Filmowe Centrum Seniora z Łukaszem Simlatem i Marią Pakulnis w WCS

Wrocławskie Filmowe Centrum Seniora - obrazek wprowadzenia

We WCRS - Wrocławskie Centrum Seniora gościliśmy Małgorzatę Korzuchowską, drugiego dnia Łukasza Simlata a nasze trzecie spotkanie 1 czerwca uświetniła Maria Pakulnis. W sali konferencyjnej WCRS -WCS miały miejsce kolejne niezwykłe dwa spotkania, które zachwyciły wszystkich obecnych. Wśród nas gościli aktorzy Łukasz Simlat i Maria Pakulnis, dwoje utalentowanych artystów, którzy przyszli porozmawiać i podzielić się swoim bogatym dorobkiem aktorskim z wrocławskimi seniorami. Spotkanie z Łukaszem Simlatem rozpoczęło się od serdecznego powitania. Aktor, znany z wielu znakomitych ról teatralnych i filmowych. To z Marią Pakulnis, ikoną polskiego kina, było pełne uśmiechu i gotowości do nawiązania osobistego kontaktu z naszymi seniorami.

W trakcie spotkania aktorzy opowiedzieli o swojej drodze do aktorstwa, o tym, jak zaczynali i jak się rozwijali. Łukasz Simlat podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą w teatrze, wspominając swoje najważniejsze role i wyzwania, z którymi się mierzył. Wspominał także o swojej pasji do reżyserii i jak starał się rozwijać w tej dziedzinie. Maria Pakulnis, będąca legendą polskiego kina, z kolei podzieliła się swoimi wspomnieniami z planu filmowego. Opowiadała o swoich ulubionych rolach, zdradzając, jak ważne były dla niej nie tylko kreacje aktorskie, ale również przekazywane przez nie treści. Wszyscy słuchający nie mogli oderwać od niej wzroku, słuchając z zapartym tchem opowieści o współpracy z wybitnymi reżyserami i aktorami.

Po serii inspirujących opowieści, aktorzy otworzyli spotkanie na pytania i rozmowy z seniorami. Chętnie odpowiadali na pytania dotyczące swojego zawodu, udzielając cennych wskazówek młodym adeptom aktorstwa. Były również momenty śmiechu i dowcipne anegdoty związane z ich karierą.

Spotkania w ramach Wrocławskiego Filmowego Centrum Seniora w WCRS - Wrocławskim Centrum Seniora z Łukaszem Simlatem i Marią Pakulnis było wyjątkowym doświadczeniem dla wszystkich obecnych. Ich skromność, życzliwość i otwartość zainspirowały nie tylko seniorów, ale również wszystkich innych obecnych na spotkaniu. To, że tacy utalentowani aktorzy poświęcili swój czas, aby podzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą, było niezwykle wzruszające i niezapomniane dla wszystkich, którzy odwiedzili Wrocławskie Centrum Seniora.


Łukasz Simlat jest znanym polskim aktorem, który zdobył uznanie dzięki swoim znakomitym rolom zarówno w teatrze, jak i w filmie. Podczas spotkania we Wrocławiu zwróciliśmy uwagę i posłuchać mogliśmy o takich wyróżniających się rolach jak; „Ida” (2013), w tej nagradzanej polskiej produkcji Łukasz Simlat wcielił się w postać Wanda, aroganckiego i samolubnego sędziego. „Bogowie" (2014) - w opartym na faktach filmie biograficznym Simlat odegrał rolę doktora Zbigniewa Religi, renomowanego polskiego kardiochirurga. „Body/Ciało" (2015) - w tym filmie Simlat zagrał Marcina, męża głównej bohaterki, który odgrywa kluczową rolę w rozwoju fabuły czy „Wołyń" (2016), w kontrowersyjnym dramacie wojennym Simlat zagrał postać Dziadosia, męża i ojca, który stara się ocalić swoją rodzinę w czasie rzezi wołyńskiej. Maria Pakulnis, z kolei, jest wybitną polską aktorką, która zasłynęła dzięki swoim niezapomnianym kreacjom na dużym ekranie wspomniała o wręcz ikonicznych rolach kobiety przestępczyni w serialu Ekstradycja z lat 90’.
W „C.K. Dezerterzy" (1986) gdzie Maria Pakulnis wcieliła się w postać Helenki, dzielnej żołnierki AK, która w czasie II wojny światowej stara się przetrwać wśród mężczyzn. Cudowne miejsce" (1994), w tym filmie Pakulnis odegrała rolę Marii, matki autystycznego chłopca, który dzięki jej miłości i determinacji odnajduje swoje miejsce w świecie.

Nasze spotkanie w dużej części poświęcone było także roli drugoplanowej w filmie „Johnny”. Tego wieczora 1 czerwca, po naszym spotkaniu w trakcie gali kończącej 16. Festiwal Reżyserii Filmowej i 12. Festiwal Aktorstwa Filmowego Maria Pakulnis wybrana została najlepszą aktorką drugiego planu za film „Johnny".  Aktorzy są cenieni za swoje wszechstronne talenty aktorskie i umiejętność wcielania się w różnorodne postacie, co przyniosło im uznanie tym razem także w stolicy Dolnego Śląska.
Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami i słowami podziękowania. Łukasz Simlat i Maria Pakulnis zostaną na długo zapamiętani jako artyści o wielkim talencie i sercu, którzy potrafią dotknąć ludzkich dusz swoją sztuką i obecnością.

Dla naszych seniorów było to nie tylko spotkanie z wielkimi aktorami, ale również inspiracja do realizacji swoich marzeń i pasji. Całość poprowadził Stanisław Dzierniejko - pomysłodawca, dyrektor i producent Festiwalu Reżyserii Filmowej.

 

 

Termin