Grafika w formie telewizora z logiem w lewym górnym rogu Wrocławskiego Centrum Seniora. Na obrazku biurko na nim notatnik i długopis oraz doniczka z kwiatkiem, na zielonym tle napis, tablica Informacyjna, a poniżej tekst zbiór niezbędnych informacji. W prawym dolnym rogu logo WCRS i wroclaw.pl

Ważne informacje w jednym miejscu

Praktyczne zebrane informacje: telefony do instytucji i poradni, adresy kontaktowe oraz e-maile i linki.

Zmień Piec. Grafika z białymi budynkami miasta na niebieskim tle i piecem, w którym tli się ogień, obok pieca stoi kaloryfer z którego wydobywa się ciepło. Napis nad budynkami miasta ,,Nie wiesz od czego zacząć wymianę pieca?’’ Obrazek ma na celu promocję Kampanii wymiany pieców.

Akcja Zmien Piec

Urząd Miejski Wrocławia rozpoczął kampanię społeczną Wrocław bez smogu, w ramach której realizowana jest akcja Zmień Piec.

Grafika Spotkanie z Jadwigą Kwiek

"…jak żyć, jak…? PRZEPIS na CZŁOWIEKA - spotkanie

Zapraszamy na spotkanie autorskie dr Jadwigi Kwiek "…jak żyć, jak…? PRZEPIS na CZŁOWIEKA" połączone z prelekcją dla seniorów, które odbędzie się 01.10. 2020 g.12:00

zdjęcie zabytkowej architektury w Bułgarii

Język, kultura oraz zwyczaje Ukrainców i Bułgarów

W ramach Dni Seniora zapraszamy na spotkanie online: Język, kultura i zwyczaje Ukraińców i Bułgarów. Piątek, 25.09, g.12:00. Zapraszamy w imieniu Medipe.

zdjecie sali wykładowej na krzesłach siedzą osoby, wykład prowadzi dr Edyta Karasek geriatra

JAK DBAĆ O ZDROWIE W PANDEMII KORONAWIRUSA SARS-COV-2

Podczas wykładu z dr n.med. Edytą Karasek geriatrią z VITA Przychodnia Lekarzy Specjalistów i Stomatologów, uczestnicy zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa w COVID-19.

plakat zumba dla seniorów  Muzyka, taniec, radość trening, plakat w kolorach żółto czarnych i zdjęciem prowadzącej

zumba dla Seniora - zajęcia

Muzyka, taniec, trening, radość!  Bezpłatne zajęcia zumby dla Seniorów i osób rozpoczynających przygodę z aktywnym trybem życia.

Grafika szóste targi edukacji międzykulturowej

Startują VI Targi Edukacji Międzykulturowej

W tym roku spotykamy się głównie on-line, ale szereg wydarzeń, warsztatów i pokazów odbędzie się na miejscu.

Grafika logo programu telewizyjnego Elementarz Cyfrowy, na białym tle logo w czarno- niebieskim kolorze z podpisem Elementarz Cyfrowy. Program o charakterze poradnikowym dla dzieci,młodzieży i osób starszych które chcą poznać nowoczesne technologie informatyczno-cyfrowe.

Elementarz Cyfrowy - nowy program telewizyjny

Start 2 września g. 18:45 w telewizji lokalnej Echo24. Jest to 10 programów dla młodszych i starszych, którzy wkraczają w świat wirtualny i chcą poznać nowe technologie cyfrowe.

Zdjęcie stetoskop i klawiatura komputera

Jak zadbać o zdrowie w dobie pandemii koronawirusa - spotkanie

Jak zadbać o zdrowie w dobie pandemii koronawirusa. Spotkanie z geriatrą dr Edytą Karasek 22. 09. g.10:00 w Przestrzeni Trzeciego Wieku, pl. Solidarności 1/3/5, IV piętro, aula.

Zdjęcie dwie dłonie dwa długopisy wnioski broszury

Pomoc dla Sybiraków

Wrocławskie Centrum Seniora i Przestrzeń Trzeciego Wieku oferuje pomoc w wypełnieniu wniosków o przyznanie świadczenia pieniężnego dla Sybiraków osób zesłanych lub deportowanych do ZSRR 1939-1956.

wystawa plenerowa Wrocław miastem kapeluszy na placu solnym zdjecie nocne

Wrocław Miastem Kapeluszy - Wystawa

Od 2010 r. Marsz Kapeluszy na stałe wpisał się w inaugurację obchodów senioralnego święta. Do 30. września zapraszamy wrocławian na spacer na plac Solny.

