Czy 59 pytań może prowadzić do dialogu międzypokoleniowego?

Na zdjęciu osoby na scenie i część widowni.

Za nami czytanie performatywne pt. „59 pytań” zorganizowane w ramach Dni Seniora 2023 r. w auli Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW w dniu 13.10.2023 r.

Inspiracją projektu stała się lista 59 pytań skierowanych przez studentów dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego do Pani Krystyny, blogerki prowadzącej stronę Wirtualna Kultura 60+. Na podstawie wywiadów powstał scenariusz, a pytania ułożyły dla siebie dwie grupy wiekowe.

Czy w relacjach między grupami jest więcej niedopowiedzeń, nieporozumień, punktów zapalnych, czy chęci poznania różnic w spojrzeniu na świat między pokoleniami? 

W jakich kwestiach są zgodni, a jakie powodują wzajemne pretensje?

Przykładem tego, jak ważny jest dialog były interakcje publiczności. Jesteśmy dumni, że Kasia z zespołu Wrocławskiego Centrum Seniora stała się częścią projektu i uczestniczyła w występie na scenie. 

Po raz pierwszy projekt przedstawiony został 9 lipca 2023 r. w finale konkursu na najlepsze dokumentalne czytanie  w ramach  Festiwalu Teatr na faktach „Antybohaterka”. Odsłona druga, jesienna, wzbogacona o kolejne obszary życia zrealizowana była 13.10.2023 r.  Projekt nie jest zakończony, z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.
 
Czytanie performatywne pt. „59 pytań” 
Reżyseria i scenariusz: zespół projektu Pokolenia. 59 Pytań
Nagrania wideo: Nadia Kościuk
Obsada: Elżbieta Krasnosielska, Henryk Mazurkiewicz, Halina Nogaj, Ewa Rapacz, Katarzyna Seredyńska, Maksymilian Stryjski
Kierownik projektu: Henryk Mazurkiewicz
Multimedia: Małgorzata Węglarz
Konsultantka naukowa projektu: Bogna Bartosz
Współautorka projektu: Krystyna Ziętak

Serdeczne podziękowanie władzom uczelni Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW, że po raz kolejny mogliśmy gościć w auli UD DSW oraz Pani Annie Wojtasik Kierownik Dolnośląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Dolnośląskim DSW za wieloletnią współpracę i działania prosenioralne.