Dni Seniora - Wrocław 2018

Jesień zapowiada się dla seniorów bardzo interesująco.
Przede wszystkim rusza moc atrakcji w związku z Dniami Seniora - Wrocław 2018.
To aż 30 dni wydarzeń, spotkań, wykładów, spacerów, potańcówek, badań, pokazów, zmagań sportowych i występów teatralnych w całym mieście!

Dni Seniora 2018

 Kapelusze i koncert Czerwonych Gitar
 Świętowanie rozpocznie Inauguracja Dni Seniora,   
 Marsz Kapeluszy i próba pobicia Rekordu Polski
 na największą   liczbę   kapeluszy w jednym miejscu
 (Plac Nowy Targ).

 W zeszłym roku były to 1493 kapelusze! Zapraszamy wszystkich   seniorów do przyozdabiania kapeluszy i pojawienia się w nich 14   września na wrocławskim Rynku. Wspólnie pobijmy   ubiegłoroczny rekord! Inaugurację Dni Seniora uświetni koncert   gwiazdy – Czerwonych Gitar.

 Potańcówki, Targi Seniora
 W tym roku organizatorzy chcą powtórzyć wiele sprawdzonych   atrakcji. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się potańcówka na   dachu Muzeum Współczesnego. Chętnie odwiedzano Targi   Seniora. Akademię Zdrowego Seniora urozmaicą m.in.   bezpłatne badania i wykłady z wrocławską geriatrą lek. n. med.   Edytą Karasek. Nie zapomnijcie wpaść na Trening Pamięci do   biblioteki na wrocławskim rynku. Wrocławski Tor Wyścigów   Konnych będzie nowością – okazją nie tylko do jazd konnych,   ale także do bezpiecznego zaprzyjaźnienia się, oswojenia się z   tymi pięknymi zwierzętami.

 Konkursy
 Nie zabraknie konkursów z nagrodami. Od konkursu   fotograficznego, tym razem pod hasłem „Pasje i   zainteresowania seniorów”, po międzypokoleniowe konkursy na najdłuższe wąsy i włosy. Kapituła przyzna po raz kolejny statuetki „Przyjaciel Seniora” dla osób zasłużonych za działania na rzecz osób starszych we Wrocławiu.

Po szczegółowy harmonogram zapraszamy w sierpniu do WCS na pl. Dominikański 6.
Wakacje to czas intensywnych przygotowań do Dni Seniora, wszystkich chętnych do udziału zapraszamy do kontaktu
z organizatorami: Kamila Polańska, koordynator Dni Seniora, e-mail: kamila.polanska@wcrs.wrocław.pl,
tel. 71 772 49 13, WCS pl. Dominikański 6 (pok. 22).