Nowe Centrum Aktywności Lokalnej na mapie Wrocławia
Biblioteka, wielofunkcyjne sale dostępne dla mieszkańców, siedziba rady osiedla, Klub Seniora, świetlica dla dzieci oraz kluby tematyczne np. szachowy, brydżowy czy pracownia plastyczna – m.in. to oferta nowego Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Chopina 9a, które w sobotę zostało oficjalnie otwarte.
Czytaj więcej: Kliknij 

Jolanta Podsiadło:
"Kilka tygodni temu zainaugurowano działalność Centrum Aktywności Lokalnej przy ulicy Chopina 9A

Zgodnie z intencją Gminy Wrocław oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najstarszych mieszkańców tej części Wrocławia (Zalesie-Zacisze-Szczytniki)
w każdy poniedziałek, w godz. 9.00 – 15.00, do wspomnianej siedziby CAL można się udać żeby się dowiedzieć o aktualnych wydarzeniach dedykowanych seniorom we Wrocławiu oraz otrzymać Wrocławską Kartę Seniora".

"Pracownik Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskiego Centrum Seniora będzie służyć pełną informacją nt. oferty dla wrocławian 60+. Będą oni mogli również zapytać o to, gdzie warto wybrać się z wnukami, aby pożytecznie i międzypokoleniowo spędzić czas".

Linki do strony internetowej Rady Osiedla Zalesie-Zacisze-Szczytniki i Facebooka
http://www.zzs.strefa.pl/
https://www.facebook.com/CAL-Zacisze-Zalesie-Szczytniki-1476160929172487/
http://www.zzs.strefa.pl/cal/2018_04_00.jpg

 

9.04.2018 r. - CAL
Jolanta Podsiadło: "Przy ul. Chopina 9a w CAL-u dziś było przede wszystkim międzypokoleniowo i wyczuwalna była duża społeczna energia.

CAL

Zdjęcie 1. - Panowie: Zdzisław, 2 Ryśki i Adam spotkali się starsi Panowie czterej na parę roberków brydża. A było tak: 2 kier, ech u licha ...kontra, pas, pas...
i co poniedziałek tak będzie.

CAL2

Zdjęcie 2. - 4 brydżyści, 2 młode mamy: panie Beata i Alicja, w wózku Adrian,  a także pan Krzysztof Zalewski W CAL-u, który inaugurowała swoją działalność świetlica dla dzieci.

Jolanta Podsiadło: "Trwa dokańczanie urządzania pomieszczeń. Mieszkańcy mają głos i wpływ na to, co ma się dziać w tym Centrum Aktywności Lokalnej. Najświeższa propozycja, z dziś, to: możliwość urządzania większych uroczystości rodzinnych, których nie można zorganizować w mieszkaniu. Dziś do Klubu Seniora, który tutaj prowadzi działalność codziennie od godz. 9.00 do 18.00, przyszła pani Barbara, emerytka, która pracowała w tym budynku od 1992 r. Wtedy, gdy był pełen dzieciaków, gdyż kiedyś to był Dom Dziecka. Zdjęcie 3. - Okolice Parku Szczytnickiego ze zwierzakami jakich próżno szukać w centrum Wrocławia Spokojna, willowa i zielona przestrzeń zaprasza szczególnie starszych mieszkańców, których tutaj mieszka więcej niż w innych dzielnicach naszego miasta".