Fundacja Mniej Więcej 

Dodane przez Barbara Pacan - 06-03-2023 - 11:31
logo Fundacji

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego - Wrocławskie Centrum Seniora rozpoczęło współpracę z Fundacją Mniej Więcej w ramach projektu „Senior wikt”.

Fundacja Mniej Więcej to organizacja pozarządowa założona przez wrocławską grupę osób aktywnie pomagającym uchodźcom z Ukrainy od początku konfliktu wojennego.
 
W pierwszych dniach wojny wolontaryjnie gotowała posiłki przy przejściu granicznym w Korczowej, następnie we współpracy z World Central Kitchen prowadziła dwie stołówki charytatywne na terenie Wrocławia (Czasoprzestrzeń oraz Sektor3/JW przy Poznańskiej 48).

Od kwietnia do sierpnia 2022 r. świadczyła całodzienne wyżywienie dla potrzebujących. W trakcie trwania projektu fundacja wydała ponad 800 000 darmowych posiłków, pracując nieprzerwanie przez 7 dni w tygodniu. Był to największy projekt pomocy żywienia zbiorowego zorganizowany na terenie miasta Wrocław przez organizację pozarządową.

W okresie od września do grudnia 2022 r. z uzyskanych we własnym zakresie nadwyżek produktów spożywczych Fundacja Mniej Więcej przygotowywała i wydawała w dni robocze posiłki dla uchodźców ukraińskich i osób w potrzebie - łącznie ok 20 000 darmowych posiłków.

W skład Zarządu Fundacji wchodzi dwóch szefów kuchni (Tomasz Wencek, Paweł Bieganowski), restaurator (Dominik Gibowicz), project manager (Wojciech Tycholiz) oraz dyrektor finansowy (Maciej Gołębiowski), ponadto fundacja dysponuje przystosowanym lokalem gastronomicznym z pełnym wyposażeniem, odpowiednim zapleczem magazynowym oraz doświadczonym zespołem.

WCRS - Wrocławskie Centrum Seniora składa serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za ogromne zaangażowanie
i pomoc Fundacji Mniej Więcej osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym w tym uchodźcom, seniorom, dzieciom oraz młodzieży korzystającej ze świetlic środowiskowych, osobom z doświadczeniem bezdomności.