Złota Karta upoważnia do korzystania z wielu promocji, zniżek i specjalnych ofert z zakresu kultury, edukacji, zdrowia, sportu, rekreacji, takich jak:
- darmowe lub zniżkowe wejścia na wydarzenia kulturalne, edukacyjne i międzypokoleniowe (organizowane m.in. przez: teatry, kina, muzea, domy kultury, centra inicjatyw twórczych, stowarzyszenia, fundacje czy firmy);
- zniżki na zajęcia sportowe i rekreacyjne, turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe, rajdy terenowe i wycieczki;
- specjalne rabaty na usługi prozdrowotne, konsultacje i porady ze specjalistami i lekarzami;
- zniżki na wybrane produkty i usługi w sklepach, w salonach kosmetycznych, portalach internetowych itp.;
- program TAXI 75+.
CO TO JEST PROGRAM TAXI 75 +
Złota Karta jako jedyna upoważnia do skorzystania z programu taxi 75+.
Pilotażowy Program Taxi 75+ to jeden z pierwszych wielkich projektów senioralnych prezydenta Jacka Sutryka. Program skierowany jest do mieszkańców Wrocławia, którzy ukończyli 75 rok życia i mają problem z samodzielnym poruszaniem się komunikacją publiczną. Celem podróży jest wizyta wyłącznie w urzędzie lub u lekarza specjalisty. Zgłoszenie przejazdów, a także ich odwołanie odbywa się pod numerem telefonu: 794-123-124. Program Taxi 75+ w całości finansowany jest przez gminę Wrocław, a jego realizację powierzono organizacji pozarządowej - Stowarzyszeniu „Żółty Parasol”.
Rejestracja do Programu TAXI 75+
Senior zainteresowany programem Taxi 75+ powinien zgłosić się z dowodem osobistym do siedziby Wrocławskiego Centrum Seniora, pl. Dominikański 6 lub Stowarzyszenia „Żółty Parasol”, ul. Wyszyńskiego 75A we Wrocławiu (godz. 10:00 do 14:00), gdzie po spełnieniu określonych w regulaminie warunków (miejsce zamieszkania: Wrocław, wiek: 75+) otrzyma Złotą Wrocławską Kartę Seniora z unikalnym numerem.
Jak skorzystać z bezpłatnej taksówki?
1. Przygotuj Złotą Wrocławską Kartę Seniora lub zapamiętaj jej numer. Będziesz musiał go podać podczas zamawiania przejazdu taksówką.
Zadzwoń (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00) pod numer telefonu 794-123-124 i podaj informację kiedy (dzień i godzina) i pod jaki adres ma przyjechać taksówka; gdzie ma Cię zawieźć – pamiętaj, że bezpłatną taksówką możesz jechać wyłącznie do lekarza specjalisty lub do urzędu.
2. Poinformuj, czy będzie towarzyszył ci opiekun – osoba wspierająca musi mieć min. 16 lat.
3. Jeżeli interesuje Cię kurs powrotny, podaj te same dane (kierunek podróży, godzina, opiekun). Pamiętaj, że „powrót” traktowany jest jako osobny kurs. Taksówkarz zaczeka na Ciebie do 15 minut, ale nie dłużej.
4. Transakcja rozliczana jest bezgotówkowo, nie płacisz taksówkarzowi, opłatę za kurs ureguluje miasto Wrocław.
Ważne szczegóły
Taksówkę musimy zamówić na minimum 3 dni, maksimum 30 dni przed planowanym kursem. Możemy podróżować w dni robocze od 7.00-18.00 tylko w granicach Wrocławia. Do końca 2018 r. wrocławski senior 75+ mógł skorzystać z maksymalnie czterech przejazdów w miesiącu. Od 2019 roku limit to dwa przejazdy na miesiąc. Nie zwlekajmy z telefonem.
Pula środków na przejazdy dla seniorów została podzielona i rozplanowana do końca 2019 r. Zlecenia na przejazdy w danym miesiącu będą przyjmowane do chwili wyczerpania budżetu na ten miesiąc.
W JAKI SPOSÓB PRZYSTĄPIĆ DO PROGRAMU WROCŁAWSKA KARTA SENIORA
Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.seniorzy.wroclaw.pl w wersji elektronicznej - kliknij tu i przyjść wraz z dokumentem tożsamości do siedziby Wrocławskiego Centrum Seniora przy placu Dominikańskim 6 we Wrocławiu, do Punktu Informacyjnego lub pok. 15. Formularz można też wypełnić na miejscu.
Karty Seniora wyrabiamy od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 15:00.
Telefon: 71 772 4940
794 123 124 (zamawianie taxi)
Złota Wrocławska Karta Seniora jest całkowicie bezpłatna.
Copyright © 2019. All rights reserved.