Data wydarzenia
2018-09-29 11:00:00
Miejsce
Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5
Cena
0.00PLN

29 września Muzeum Architektury we Wrocławiu i Fundacja Centrum Architektury zapraszają na drugą wrocławską edycja targów książek o architekturze i mieście Bazarch.

W Polsce jeszcze nigdy nie wydawano tylu książek na temat architektury i miasta. W internecie można dostać prawie każdą, ale nie da się jej dotknąć, ani przekartkować. Nie da się też pogadać z autorem czy wydawcą. Dlatego organizujemy targi, na których wszyscy możemy się spotkać, poznać i wybierać spośród setek tytułów – nowości i rarytasów, bestsellerów i końcówek nakładów. 

Obecność potwierdzili renomowani wydawcy i dystrybutorzy: Bęc Zmiana, Karakter, Architrend, Dodo Editor, Claroscuro, Konemann.pl, Międzynarodowe Centrum Kultury, kwartalnik „RZUT”, „Autoportret. Pismo o dobrej przestrzeni”, Instytut Architektury oraz organizatorzy wydarzenia, czyli Centrum Architektury i Muzeum Architektury.

Bazarchowi towarzyszyć będzie program wydarzeń towarzyszących. Przygotowaliśmy m.in. spotkania autorskie z:

• Beatą Chomątowską, autorką głośnej "Betonii" (Wydawnictwo Czarne, gość festiwalu MIASTOmovie);

• Anną Cymer, autorką przekrojowej "Architektury w Polsce 1945-1989" (Centrum Architektury, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki);

• architektem Krzysztofem Mycielskim, który zaprezentuje monografię wydaną z okazji 25-lecia pracowni Grupa 5;

• Magdaleną Matysek-Imielińską, autorką książki "Miasto w działaniu. Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa – dobro wspólne w epoce nowoczesnej" (Bęc Zmiana).

Zapraszamy w sobotę 29 września, w godz. 11-18 do Muzeum Architektury we Wrocławiu. Wstęp wolny!

Partnerem imprezy jest festiwal MIASTOmovie (Wrocław, 26-30 września, www.miastomovie.pl)

Kontakty dla mediów: 

media@centrumarchitektury.org

marta.czyz@ma.wroc.pl

 

źródło: materiały promocyjne organizatora

baz