkowych zwyczajów, zapraszamy 30 listopada o godz. 16.00.

Napis w zdrowym ciele zdrowy duch, na podłodze piłki do ćwiczeń i ciężarki

Zdrowie

W zdrowym ciele, zdrowy duch. Zachęcamy do nowości na temat zdrowia, o które należy nieco mocniej zadbać, w tym trudnym czasie.

Zdjęcie stół, na talerzu dwie świece, oparty klucz, jabłka i woda do lania wosku.

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY WCZORAJ I DZIŚ

„W święto Katarzyny są pod poduszką dziewczyny, w wigilię świętego Andrzeja jest dla dziewcząt nadzieja”. Czy wieczór andrzejkowy zachował swój zwyczaj i symbolikę?

zapalone świece, kula, do wróżb, karty rozłożone na stole

Dzieje Andrzejkowe

Zapraszamy na prezentację o tematyce Andrzejkowej, ich zalążku, dalszej części historii, a także namiastce rytuałów, które towarzyszą nam do dziś. Przenieśmy się w wieczór Andrzejkowej aury.

 usmiechnięte starsza kobieta ze złożonymi rękoma w pionie, ćwiczy

Aktywny senior na emeryturze

Plan na aktywną emeryturę. O tym, jak spędzać wolny czas po zakończeniu kariery zawodowej można dowiedzieć się z darmowego poradnika, który pomoże w organizacji dnia.