Data wydarzenia
2018-06-23 16:00:00
Miejsce
Muzeum Pana Tadeusza
Cena
0.00PLN

Bohater romantyczny zdecydowanie nie jest przeciętną jednostką. Ta epoka idealizowała zarówno indywidualizm outsidera, jak i wyjątkowość przywódcy. Czy romantyk byłby dobrym liderem? A może jego duma i egocentryzm maskują brak pewności siebie? Czy wybujała wyobraźnia pomaga, czy przeszkadza w kierowaniu  zespołem? Ważniejszy jest wyrazisty wizerunek, czy odwaga i gotowość do przyjęcia odpowiedzialności za sukcesy i porażki? A może lider-romantyk musi się buntować, konspirować i walczyć z niesprawiedliwością? Co z narcyzami i manipulatorami, czy ich cechy pomagają, czy przeszkadzają w dowodzeniu ludźmi? Zbliża się czas urlopów, warto więc zastanowić się, czy osoba o kompetencjach przywódczych przydaje się podczas wakacyjnego wyjazdu, a może raczej przez swoją apodyktyczność sprawia wszystkim kłopot. Czy można mieć kontrolę nad swoimi skłonnościami do rządzenia i zawiesić je na czas wakacji? Na te inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas wykładu w Muzeum Pana Tadeusza 23 czerwca o godzinie 16.00.

Wydarzenia z cyklu Współcześni romantycy współorganizowanego przez Muzeum Pana Tadeusza i Uniwersytet SWPS mają formę wykładów prowadzonych przez specjalistów, psychologów i trenerów, wykładowców. Każde spotkanie zainspirowane słowami Adama Mickiewicza jest poświęcone odrębnemu tematowi. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach cyklu jest bezpłatny, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy mailowe: zapisy@ossolineum.pl.

Prowadzący

dr Jarosław Kubalt – psycholog społeczny, pracownik Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Interesuje się problematyką wpływu społecznego w różnych jego formach.

O cyklu

Współcześni romantycy to prowadzony od 2016 roku cykl spotkań wokół sztuki, literatury i psychologii organizowany wspólnie z Uniwersytetem SWPS. Wychodzimy z założenia, że Muzeum Pana Tadeusza to nie tylko miejsce, w którym prezentowane są historyczne eksponaty, jest ono również przestrzenią dialogu, inspiracji i rozwoju. Spotkania mają formę wykładów prowadzonych przez psychologów i trenerów – wykładowców Uniwersytetu SWPS. Każde spotkanie zainspirowane słowami Adama Mickiewicza będzie poświęcone odrębnemu tematowi. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wiele odziedziczyliśmy w spadku po romantykach. Idealizm, znaczenie autokreacji, nierealistyczny obraz partnera, problemy z przystosowaniem, niedojrzałość – to tylko niektóre spośród cech i zachowań, które utrudniały życie romantykom i przeszkadzają również nam, żyjącym we współczesnych czasach. Wiemy, czego unikać, a czy jest w romantykach coś, co warto naśladować?

źródło: https://muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl/pl/aktualnosci/dzis-poznam-czym-najwyzszy-czylim-tylko-dumny-pycha-i-przywodztw

pycha