Począwszy od połowy września, na cztery tygodnie Wrocław stanie się miejscem integracji, spotkań i radosnego świętowania seniorów z całego Dolnego Śląska, a także innych regionów Polski. Odbędzie się w tym czasie moc wydarzeń: kulturalnych, edukacyjnych, prozdrowotnych, sportowych i rekreacyjnych. Oto jak zapowiada się program Dni Seniora – Wrocław 2017.

Dni Seniora rozpoczną się wielką inauguracją w piątek, 15 września, na pl. Nowy Targ, o godz. 9.00, na którą zaplanowano wiele atrakcji, m.in.: występ senioralnej grupy tanecznej Gracje, pokazy stepowania oraz międzypokoleniową zumba gold. W fotobudce będzie można bezpłatnie sie sfotografować i wywołać zdjęcie. Swoje stoisko wystawi również Złoty Partnera wrocławskich Dni Seniora, czyli Centrum Medycznego Synexus.

Na Rynku dojdzie do symbolicznego przekazania kluczy do bram miasta, a także podsumowanie konkursu kapeluszowego. Nagrodzeni zostaną Przyjaciele Seniorów. Muzyczną atrakcją będzie koncert ze starymi, dobrymi przebojami. Uwaga: konkurs kapeluszowy Kapelusz to podstawa świętowania i znak rozpoznawczy seniorów. Na Marsz Kapeluszy organizatorzy zapraszają także dzieci i młodzież z wrocławskich przedszkoli i szkół z dekoracjami – liśćmi żołędzi przypiętymi do ubrań lub trzymanymi w ręku. Kulminacja to bicie Kapeluszowego Rekordu Wrocławia – przypomnijmy, że ubiegłoroczny wynik to 1300 kapeluszy!

Źródło informacji: czytaj więcej 

Dni Seniora