Zdjęcie notatnik biały, ołówek, aparat, lupa, zdjęcia, okulary i mapa

Jak bezpiecznie podróżować - wykład

Zapraszamy na niezwykle interesujące spotkanie podróżnicze w ramach Dni Seniora Wrocław 2020

Grafika w złotej ramie harmonogram Dni Seniora na tydzien 21-27 września i logo

Harmonogram Wrocławskich Dni Seniora 2020

Serdecznie zapraszamy do udziału w licznych wydarzeniach w ramach Wrocławskich Dni Seniora 2020 w dniach 21.09-27.09

Przegląd chórów

Gala chórów senioralnych

Znamy wyniki X Wrocławskiego Przeglądu Amatorskich Chórów Senioralnych, zapraszamy na Galę Finałową Przeglądu, 21.09. g. 11:00 w kościele św. Stanisława, św. Wacława, św Doroty we Wrocławiu.

Dni Seniora Wrocław 2020, wręczenie certyfikatów Miejsca Przyjazne Seniorom dla instytucji, którym nie są obce sprawy seniorów, scena w NFM

Inauguracja Dni Seniora

To już minął tydzień, a my wciąż uśmiechamy się wspominając otwarcie wrocławskich Dni Seniora. Symboliczny klucz do bram miasta w rękach Seniorów do 11.października. Relacja foto.

Dni Seniora Wrocław 2020 rewia parasoli przed Narodowym Forum Muzyki

Wrocławskie Dni Seniora Wrocław 2020

7.09 zainaugurowaliśmy Dni Seniora Wrocław 2020, rewia parasoli i maseczek, symboliczny klucz do bram miasta, statuetki Przyjaciele Seniora, certyfikaty Miejsc Przyjaznym Seniorom, zwycięzcy i laureaci konkursów.

Rajd terenowy seniorzy w parku Tarnogajskim we Wrocławiu

RAJD TERENOWY SENIORA

Seniorzy uczestniczyli w rajdzie terenowym i spotkali się w Parku Tarnogajskim. Na uczestników czekały konkursy z nagrodami, gry i zabawy dzieciństwa: taradajka, rzut beretem, lotki i wspólne śpiewanie piosenek turystycznych.

Grafika Logo Dni Seniora 2020 Zielony parasol , napis Dni Seniora i dwa orzechy z lisciem dembu z datą 2020

Dni Seniora 2020

Jesień zapowiada się interesująco! Startuje moc atrakcji w związku z Dniami Seniora - Wrocław 2020. Tegoroczna edycja Dni Seniora będzie nieco inna niż w ubiegłych latach. Zobacz harmonogram i regulamin.

Grafika projektu "Wnuczku" nie oszukasz mnie

"Wnuczku" nie oszukasz mnie - nowy projekt

Startuje nowy projekt, na FB Mikrogranty, znajdują się informacje o najczęściej popełnianych przestępstwach oraz porady jak przeciwdziałać oszustwom na naszych Dziadkach.

Konkurs na Dni Seniora

Przygotowania do Dni Seniora – czy masz już parasol i maseczkę?

Wrocławscy seniorzy przygotowują się do Dni Seniora, startując w konkursach na artystycznie zdobiony parasol oraz maseczkę.

Zaproszenie do konkursu Pandemik ART e-covidowy Festiwal Aktywnosci Senioralnej

Festiwal Aktywności Senioralnej ,,PandemikART – 2020’’

Chcielibyśmy Was zaprosić do wzięcia udziału w I e-Covidowym Festiwalu Aktywności Senioralnej pt. ,,PandemikART – 2020’’,

Zdjęcie rzecznika prasowego 16 Dolnoslaskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Dolnośląscy Terytorialsi wspierają seniorów

Działamy i niesiemy pomoc potrzebującym w myśl naszej dewizy: Zawsze gotowi. Zawsze blisko - o misji Wojsk Obrony Terytorialnej.

Para z ozdobionym parasolem

Konkurs na Oryginalnie przyozdobiony parasol!

Zapraszamy do twórczego zdobienia parasoli! Ocenimy oryginalność, kreatywność, pomysłowość i sposób wykonania. Czekamy na zdjęcia do 01. września.

Ekran monitora,  w lewym, górnym rogu logo Wrocławskie Centrum Seniora, obok napis ,,,Spotkania online’’, poniżej grafika tułowia kobiety ubranej w biały fartuch, ze stetoskopem na szyi, a w pozycji otwartych dłoni trzyma pączka z różową polewą w jednej z nich, w drugiej zielone jabłko. Obok obrazka napis ,,Z dietetykiem klinicznym Magdaleną Szyszką-Barycką’’. Poniżej informacje, że zajęcia odbywają się we wtorki o godz.11.30, są to spotkania online, na które obowiązują zapisy, a wstęp jest bezpłatny.

Zdrowie od kuchni

Zapraszamy na spotkanie online z Magdaleną Szyszka-Barycka dietetykiem klinicznym we wtorki o g. 11:30.