Wielka inauguracja Dni Seniora Wrocław 2023!

Banner promujący dzień inaugurujący projekt Dni Seniora 2023. 8 września.

Miłośnicy Wrocławskich Dni Seniora mają powód do radości, ponieważ przed nami już 14. edycja tego niezwykłego wydarzenia.

Rozpoczynamy już niebawem, a dokładnie 8 września od godz. 10:00.

Od 8 września do 19 października 2023 r. cały Wrocław zostanie opanowany przez seniorów i seniorki, którzy przybędą, by celebrować swoje święto. Dni Seniora Wrocław 2023 zapewniają nie tylko zabawę, ale także oddają hołd tym, którzy wnieśli duży wkład w nasze lokalne i regionalne społeczeństwo. Tych z Państwa, jak co roku wyróżnimy
i nagrodzimy.


Inauguracja 14. edycji Dni Seniora odbędzie się 8 września na wrocławskim Rynku.


Marsz Kapeluszy, barwna parada seniorów w oryginalnych stylizacjach, wyruszy o godz. 10:00, przyciągając tłumy widzów i uczestników. To symboliczne otwarcie podkreśla różnorodność i kreatywność seniorów, którzy żyją pełnią życia.

  • Dlaczego Dni Seniora są tak ważne i potrzebne?

To okazja do uhonorowania ludzi, którzy wnieśli ogromny wkład w naszą społeczność, mając za sobą długą i barwną historię życia. To chwila, w której młodsze pokolenia mogą się uczyć od seniorów, czerpiąc z ich mądrości i doświadczenia.
– mówi Robert Pawliszko
, Zastępca Dyrektor WCRS.

Ponadto, Dni Seniora promują aktywność fizyczną i umysłową w późniejszym wieku, co przyczynia się do długotrwałego zdrowia i samopoczucia. Podczas inauguracji, pl. Solny stanie się centrum wydarzeń.
Prezentacje partnerskie, pokazy taneczne oraz barwny Marsz Kapeluszy będą tylko częścią pierwszego dnia.

O godz. 12:00, nastąpi uroczysta inauguracja, która zgromadzi nie tylko uczestników, ale także Prezydenta Wrocławia - Jacka Sutryka oraz Senioralną Parę Królewską. W tym czasie zostaną wręczone statuetki dla „Przyjaciół Seniorów” oraz certyfikaty „Miejsc Przyjaznych Seniorom”, podkreślając znaczenie tworzenia otoczenia sprzyjającego osobom starszym.

Koncerty i konkursy, takie jak „Wrocław seniorów wita, o kapelusz i muszkę pyta”, „Młodzi duchem, dojrzali stażem” oraz „Smart Senior”, dodają wydarzeniu dawkę zabawy i rywalizacji. Koncert Andrzeja Cierniewskiego oraz Prywatka z Radiem Pogoda! to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników po oficjalnej inauguracji.

14. edycja Dni Seniora Wrocław 2023, obiecuje radość, wzajemne wsparcie i inspirację dla wszystkich. To wyjątkowy moment, kiedy miasto oddaje hołd swoim seniorom, integrując pokolenia i promując aktywny styl życia na każdym etapie dorosłości.

Szczegóły, także na plakacie i naszym harmonogramie w załączeniu na dole artykułu w formacie PDF.

  • Plan wydarzenia na Dzień Inauguracji:

godz. 10:00–11:30   pl. Solny, stanowiska partnerskie, pokazy taneczne

godz. 11:30–12:00   Marsz Kapeluszy wokół Ratusza

godz. 12:00–13:00   uroczysta Inauguracja Dni Seniora Wrocław 2023 z udziałem Prezydenta Wrocławia oraz Senioralnej Pary Królewskiej, wręczenie statuetek dla „Przyjaciół Seniorów” i certyfikatów „Miejsc Przyjaznych Seniorom”, wręczenie nagród laureatom konkursów „Wrocław seniorów wita, o kapelusz i muszkę pyta”, „Młodzi duchem, dojrzali stażem” oraz „Smart Senior”.

godz. 13:00–14:00   Koncert Andrzeja Cierniewskiego

godz. 14:00–17:00    Prywatka z Radiem Pogoda!