Spotkanie autorskie Barbary Iwanowskiej

na zdjęciu autorka i widzowie

Za nami spotkanie autorskie Barbary Iwanowskiej we WCRS-Wrocławskim Centrum Seniora.

Teksty z piątego tomiku wierszy pt. „Odbicia” odczytała sama poetka Barbara Iwanowska podczas spotkania autorskiego, które odbyło się w ramach Wrocławskich Dni Seniora 2022. Jak podkreśla autorka, że nieważne, co się robi, ważne, żeby odnaleźć w tym siebie.

Była to podróż literacko-muzyczna. Klimat muzyczny podczas spotkania zapewnił Dariusz Duszyński -  muzyk, który od 10 lat towarzyszy pani Iwanowskiej, wspaniale tworząc tło muzyczne do tekstów. Jest to muzyk niezwykle utalentowany, który idealnie podkłada tło pod teksty, zgodnie z ich nastrojem i przekazem zawartym w treści.
Muzyka ta nie tylko ubarwia spotkania, ale także dodaje im głębszych treści, a autorce pewności siebie.

Na zakończenie pani Maria Dowbecka wykonała piosenkę „Hymn Seniora”, autorstwa Barbary Iwanowskiej.

Całość spotkania upłynęła w radosnej i kameralnej atmosferze, która przyniosła wiele radości przybyłym gościom.

Barbara Iwanowska - poetka, aktorka, z grupy aktorsko-reżyserskiej Wrocławskiego Filmowego Centrum. 

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, aktualnie na emeryturze po 35 latach pracy w górnictwie miedzi i bankowości. 
Pisze głównie teksty inspirowane własnymi obserwacjami ludzi i ich życia. Teraz – coraz częściej sięga po tzw. wiersz biały. Z rymów korzysta przede wszystkim we fraszkach i limerykach. Wydała tomiki: „Od śmiechu do łez”, „Tak czy inaczej”, „Łyżka dziegciu w beczce miodu”. 

Laureatka wielu konkursów literackich, w tym III miejsca w konkursie literackim „Wspomnienia” w kategorii PROZA w 2012, I miejsca w kategorii „Poezja i proza” w konkursie ATA Namysłów w 2014.

Oprócz pisania, gra w serialach telewizyjnych, jest ławnikiem Sądu Okręgowego we Wrocławiu.